BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Trawa dla kota - czyli dla psa
Autor Wiadomość
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2020-10-19, 10:22   

Mojemu Bootsowi udało się wymknąć do ogrodu bez szelek no i oczywiście był bardzo szczęśliwy ale pierwsze co zrobił to poszedł do sąsiada i najadł się trawy, było to 10 dni temu. Trawy nie zwymiotował. Przez pierwsze 4 dni czuł się bardzo dobrze i ładnie jadł, 5 dnia apetyt mu już nie dopisywał i wydawał się że go cały czas mdli. Wieczorem 5 dnia się zwymiotował na wieczór, nie było trawy ani klakow tylko porcja jedzenia z przed 4 godzin, po chwili poczuł się lepiej ale znów na zapach jedzenia poczuł się gorzej i chciał wymiotować ale nic nie wyszło. Podałam mu cerenia przez 3 dni, apetyt dość mierny ale jadł. Dodam że 5 dnia wyszła trawa w kupie. Kupa codziennie lub co drugi dzień normalna, ładna. Podawałam mu gluta z siemienia przez 6 dni. W piątek odstawiłam cerenia bo już zaczął lepiej jeść, ale w sobotę już znów apetyt miał gorszy no i się zwymiotował, było trochę klakow mała porcja jedzenia. Po paru godzinach poczuł się lepiej i apetyt mu wrócił, dziś nad ranem zrobił kupę i znów wyszła trawa, bardzo szczęśliwy wybiegł jak że sprocy z kuwety i zrobił parę kulek. Moje pytanie czy ta trawa mogła go tak w środku podrażniać i dlatego wymiotował? I czy to możliwe że jego IBD wpływa na gorsza perastyltyke i dlatego ta trawa tak długo u niego zalega? Może ktoś się zetkną z podobnym przypadkiem.
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-21, 02:33   

IBD zdecydowanie pogarsza perystaltykę jelit. Pogrubiałe jelita w IBD nie przesuwają sprawnie niestrawionych resztek , które prze to zbyt długo zalegają w jelitach i mogą fermentować powodując wzdęcie, brak apetytu, wymioty. Stąd większy problem z klakami i trawą u takich kotów. Moja Bibi, żre trawę i nic jej nie jest. Fuks, który ma początki IBD ma problem z kłakami i trawy nie może jeść.
 
 
Rafał-Kociarz 


Barfuje od: 2020
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 02 Paź 2020
Posty: 107
Wysłany: 2022-04-17, 11:13   

Pierwsze zapoznanie z papirusem. Trzeba będzie go rozmnożyć albo dokupić inne kocie roślinki, bo cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem i sam jeden długo nie wytrzyma.

 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2022-04-19, 23:59   

U mnie papirus przetrwał 2 lata, z czego 2 miesiące na nowym mieszkaniu. Niestety, tutaj nie miałam jak go chronić przed zapędami Tuli.

Dopóki obgryzała mu listki to było dobrze .. ale skubaniutka pokochała rozgryzanie łodyg u nasady :roll: . Tego już nie przetrwał...
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-04-20, 07:16   

O, to jest roślina, którą muszę mieć!

A ostatnie zdjęcie - bohater drugiego planu ;)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Oscietra 


Dołączyła: 19 Mar 2022
Posty: 16
Wysłany: 2022-04-27, 17:52   

Czy papirus zadziała jak trawa na odkłaczenie? Domyślam się, że jest bezpieczny. Mój to najchętniej podjadałby palmy...
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2022-04-28, 22:58   

U moich syberyjczyków się sprawdzał :mrgreen:
 
 
Oscietra 


Dołączyła: 19 Mar 2022
Posty: 16
Wysłany: 2022-04-30, 13:10   

Sierra napisał/a:

U moich syberyjczyków się sprawdzał :mrgreen:


To chyba czas zainwestować ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne