BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dane w Kalkulatorze
Autor Wiadomość
nikkotyze 

Dołączyła: 17 Sty 2021
Posty: 3
Wysłany: 2021-01-31, 11:18   

Sierra napisał/a:
Zdecydowanie jako wartość nieznaną (btw. jeżeli znajdziesz gdzieś te dane to dziewczyny na pewno się ucieszą ;-) ).


Dziękuję za odpowiedź. Jak poznam jakieś wartości w trakcie tworzenia BARFa to na pewno się podzielę :-) .
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2021-02-02, 09:23   

deringer napisał/a:
Witam, po dłuższej lekturze forum mam kilka zapytań.

Dlaczego już minimalny nadmiar jodu jest na czerwono (1060 dla normy 960)?
To samo dla witaminy D (510 dla normy 480). Nie lepiej trochę więcej niż mniej?


hiperwitaminoza potrafi być groźniejsza od hipowitaminozy
Cytat:

Czy na pewno dobrze rozumiem, że kot 1,5kg potrzebuje 50g BARFA, skoro wcześniej jadł 200g+ MAC's?


Patrząc na ilość zjadanej karmy... czy to jest kociak? Dawkowanie karmy dla kociąt jest zupełnie inne niż dla dorosłych :roll:
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-02-03, 07:51   

Cytat:

Cytat:

Czy na pewno dobrze rozumiem, że kot 1,5kg potrzebuje 50g BARFA, skoro wcześniej jadł 200g+ MAC's?


Patrząc na ilość zjadanej karmy... czy to jest kociak? Dawkowanie karmy dla kociąt jest zupełnie inne niż dla dorosłych :roll:


Plus ja jeszcze dodam, że ilości porcji w kalkulatorze są przybliżone. Nie jest uwględniona kalkoryczność mieszanki i np ruchliwość kota. Każdy egzemplarz też jest inny. Jako właściciel swojego futerka jesteś najlepiej zorientowany jaka ilość będzie dobra. Bo widzisz czy kocie jest grube cze chudziutkie jak patyk. I po czasie też widzisz ile faktycznie zjada i jak na takiej ilości wygląda :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
karolcia_7 

Barfuje od: 1 dzień
Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 01 Lut 2021
Posty: 1
Wysłany: 2021-02-23, 01:06   

Potrzebuję wsparcia...
Wprowadziłam do kalkulatora wszystkie składniki, nic nie pali się na czerwono. Czy mogę już robić mieszankę według przepisu? Czy w kolejnych zakładkach trzeba coś jeszcze sprawdzić. Mam wątpliwość co do stosunku białek do tłuszczów i węglowodanów. W arkuszu "liczydło" mam na czerwono te wartości i nie wiem czy tak jest po prostu ustawiony kolor czcionki czy coś jest nie tak. Poza tym nie wiem ile jednorazowo i ile dziennie kot ma zjadać tej mieszanki. Próbowałam znaleźć odpowiedzi na forum, ale chyba nie umiem szukać :/
Trochę czuję się przytłoczona barfem. Spodziewałam się, że łatwiej mi pójdzie...
Będę wdzięczna za odpowiedź.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-02-23, 08:50   

karolcia_7, przyjmuje się z tego co pamiętam mniej więcej około 5 g białka na kg kota i około 3 g tłuszczy na kg kota. Białko znajdziesz w zakładce Liczyło właśnie. Ale pamiętaj, że Twój kot to osobna działająca maszyna, która jest inna niż wszystkie inne egzemplarze i czasami trzeba ręcznie zmieniać pod wyniki kota. Jeżeli na pierwszej stronie - białko, tłuszcz i woda mieszczą się w normach i w liczydla też mniej więcej to białko jest ok, to znaczy, że jest dobrze i spokojnie możesz kręcić. Warzyw w ogóle nie musisz pdawać. Nie mam tego pliku teraz przezd sobą, więc nie pamiętamjak to jest z tym świeceniem na czerwono.
Co do dziennej dawki - sugerowana jest podana przy Wydruk przepisu, ale... jeżeli to jest kot młody, który rośnie, to żadne normy nie obowiązują - one wtedy jedzą ile chcą. Dwa - mieszanka ma różne kaloryczości, a to też wpływa na to czy się kot naje szybciej czy nie. Więc z tą ilością to jest sprawa zazwyczaj indywiduwalna bardzo. Wystartuj z teym co sugeruje kalkulator i obserwuj swojego kociaka - z czasem będziesz wiedziała dokładnie ile mu dawać :)

Jak coś to pytaj! Powodzenia
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Monika Obojska 

Barfuje od: 01/01/2021
Wiek: 42
Dołączyła: 12 Mar 2021
Posty: 2
Wysłany: 2021-04-12, 18:55   

Witam

Nie wiem czy to pytanie do właściwej grupy tematycznej. Chodzi mi o podroby. Udało mi się zdobyć nerki jagnięce ale nie ma ich w kalkulatorze. Pod co można je podciągnąć aby właściwie wyliczyć składniki odżywcze w diecie???
_________________
Monika Obojska
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-04-13, 06:35   

Monika Obojska, hmm może spróbuj je dodać do kalkulatora. Znalazłam coś takiego, ale nie mam pełnego dostępu (ale część jest widoczna), można porównać te parę stron i zobaczyć jak to wygląda, ewentualnie poszukać coś jeszcze dla porównania:
https://www.fitatu.com/ca...e-surowe--14882
https://www.fitbit.com/foods/Lamb+Kidney+Raw/26527
https://nutritiondata.self.com/facts/lamb-veal-and-game-products/4664/2
https://www.calorieking.c...JTQK5vTs7dGompQ
https://www.checkyourfood...51/lamb-kidneys
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
lilap1 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Lut 2020
Posty: 1
Wysłany: 2021-04-17, 15:25   medaliony z podudzia indyka

Jako co wpisać medaliony z podudzia ? Myślałam że będzie to po prostu mięso z podudzia ale w necie wszędzie pisze że medaliony mają aż 18g tłuszczu na 100g :O??
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-04-17, 16:32   

18g tłuszczu? może po usmażeniu

Pierwszy lepszy link do surowych: http://wielkopolski-indyk...liony-z-indyka/

Ja bym się nie bawiła i wzięła jako podudzie bez skóry
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-07-28, 07:35   Fosfor i kalkulator

Nie wiem czy własciwe miejsce ale mam pytanie wynikające z zamieszania na grupach dotyczącego podawania (suplementowania) fosforu. Cytat z artykułu.

"Wg wytycznych FEDIAF minimalne zapotrzebowanie na fosfor u kotów wynosi:
- dla kociąt 0,84% zawartości suchej masy
- dla kotów dorosłych 0,26%;
w wytycznych do roku 2020 było to 0,5%,
minimalne zapotrzebowanie zostało zatem obniżone o połowę (!!!).
Zawartość fosforu w kocim BARFie wg normy barfnego kalkulatora pochodzącego z forum Barfny Świat, który to kalkulator jest w powszechnym użyciu w Polsce wynosi 0,7%.

Pojawiło się w związku z tym sporo pytań bo w zaleceniach napisane jest iż "nie ma zasadności podawania mączki kostnej u dorosłych kotów". Wynika to z tego że przy tych obniżonych zapotrzebowaniach to co przychodzi z mięsem dla dorosłych kotów wystarczy. Troszkę inaczej wygląda to u kociąt. Oczywiście bez paniki. Chciałem tylko zapytać jak do tego podchodzić ?

Pozdrawiam
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-07-30, 08:11   

Arthea, poniekąd temat pojawił się tutaj: https://www.barfnyswiat.o...?t=377&start=30

Przekazałam informację Dagnes, żeby napisała coś więcej :)

Ja prywatnie mogę powiedzieć co robię - moje koty mają regularnie robione badania z jonogramem i ja im ten fosfor dopasowuję do wyników, nie bardzo patrzę się na normę. I na dobrą sprawę zawsze mam go zdecydowanie poniżej normy w kalku. Tak samo jak ze skorupkami - patrzę się przede na stosunek wapń:fosfor + wyniki. Nie wiem czy prawidłowo, ale u nas od kilkunastu lat działa. Tylko to nie bardzo jest merytoryczna odpowiedź :D
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-08-01, 09:02   

Hebe, ależ dokładnie o to mi chodziło ;-) . Tak samo do tego podszedłem. Jeśli bez dodawania fosfor wychodzi mi w granicach to go nie zwiększam. Następne badania będa za dwa miesiące. W przypadku fosforu i potasu patrzę bardziej na stosunek i oczywiście ile pojedynczo wychodzi poszczególnych pierwiastków i w przypadku tych które mają ogromne znaczenie staram się iść na wyczucie a nie ślepo dobijać bo "kalk" tak chce. Np z żelazem którego nadmiar też nie jest dobry tak samo jak nomen omen niedobór. Uspokoiłaś mnie bo znaczy że mój tok myślenie nie jest zły ;-) . A badania powiedzą czy aby napewno. Pytanie moje było stąd że nie ustaję w poszukiwaniach wiedzy z przeróżnych źródeł i staram się w jakiś sposób je weryfikować. Bo badania w świecie prowadzą do różnych wniosków tak jak "minimum normy fosforu". Dzięki ... a jak Dagnes coś zechce dopisać chętnie poczytam.

Dziękuję i Pozdrawiam.

PS. Mnie te kilkanaście lat przy moich dwóch miesiącach BARFowania przekonuje ;-)
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-08-02, 06:40   

Arthea, wiesz badania kotów, trochę myślenia i wiedzy, szczypta rozsądku i tak chyba to działa. Ale ja przyznam się, że też czekam z niecierpliwością na to co Dagnes napisze w temacie :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-02, 13:22   

Podłaczę się do tematu fosforu. Od 8 lat karmię moje, nerkowe 2 koty barfem z obniżonym fosforem.Koty dostają ok. 40 mg/kg fosforu tj. prawie 2x mniej niż norma w kalku. Do tego stosuję wyłapywacze fosforu: weglan wapnia i renvelę, które dodatkowo zmniejszają fosfor. Stosunek wapnia do fosforu w diecie 1.15, więc wapnia daję tez mniej. W regularnych badaniach u obu kotów fosfor 3.3-3.6 mg/dl, wapń w środku normy. Zarówno wapn jak i fosfor w diecie są od lat poniżej kalkowej normy a koty maja się dobrze fizycznie jak i na papierze.
 
 
jabarbar 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 03 Sie 2021
Posty: 1
Wysłany: 2021-08-07, 11:41   Wartość witaminy A w kalkulatorze

Mogę prosić o źródło normy dla wartości witaminy A branej pod uwagę przy wyliczeniach?

Wartość użyta w kalkulatorze jest bardzo duża.
Wartości które znalazłem to 300 lub 444 IU dziennie czyli kilka razy mniej
Szukam też usprawiedliwienia dla niepodawania wątróbki - koty jej nie lubią (4 z 6)

https://www.zooplus.pl/ma...diety-dla-kotow
https://www.wetgiw.gov.pl...-karmy,3500.pdf - strona 18

Przy okazji nie lepiej byłoby przejść na wielkości g, mg, ug dla EDKA (K już jest) zamiast I.E. (I.U.)?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=wrw1VMRNFUg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne