BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dane w Kalkulatorze
Autor Wiadomość
wkiara 

Wiek: 37
Dołączyła: 11 Lut 2018
Posty: 3
Wysłany: 2021-12-28, 18:17   

Hebe napisał/a:
Wleciała nowa wersja kalkulatora (rozpędziłam się ostatnio! :faja: )

Hebe, napisalam do Ciebie maila, ale napisze tez tu. probowalam dodac do kalkulatora krew z meatlove i ani w starszej wersji 1,9 ani w niwej 2,0 nie pokazuje mi sie ta krew przy robieniu mieszanki, a parametry krwi wolowej suszonej sa inne. Dodawalam tez kelp i drozdze browarnicze z barfeed i te mi sie pokazuja :(
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-12-29, 08:49   

wkiara napisał/a:
Hebe napisał/a:
Wleciała nowa wersja kalkulatora (rozpędziłam się ostatnio! :faja: )

Hebe, napisalam do Ciebie maila, ale napisze tez tu. probowalam dodac do kalkulatora krew z meatlove i ani w starszej wersji 1,9 ani w niwej 2,0 nie pokazuje mi sie ta krew przy robieniu mieszanki, a parametry krwi wolowej suszonej sa inne. Dodawalam tez kelp i drozdze browarnicze z barfeed i te mi sie pokazuja :(


Spróbuję dzisiaj dodać i zobaczyć jak to u mnie wygląda, ale trochę później, bo teraz muszę wyjść. Na ten moment szybkie rozwiązanie łatające tą dziurę:
- wybierz jakąś krew, której nie używasz, a na której wybieranie działa
- zmień trochę nazwę, żebyś wiedziała, że to Twoja krew
- zmień wartości na krew, którą masz fizycznie u siebie
- wpisz w kalkulator cokolwiek, żeby wpisać krew i zmień jej ilość na 100 g - żeby łatwo było sprawdzić czy to co wprowadziłaś jest zgodne z tym co masz na opakowaniu

Jakbym jakimś sposobem zapomniała, to kop mnie i przypominaj :)

edit - sprawdziłam i działa. Może dodaj nowy wiersz w środku, pomiędzy istniejącymi już krwiami. Ja też dodałam właśnie nowy plik z dwoma dodatkowymi pozycjami dla żelaza - meatlove i tą starą z Niemiec, która była tutaj dodana kiedyś kiedyś. Ponoć ktoś jeszcze tego używa.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
wkiara 

Wiek: 37
Dołączyła: 11 Lut 2018
Posty: 3
Wysłany: 2022-01-17, 19:34   

Hebe napisał/a:
wkiara napisał/a:
Hebe napisał/a:
Wleciała nowa wersja kalkulatora (rozpędziłam się ostatnio! :faja: )

Hebe, napisalam do Ciebie maila, ale napisze tez tu. probowalam dodac do kalkulatora krew z meatlove i ani w starszej wersji 1,9 ani w niwej 2,0 nie pokazuje mi sie ta krew przy robieniu mieszanki, a parametry krwi wolowej suszonej sa inne. Dodawalam tez kelp i drozdze browarnicze z barfeed i te mi sie pokazuja :(


Spróbuję dzisiaj dodać i zobaczyć jak to u mnie wygląda, ale trochę później, bo teraz muszę wyjść. Na ten moment szybkie rozwiązanie łatające tą dziurę:
- wybierz jakąś krew, której nie używasz, a na której wybieranie działa
- zmień trochę nazwę, żebyś wiedziała, że to Twoja krew
- zmień wartości na krew, którą masz fizycznie u siebie
- wpisz w kalkulator cokolwiek, żeby wpisać krew i zmień jej ilość na 100 g - żeby łatwo było sprawdzić czy to co wprowadziłaś jest zgodne z tym co masz na opakowaniu

Jakbym jakimś sposobem zapomniała, to kop mnie i przypominaj :)

edit - sprawdziłam i działa. Może dodaj nowy wiersz w środku, pomiędzy istniejącymi już krwiami. Ja też dodałam właśnie nowy plik z dwoma dodatkowymi pozycjami dla żelaza - meatlove i tą starą z Niemiec, która była tutaj dodana kiedyś kiedyś. Ponoć ktoś jeszcze tego używa.

u mnie nadal nie dziala :(
Czy mozesz mi powiedziec jak dodac wiersz pomiedzy te istniejace? totalnie nie wiem jak to zrobic. I mam pytanie, czy masz tam podana energie/kcl tej krwi? bo ja nigdzie tego nie znalazlam i zastanawiam sie czy to moze dlatego sie nie pojawia
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-01-18, 07:32   

wkiara, zrobiłam zrzut w Excelu, ale w OpenOffice działa to identyko:


Pomiędzy oznacza, że jak zaznaczasz wiersz i z menu wybierasz dodaj nowy, to chodzi o to, żeby nowa linia pojawiła się pomiędzy istniejącymi dla żelaza. Jak na screenie - "stare" linie dla żelaza zaczynają się od 61 wiersza, a ja dodałam po nim, czyli wiersz 62.
Kolejne co musi być, to wypełnienie kolumny B. Musi tam być wpisane "Zelazo" jak w komórkach już istniejących. Bez tego makro nie wie po co ma to podczepić. No i jak widzisz, dla innych krwi nie ma podanej kaloryczności. Ważne jest, żeby podać wartość w kolumnie z żelazem, bo na tej podstawie algorytm wylicza ile trzeba dodać suplementu do przepisu.

Poza tym w najnowszej wersji kalkulatora ta krew jest dodana (na screenie jest stara wersja)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
wkiara 

Wiek: 37
Dołączyła: 11 Lut 2018
Posty: 3
Wysłany: 2022-01-19, 18:31   

Hebe napisał/a:
wkiara, zrobiłam zrzut w Excelu, ale w OpenOffice działa to identyko:
[url=https://images89.fotosik.pl/566/7c2f68bd182b7d73.png]Obrazek[/URL]

Pomiędzy oznacza, że jak zaznaczasz wiersz i z menu wybierasz dodaj nowy, to chodzi o to, żeby nowa linia pojawiła się pomiędzy istniejącymi dla żelaza. Jak na screenie - "stare" linie dla żelaza zaczynają się od 61 wiersza, a ja dodałam po nim, czyli wiersz 62.
Kolejne co musi być, to wypełnienie kolumny B. Musi tam być wpisane "Zelazo" jak w komórkach już istniejących. Bez tego makro nie wie po co ma to podczepić. No i jak widzisz, dla innych krwi nie ma podanej kaloryczności. Ważne jest, żeby podać wartość w kolumnie z żelazem, bo na tej podstawie algorytm wylicza ile trzeba dodać suplementu do przepisu.

Poza tym w najnowszej wersji kalkulatora ta krew jest dodana (na screenie jest stara wersja)

Dziekuje. Zaraz pobiore nowsza wersje :mrgreen:
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-01-20, 17:23   

wkiara, ale i tak zachęcam Cię, żebyś spróbowała dodać chociaż testowo, bo nigdy nie znasz dnia ani godziny :D
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
MajOle 

Dołączyła: 20 Lis 2020
Posty: 4
Wysłany: 2022-01-23, 19:41   

Co robię źle?
Przy każdej próbie wpisania wątroby (dowolnej) wyrzuca mi błąd "Błąd uruchomieniowy języka BASIC.
'35' FormatNumber"
Jestem totalnym informatycznym nieogarem, pracuję na ciele ludzkim, a nie na komputerach :-/
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-01-23, 20:33   

MajOle, tylko przy wątrobie? Resztę Ci dodaje normalnie? Możesz przesłać mi screena? Jak nie tutaj to to Messenger na FB Barfny Świat.
No i który kalkulator używasz - Libre Office czy Excel?
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
MajOle 

Dołączyła: 20 Lis 2020
Posty: 4
Wysłany: 2022-01-23, 20:56   

Próbowałam i w libre i w exelu i w obu mi tą wątrobę wywala.

Zaraz wyślę skany przez FB (tak łatwiej)
 
 
wistra 
BARFny Hodowca

Wiek: 33
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 108
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-02-07, 15:56   

Hebe, jak mam dodać nowy wiersz?
Chciałabym dodać serce końskie do kalkulatora, ale nie mam opcji "nowy" jak dam prawy klawisz na wiersz.
Używam w excelu zwykłym

Edit:
Już mam, musiałam wyłączyć ochronę arkusza.
 
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-02-08, 08:32   

wistra, super, że się udało. A podeślesz mi te dane jak nie są tajne? To może też bym dodała do wersji dla ogólu
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
wistra 
BARFny Hodowca

Wiek: 33
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 108
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-02-08, 15:11   

Tu znalazłam dane dla serca:
http://www.zorros-rohfutt.../pferdeherz.php

Nie udało mi się jeszcze znaleźć końskiej wątroby, ale może się uda.

Generalnie widzę, że w kalku jest mięso końskie, a ja mam dostęp do:
rozbiorowe
gulasz
polędwica
pieczeń

:hair:
 
 
 
s0nata 

Dołączyła: 06 Cze 2021
Posty: 16
Wysłany: 2022-02-25, 22:37   

Zmieniłam sobie wersję OO 1,9 na 2,0 i.. mam problem. Zauważyłam, że aktualnie w przepisach wychodzi mi znacznie mniej witaminy D (u mnie tran z wątroby dorsza Lunderland). Próbowałam zajrzeć do danych oleju w kalkulatorze i jest tam wit A 134.900 i.e. , witamina D 11.900 i.e. . Z kolei na stronie Lunderlanda dla np mojej partii widnieje 1325 iu/g wit A oraz 134 iu/g witaminy D. Co najmniej mnie to przerasta i nie wiem, co dalej... Nie potrafię ogarnąć, czy komuś też tak spadła ta D w przepisach? Gdzie błąd ?
_________________
Ola
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-02-26, 09:38   

s0nata, proponuję podmienić albo dodać ten olej z wątroby, który masz w domu. Jeżeli masz: 1325 iu/g wit A
134 iu/g witaminy D
to w kalkulator wpisujesz dla 100 g:
1325*100 = 132 500 iu/ na 100g wit A
134 *100 = 13 400 iu/na 100 g wit D

A możesz mi podesłać te przepisy na priv? Zajrzę do nich na obu wersjach OO
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
s0nata 

Dołączyła: 06 Cze 2021
Posty: 16
Wysłany: 2022-02-26, 10:11   

Dobrze, wyślę przepis na pw, bardzo dziękuję!
Problem jeszcze taki mam, że durna jestem i zauważyłam różnice już po zrobieniu wczorajszej mieszanki. To mnie martwi .
_________________
Ola
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne