BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARFny Kalkulator dla psów - nowa wersja 2.0
Autor Wiadomość
Hebe 
Ekspert

Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2021-03-23, 07:28   

Kicia_Ewcia, żaden problem tylko ważna uwaga :) Ja w domu też mam Libre. Jak będę mieć chwilę to zobaczę czy mam gdzieś jeszcze skitraną wersję OpenOffice i sprawdzę czy działa. A swoją drgą na przyszłość przed wstawieniem tutaj pliku wrzucę go właśnie jeszcze w Libre. Muszę powoli zacząć myśleć nad dodaniem warzyw do kalkulatora.

Radiolog 

Barfuje od: tygodnia
Wysłany: 2021-03-23, 10:27   

Witam, dzisiaj odpaliłem kalkulator, ale nie bardzo wiem, jak w porównaniu do wersji kociej dodaje się np mięso,podroby, w tabeli nie ma żadnego makra, nie bardzo wiem, jak się w tym odnaleźć.
Używam pakietu Office 2019 i pokazuje ,że pracuje w trybie zgodności

Hebe 
Ekspert

Wysłany: 2021-03-24, 15:14   

Radiolog, po prostu z listy rozwijanej dodajesz mięsa. Psi kalkulator nie ma makr i nie ma takiego "automatycznego" wyliczania jak koci kalkulator.

AldHazzar 

Wysłany: 2021-03-26, 20:15   

Faktyczne kalkulator nie działa w OpenOffice - komunikaty o błędach z makrami, w większości komórek wyświetla komunikat błędu.
Zmotywowało mnie to do zainstalowania LibreOffice - tu wszystko jest w porządku.
Przy okazji może ktoś mi wyjaśnić jak działa wyliczanie normy np. wapnia, czy potasu? Dlaczego ta wartość jest zależna od masy składników a nie od masy psa?
Czy w związku z takim stanem rzeczy należy dążyć do tego by wartość z kolumny Suma była jak najbliżej wartości z kolumny Norma? Nie lepiej byłoby uwzględnić że część suplementów powinna mieścić się w widełkach, np. wapń 50-80mg/kg masy psa, więc dla 10kg psa 500-800mg?

Hebe 
Ekspert

Wysłany: 2021-03-27, 17:25   

AldHazzar, zrucę okiem w poniedziałek na tą normę. Tutaj ja nie była autorem, tylko robiłam poprawki. Poza tym ja się zupełnie nie znam na psim barfie, więc wszelkie uwagi od kogoś kto ma o tym pojęcie - mile widziane. Tam z tego co wiem, to normy są podane w ostatnim arkuszu i to na ich podstawie się oblicza norma już dla konkretnego psa. Z tego co pamiętam, to jest to trochę inaczej niż w kocim kalkulatorze. Dagnes się w to trochę bardziej wgryzła, więc może coś napisze o tych normach.

konska 

Wysłany: 2021-03-31, 20:56   

Cześć ja mam inny problem :(

Układając dawkę pokarmową dla psa 1,8kg w jadłospisie pokazuje mi dzienną dawkę 45g co w moim odczucie jest stanowczo za mało, oraz kaloryczność 31kcal/kg masy ciała/dzień co też jest zbyt mało, ponieważ taki piesek powinien przyjmować około 190kcal dziennie. Czy tu jest jakiś błąd w wyliczeniach w kalkulatorze?

Z góry dzięki za pomoc :)

Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2021-03-31, 21:59   

Od dawien dawna nie bawię się z psim barfem, ale u kota o zbliżonej wadze dawka dobowa byłaby zbliżona... chyba, że mówimy o szczeniaku - u nich obowiązują zupełnie inne normy! U mnie kociaki jedzą ile chcą, bez wydzielania (z obserwacją czy nie tyje/chudnie)... u szczeniaka pewnie postąpiłabym tak samo.

Trzeba też pamiętać, że kalkulator jest tylko ułatwieniem, a nie ścisłą regułą! Jeżeli widzisz, że twój zwierzak daną dawką się nie najada - zwiększą ją koniecznie (koci rekordzista jada chyba 3-krotność „kalkulatorowej teorii” i nie tyje!).
Jeżeli zaś widzisz, że zwierzak nie dojada albo tyje - zmniejsz dawkę.

Oczywiście przy manipulacji dawką należy najpierw zwierzaka gruntownie przebadać - są choroby zwiększające/zmniejszające metabolizm... ale należy mniej z tylu głowy, że czasami to taka uroda i już ;-) .

Kicia_Ewcia 

Wysłany: 2021-04-02, 18:09   Propozycja poprawki +1 opcja wiecej do kosci

Mam prośbe przy jakiejs kolejnej edycji kalka o dodanie jeszcze jednej opcji wyboru kosci (z 2 na 3). Aktualnie jestem po wizycie w miesnym i wyczysciłam im lodówki, ale nie mieli tyle składników, żebym wyrobiła się w dwóch składnikach kostnych - mam indycze szyje, grzbiet i skrzydełka całe i teraz głowię się jak policzyć czy to będzie ok ;) Chyba po prostu podzielę jadlospis na dwa oddzielne na ten moment, ale jeśli byłaby taka opcja to dla mnie byłoby to super ułatwienie! :kwiatek:

MoniaSTN 

Wysłany: 2021-04-08, 14:25   

Hebe,
Hej. Czy mogłabym prosić dane do przelewu, żebym mogła otrzymać dostęp do kalkulatora barf?

Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2021-04-08, 17:08   

Najlepiej wysłać do Hebe prywatną wiadomość.

Hebe 
Ekspert

Wysłany: 2021-04-09, 07:00   

Kicia_Ewcia, to akurat powinno da się szybko zrobić :)

Hebe 
Ekspert

Wysłany: 2021-04-09, 07:01   

MoniaSTN, zapraszam na PW

Mia11 

Barfuje od: Zaczynam
Wysłany: 2021-04-20, 17:44   

Cześć,
zauważyłam, że w zakładce JADŁOSPIS, żółtka podstawiają się w sztukach mimo, że w bilansie są w gramach i do ogólnej wagi te sztuki liczone są jako gramy czyli jeżeli mamy 2 żółtka to ich waga liczona jest jako 2 g zamiast 40 g.
Pozdrawiam
Aśka

Odpowiedz do tematu