BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czesc!
Autor Wiadomość
KasikFredzik 

Dołączyła: 26 Mar 2021
Posty: 3
Wysłany: 2021-03-28, 18:19   Czesc!

Hej wszystkim :)

Chce sie przywitac razem z moim Tadzikiem <3

w listopadzie zaadoptowalam kocurka z moim partnerem. Zaczynam raczkowac w tematyce BARFu wiec mam nadzieje o cenna pomoc i wskozowki. Zdecydowalam sie na wprowadzenie tej diety poniewaz czytalam o bardzo dobrych wynikach. Z moim Tadziem meczymy sie z alergia skorna i nikt nie moze podac nam konkretnego powodu (mieszkamy w UK). Na ta chwile jestesmy na karmie antyalergicznej (sojowej) ale nie chce go juz meczyc sucha karma. Na ta chwile czekam na odpowiedz od ubezpieczalni wiec w sumie utknelam w miejscu a serce mi sie kraja jak widze go w kolnierzu gdy probuje sobie rozdrapac pol czola :( Jezeli macie jakiekolwiek doswiadczenia, wskazowki i rady z checia przyjmie!
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2021-03-28, 19:54   

Witam cieplutko!

Na sam początek polecę ci moją ulubioną stronkę https://www.kiezebrink.co...h=first%20order - mają całe zwierzątka, jak i całe zwierzątka w całości mielone (specjalnie u nich dopytywałam) w akceptowalnych cenach :mrgreen: .

Korzystam z tych mielonek regularnie - bardzo ułatwiają karmienie kota wg. modelu "whole prey" :mrgreen:
 
 
KasikFredzik 

Dołączyła: 26 Mar 2021
Posty: 3
Wysłany: 2021-03-28, 20:08   

dzieki za link :) skorzystam jak tylko zaczne to ogarniac :hair: troche mnie to przeraza :hair:
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2021-03-28, 20:15   

Ależ proszę bardzo. Ja mięsa z linku traktuje jak whole prey - dodaje taurynę, trochę wapnia jeżeli akurat zamówię pisklaczki, a po za tym stawiam na różnorodność i fakt, że moje koty są zdrowe (u chorych potrzebna jest większa staranność). Jakby nie było w naturze koty też jedzą po prostu całe ofiary, bez dodatkowej suplementacji.

Może nie jest to idealne rozwiązanie, ale na pewno lepsze od puszek 8-) .
 
 
KasikFredzik 

Dołączyła: 26 Mar 2021
Posty: 3
Wysłany: 2021-03-28, 20:17   

masz moze jakies sprawdzone suplementy? patrzalam wczoraj na amazonie i znalazlam pojedyncze suplementy jak i paki w proszku razem z witaminami
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2021-03-28, 21:46   

Suplementy zamawiałam z Niemiec - wielką pakę z 2-letnim zapasem wszystkiego... to było jeszcze w czasach jak robiłam normalne mieszanki :roll: . Po przejściu na whole prey jedyne co używam to tauryna, więc pewnie będę szukać czegoś na ebay lub amazonie.


Jedyne co to nie polecam gotowych mieszanek witaminowych - jeżeli chcesz robić zwykłe mieszanki mięsne to taka gotowa mieszanka witaminowa baaardzo utrudnia poprawną suplementację :roll: .

Z drugiej strony przy zdrowym kocie (alergii nie rozpatruję jak chorobę - trzeba tylko wykluczyć konkretne składniki i kot jest na nowo zdrowy :-P ) można sobie pozwolić na drobne nieścisłości . I tak będzie to o niebo zdrowsze od kupnej karmy, zwłaszcza suchej ;-)


Ps. Przy taurynie pilnuj dokładnego rozpuszczenia - nie rozpuszczona do końca kryształki bardzo silnie podrażniają żołądek (mechanicznie) i wywołują wymioty. Nie ma to nic wspólnego z alergią czy nietolerancją, działanie jest czysto mechaniczne... ale może człowieka nastraszyć!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne