BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kocie cześć!
Autor Wiadomość
Kulczita213 

Barfuje od: Dopiero zac
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 32
Dołączyła: 26 Lis 2022
Posty: 4
Skąd: Hapert
Wysłany: 2022-12-10, 13:44   Kocie cześć!

Hej!
Razem z moimi dwoma rudymi futrami - Argusem i Adeline - witamy się z Wami serdecznie ;-)

Mam w domu bardzo mocno zżyte ze sobą rodzeństwo Maine Coon. Argus, ktorego w domu nazywamy Harnold, to obżarciuch jakich mało. A Adeline - dla domowników Lilka lub Kita - jakby mogła to by zjadła zawartość swojej miski, miski Harnolda i samego Harnolda xD W tej chwili mają po 10 miesięcy, są dość aktywne i niestety uzależnione od, jak to nazywam, 'kociego fastfoodu'. Nie chcą mi jeść nic innego jak Felix i tym podobnych. Próbowałam kupować im dobre karmy dostępne na holenderskim rynku, ale nie przeszło. Po prostu się buntowały i nie jadły w ogóle.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wprowadzeniem karmienia BARFem. Próbowałam im podawać mięso z kurczaka i wołowinę. Biorąc pod uwagę ich fochy bałam się, że nie będą jadły, ale na szczęście- mamy sukces :mrgreen:
Jeszcze w hodowli byly nauczone, że w misce 24h/dobę maja nasypaną suchą karmę. I ja im tą suchą karmę odstawiłam dość drastycznie, z dnia na dzień. Na szczęście nie płakały jakoś za specjalnie za tym. Podając im mięso jak na razie mieszam im z odrobiną zupek z Felixa. Chodzi mi o to, aby przyzwyczaiły się do konsystencji mięsa, do gryzienia większych kawałków. Ale chciałabym już odstawić całkowicie te kocie fastfoody i zacząć robić im pełnowartościowe mieszanki. Dlatego jestem tutaj - aby czerpać wiedzę z Waszego doświadczenia :mrgreen:

Nie ukrywam, że dla mnie to czarna magia. Zanim przedstawiłam siebie i moje futra przeglądałam kluczowe wątki na forum, zrobiłam sobie notatki, kupiłam chyba wszystkie potrzebne suplementy - mączkę z alg, mączkę kostną, mączkę ze skorupek jaj, suszoną hemoglobinę, drożdże piwne, tauryne, olej z dorsza. Wit E.

Razem z Harnoldem i Kitą liczymy na Waszą pomoc :food:
 
 
Tiamina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2022
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-12-10, 18:50   

Kulczita213, witaj na forum :kwiatek:
Mądrze, że odstawiłaß suchá karmę, bo to nic dobrego i super, że zdecydowałaś się na żywienie Barfem.

To nie jest skomplikowane, choć takie się wydaje. Czytaj, pytaj na pewno pomożemy Ci. Przydałby się jeszcze olej Omega3 no i sól himalajska lub morska albo kłodawska niejodowana.

A gdzie zdjęcia Twoich kitków??? Tu są maniacy kocich zdjęć :love: więc pochwal się nimi szybciutko.
 
 
Kulczita213 

Barfuje od: Dopiero zac
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 32
Dołączyła: 26 Lis 2022
Posty: 4
Skąd: Hapert
Wysłany: 2022-12-11, 12:41   

Tak tak, olej i sól też mam. Po prostu ich nie wymieniłam :-P a zdjęcia zaraz wstawię. Muszę tylko ogarnąć ten system 8-)
 
 
Kulczita213 

Barfuje od: Dopiero zac
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 32
Dołączyła: 26 Lis 2022
Posty: 4
Skąd: Hapert
Wysłany: 2022-12-11, 14:01   

[img][/img]
 
 
Kulczita213 

Barfuje od: Dopiero zac
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 32
Dołączyła: 26 Lis 2022
Posty: 4
Skąd: Hapert
Wysłany: 2022-12-11, 14:04   

[img][/img]
 
 
Tiamina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2022
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-12-11, 15:43   

WOW! :love: :love: :love:
Cudne!
Też chcę rudzielca :love:
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-11, 19:52   

O matko, jakie cuda :love: Ja do rudzielców mam wielki sentyment, bardzo wielki :love:

Kulczita213, dzień dobry :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne