BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzień dobry z Karkonoszy :)
Autor Wiadomość
Poldek44 

Dołączyła: 24 Lis 2021
Posty: 3
Skąd: Piechowice
Wysłany: 2021-11-24, 16:02   Dzień dobry z Karkonoszy :)

Dzień dobry,

witam wszystkich ciepło :-) pojawiłam się tu dzisiaj (znaczy zalogowała, bo czytam Was już od jakiegoś czasu). Mam na imię Gosia (na forum Poldek44). Zawitałam do Was, ponieważ jestem właścicielką dwóch pięknych Maine coonek (2-letnich: Indiana i Indiga). Jeszcze nie barfuję, ale uczę się by zdrowo zacząć odżywiać moje dziewczyny. Przyjechały do mnie z domu gdzie niestety jadły prawie wyłącznie suchą karmę i czasem puszki (niestety z tzw. sieciówek). Obecnie udało mi się już wprowadzić mokrą karmę z wyższej półki. Dostają Catz finefood, gussto, wild freedom i czasem aplawsa jako przekąskę i jeszcze resztki suchej karmy. Teraz power of nature pomieszaną z royal canin gastro intestinal, gdyż Indiga jest po operacji usunięcia z jelita kawałka plastikowego węża :-( w poprzednim domu bawiąc się pogryzła węża dokładnie i kawałek łyknęła (uważajcie bardzo na małe plastikowe przedmioty). Powoli ograniczam suche, ale z kolei Indiana na razie mi strajkuje przy mokrej karmie. Dziubie po troszku, więc mam nadzieję że niedługo uda mi się odzwyczaić ją całkowicie od chrupek :-) Dostają też w jednej porcji mokrej karmy (na obiad) kawałeczki surowego mięska i chyba im smakuje :-) Postępuje tak jak wyczytałam tu na forum: jak przyzwyczaić kota do barfa. Bardzio mi zależy by przejść na barfa, ponieważ obie chyba mają jakąś alergię pokarmową, drapią się często po główce. A wyczytałam że barf jest właśnie dobry na takie problemy. Bardzo dziękuję za cenne Wasze rady. Strasznie dużo czytania i nauki jeszcze przede mną, ale już widzę że trafiłam pod właściwy adres

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Gosia
_________________
Gosia
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-11-24, 19:00   

Witamy :) I trzymam kciuki za dziewczyny. Jak będziesz mieć jakieś wątpliwości to śmiało pytaj :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-11-24, 19:08   

I ja też witam :kwiatek: I o zdjęcia pytam :-)
 
 
Megisss 

Wiek: 31
Dołączyła: 08 Sie 2021
Posty: 7
Skąd: Piastów
Wysłany: 2021-11-24, 21:28   

Witaj. Ja też jestem tu przysłowiowym swieżakiem bowiem dołączyłam kilka dni temu. Mój kocurek tez drapał się po główce i okazało się że jest uczulony na kurczaka.
 
 
Poldek44 

Dołączyła: 24 Lis 2021
Posty: 3
Skąd: Piechowice
Wysłany: 2021-11-25, 08:20   

Od kilku dni wyeliminowałam z diety kurczaka. Może coś pomoże, mam nadzieję :-) Dieta eliminacyjna u dziewczyn będzie mordęgą. Przez 8-12 tygodni jedna karma, jeden smak - nie przejdzie :mrgreen: Może to też kurczak i za kilka tygodni wszystko wróci do normy. Oby :-)

O zdjęcie się postaram. Uczę się dopiero obsługi i trochę to pewnie potrwa :-P
_________________
Gosia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne