BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Hejka!
Autor Wiadomość
MajOle 

Dołączyła: 20 Lis 2020
Posty: 4
Wysłany: 2022-01-22, 20:35   Hejka!

Zawitałam tu w końcu!
Mam na imię Majka i mają mnie cztery koty :mrgreen:

Lilka (hrabina Lilith) i Kojko (Cesarzowa) siostry o wielkopańskich, iście arystokratycznych manierach. Znalezione jako kocięta przez panów z MPO na dnie kubła na śmieci (zmieszane). Ktoś wyrzucił te cuda w zaklejonym taśmą pudełku. Mają niecałe dwa lata.
Lilka, trikolorka, rozsiewa wokół siebie aurę takiego majestatu, że jak wchodzi człowiekowi na kolana, to tenże człowiek czuje się tak zaszczycony i nobilitowany, że spóźni się do roboty, bo przecież NIE ZRZUCA SIĘ KOTECZKA.
Kojko, szefowa stada, w pięknej burej garsonce założonej na białą bluzkę, rządzi wszystkim, mną też. Dzięki temu życie toczy się w sposób zorganizowany, kuwety są sprzątane, posiłki wjeżdżają regularnie, a odstępstwa od rutyny karane są niemożebnym darciem paszczy.

Luna i Muniek (Moonlight) wraz z dwójką swojego rodzeństwa umierały na koci katar. Znalezione przez dobrych ludzi, którzy dowiedzieli się od weta, że kocięta miały przed sobą jakieś 24 godziny życia i, serio, pewnie nie da się ich uratować. Udało się. Wprawdzie Muniek stracił oko, a Lunka ma nieodwracalne zmiany (ale widzi!), jednak wyrastają na wielkie, zdrowe koty!
Miałam adoptować tylko Muńka, ale... na każdej focie z fundacji był z siostrą. Razem jedli, spali, tulili się. Trudno. Nie kupuję ciuchów. Nie jadam na mieście. Za to mam cztery koty. Małe (duże!!!) za dwa miesiące kończą rok.
Luna jest grubiutkim, czarnym jak sumienie mafioza, kłębkiem mruczenia. Albo warczenia, jeśli złapie dowolną zabawkę. Jednooki Muniek - zdecydowanie facet, jakich lubię - umięśniony, szczupły, długonogi. Biały w czarne łaty, typowy krówek z zawadiackim, czarnym wąsem. Śpi na poduszce z łapką na moim policzku. Najchetniej spędziłby życie jeżdżąc mi na ramionach i towarzysząc we wszystkim (może z wyjątkiem prysznica). Nie umie miauczeć, za to cudnie grucha.

Ponieważ żywienie tej ferajny nie jest tanie, powolutku przestawiłam stado ba barfa. Małe, zwłaszcza Muniek, mają delikatne jelita i jako takie dobre kupy robiły tylko po puszkach klasy premium. I to wciągając po 600g na głowę. Najtańsze, po czym nie było biegunek, to Wild Freedom. Więc, przyznaję, przygnała mnie tu kasa, a raczej jej brak, bo w pandemii moja branża dostała mocno po zadku i jakoś nie widać światełka w tunelu.

Teraz korzystam z gotowych przepisów dla zdrowych kotów, ale chciałabym mieć możliwość (i umiejętności) coś zmienić, dopasować inne mięsa itp.
A więc odważnie, bo jestem matematycznym nieogarem, rzucam się na przeciw przygodzie.

Rety! Jest tu jakiś limit długości powitania? 5cm? 10? Bo jak się rozpiszę, to mogę tak ciągnąć długo.
Dobrze, że jesteście, tyle powiem na koniec.
 
 
Laira 


Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sty 2022
Posty: 9
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2022-01-23, 10:00   Re: Hejka!

Cześć, Majka!

MajOle napisał/a:
I to wciągając po 600g na głowę.

To rzeczywiście żarłoczne "malchy" :-D .

Myślę, że przy ostatnich podwyżkach cen karm z półki premium, barf jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Poproszę o zdjęcie stadka!
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-01-23, 11:39   

MajOle, przygnało mnie tutaj Twoje PW i było warto :D

Z podpowiedziedzi - ja mam 3 koty, więc też trzeba się narobić mięcha. Polecam Makro bo dobrej jakości mięso i w dobrych cenach.

O kalkulacje się nie martw, bo kalkulator i liczydło załatwią to za Ciebie :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
MajOle 

Dołączyła: 20 Lis 2020
Posty: 4
Wysłany: 2022-01-23, 12:36   

Od lewej: Cesarzowa Kojko, Muniek jednooki, Luna i Lilka.






Ha! Rozkminiłam dodawanie zdjęć!

A w ogóle to moje futra mają własne konto na Insta, więc, jak ktoś ma takie zboczenie, jak ja, ogląda cudze koty i jeszcze lubi sobie poczytać opowiastki, to zapraszam na kot_ukotu :-D

O Makro myślałam właśnie, bo Selgros to porażka. Czy tam można mieć kartę nie mając firmy?
 
 
Laira 


Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sty 2022
Posty: 9
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2022-01-23, 16:44   

Ale cudne, zwłaszcza ten jednooki :love: .

Makro nie wydaje kart osobom prywatnym.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-01-23, 20:36   

No w sumie nie wydaje, ale... może ktoś znajomy ma? Moje koleżanki tak korzystają - mają screena karty z aplikacji i działa ;> Biorą zawsze na paragon
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-02-02, 06:49   

Jakie fajne :love: Na tej kanapie to miejsca dla Ciebie już nie ma :lol: MajOle, dzień dobry na forum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne