BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF: wrzody, trzustka, wątroba, nerki i tarczyca na raz
Autor Wiadomość
aniakta 

Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 10 Kwi 2021
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-04-12, 21:59   BARF: wrzody, trzustka, wątroba, nerki i tarczyca na raz

hej!
zacznę z grubej rury. Mój 16 letni Igorek ma chore dokładnie wszystko - wrzody żołądka, trzustka, wątroba, nerki i tarczyca.
Kiedy go adoptowałam jadł słoiki na które składały się zmalaksowane warzywa, ryba i chude mięso. Początkowo na barf nie bardzo chciał się przestawić, generalnie różnie u niego z apetytem, na początku strasznie było słabo, ale od jakiegoś 1,5 mca akurat bardzo ładnie je.
Poniżej napiszę co dostaje, poprawcie mnie proszę, czy jakimiś połączeniami nie robię mu krzywdy.

Igorek je 2 x dziennie po ok. 60 - 100 gram jedzenia. W każdej porcji dostaje w proporcjach 6,5 BARF (mielone różne mięsa, także ryby, kaczka, kurczak, baranina, dziczyzna z kośćmi na poziomie 15% na 100 g BARFU) do 3,5 jedzenie weterynaryjne z puszki dla trzustkowców PetBalance Medica. Ja wiem, puszki to puszki, ale dla psa który 16 lat jadł śmieci i jako trzustkowiec ma różnie z apetytem, te puszki pachną tak, że zachęcają go do jedzenia.

na śniadanie dostaje dodatkowo karsivan, euthyrox i amylactiv balance.

na kolacje dostaje dodatkowo: karsivan, vetomune, activebrain, hepatiale forte, amylactiv digest, aproflex..
od jakiegoś czasu do mieszanki zaczęłam mu dodawać pyłek pszczeli i mielone zglucone siemie lniane. mam jeszcze olej z łososia, ale wiem że przy trzustce to nie należy przesadzać z tłuszczami.

w ostatnich badaniach krwi, przed przerzuceniem się na wyżej opisaną mieszankę miał podwyższone następujące parametry:

14.11.2020: ALP 447, chlorki 120, amylaza 3010, lipaza 312,
05.01.1021 ALAT 165, glukoza 140, mocznik 61, ggtp 39, lipaza 393,
16.02.2021: AST 73, ALT 331, ALP 201, glukoza 129, chlorki 123, amylaza 2980, lipaza 179

obecnie robi fajne, nie za twarde regularne kupony, jest żwawy, skarży się jedynie na nużeńca na pysku. w czwartek idziemy na kolejne badanie krwi - w marcu miał wyrywane resztki zębów, stąd czekałam do teraz, żeby doszedł do siebie.

co mogę dodać do menu? czy siemie lniane mu tutaj nie zaszkodzi? co zbadać w planowanym badaniu krwi, żeby mieć dobry obraz? na pewno trzustkę, wątrobę i tarczycę, ale czy coś jeszcze?
Będę wdzięczna za pomoc.
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-04-15, 18:36   

aniakta, nie znam się zupełnie na psiej diecie, więc nie pomogę i mam nadzieję, że odezwie się tu ktoś bardziej kompetenty ode mnie.
Ale 3 sprawy poruszę: jeśli pies ma chore nerki, czy na pewno powinien dostawać kości? Dieta nerkowa z założenia powinna być przecieź niskofosforowa. Co właściwie jest tym wszystkim chorym narządom - wiadomo?
Druga sprawa - czy oprócz mięsa stosujesz jakieś suplementy? Co masz na myśli mówiąc, że stosujesz BARF? Samo mieso z kośćmi?
I kolejna: przy podawaniu jakiś wyników badań lepiej podawać wszytskie badane parametry (nie tylko te podwyższone) wraz z jednostkami i przyjętymi przez dane laboratorium normami - to pozwala na całościowe spojrzenie na stan zdrowotny pacjenta
 
 
aniakta 

Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 10 Kwi 2021
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-04-15, 18:42   

Dzięki za odpowiedz! Igorek ma ok 16 lat i w listopadzie został wyrzucony do rowu i znaleziony w stanie agonalnym z fatalnymi wynikami tych czterech organów. Dzisiaj byliśmy na badaniu krwi, jutro powinny być wyniki wiec wrzucę je w całości.
Barf czyli surowe mięsne kości i surowe podroby w przypadku Igorka udział kości nie jest duży. Z suplementów to geriativet i aproflex na stawy, dodatkowo gluta z siemienia lnianego. Nie wiem co mogę mu podawać przy tych schorzeniach a w Szczecinie nie mam nikogo kogo mogłabym się poradzić :(
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-04-15, 18:57   

Poczytaj sobie ten dział:
https://www.barfnyswiat.org/index.php?c=10 - ja go nie czytałam, bo siedzę w kocim świecie, ale myślę, że w tym dziale mogą być dla Ciebie przydatne informacje.
 
 
aniakta 

Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 10 Kwi 2021
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-04-16, 10:24   





aktualne wyniki Igorka, na pewno musimy zmienić lek na wątrobę na mocniejszy i podobnie z lekiem tarczycę, ale wyniki trzustkowe bardzo się poprawiły.
 
 
aniakta 

Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 10 Kwi 2021
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-04-16, 10:27   

tutaj poprzednie wyniki z lutego


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne