BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Męskie dolegliwości
Autor Wiadomość
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2014-12-29, 12:04   Męskie dolegliwości

Na początku marca Altek (wtedy 6,5 roku) zaczął mi brudzić krwawą wydzieliną, wizyta u weta, badania moczu, usg i ostateczna diagnoza zapalenie gruczołu krokowego. Przeleczony antybiotykiem który bardzo źle znosił, a na początku kwietnia kuracja ypozane. Objawy ustąpiły, psu wróciło dobre samopoczucie, a apetyt w końcu zaczął dopisywać.

W październiku po pół roku kontrolne usg i badania, natychmiastowa powtórka kuracji nie była konieczna więc z racji wieku, troski o wątrobę (normy lekko przekroczone) przeciągnęłam ten czas aż zauważę pierwsze symptomy. I tym sposobem, gdy tylko Alto znów zaczynał być pobudzony (gwałty na poduszkach :roll: ) i zaczął zastanawiać się nad miską mimo że daną rzecz dotychczas zjadał z apetytem, wiedziałam co jest grane, więc jest świeżo po kolejnej serii leku.

Ypozane w pełni działa po dwóch tygodniach, utrzymuje się przez okres około 5 mies, u Altka jak widać dłużej. Jednak jako że i za pierwszym razem prostata nie była znacznie powiększona, a problemem generalnym było zapalenie gruczołu krokowego myślę nad wprowadzeniem ziół, które wprawdzie nie działają tak gwałtownie jak ypozane, ale mogły by pomóc w nie nawracaniu problemu.

U ludzi poleca się między innymi wierzbownicę lub wierzbówkę kiprzyca oraz pokrzywę.
Pokrzywę większość z nas zna, tu nie ma problemu, ale czy ktoś z was ma wiedzę na temat stosowania wierzbownicy i wierzbówki u psów. Interesuje mnie zwłaszcza dawkowanie i najlepsza forma podania ;-)
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-09-11, 03:15   Himplasia firmy Himalaya

Ze wspaniałym rezultatem stosowałam u psa suplement liv52 na wątrobę i cystone na układ moczowy. Te dwa preparaty bywają znane w środowisku weterynaryjnym, są rekomendowane przez niektórych weterynarzy, nie miałam wątpliwości co do bezpieczeństwa stosowania.

Teraz mój psiak ma problemy z prostatą - rozrostem i zapaleniem; blokada chemiczna nie działa, kastracja jest wykluczona. Czy zioła wymienione w tym preparacie nie są toksyczne dla psa?

Himplasia skład:

* Tribulus terrestris
* Caesalpinia bonducella
* Asparagus racemosus
* Cratavea nurvala
* Akik pishti

***

Działanie

Himplasia jest niehormonalnym, ziołowym produktem wspomagajacym męską seksualność i płodność przez utrzymanie zdrowej prostaty i efektywnej funkcji rozrodczej. Himplasia przynosi ulgę w symptomach początkowych przerostu prostaty redukując wielkość prostaty. Himplasia ułatwia oddawanie moczu i poprawia wielkość strumienia oddawanego moczu. Tym samym ułatwia wydalanie zalegającego moczu. Himplasia powstrzymuje także rozrastanie się komórek gruczołu prostaty. Doskonale wspomaga profilaktykę raka. Znosi łagodne symptomy przerostu prostaty takie jak: osłabienie strumienia moczu, czekanie z rozpoczęciem oddania moczu, przerywany strumień moczu, wykapywanie moczu z cewki po oddaniu moczu, oddawanie moczu przerywanym strumieniem, uczucie niepełnego oddania moczu, oddawanie moczu w nocy (od 1-4 i więcej razy), częstomocz dzienny, gwałtowne parcie na mocz, niemożność powstrzymania oddawania moczu)
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-09-11, 07:21   

Nie podoba mi się w tym preparacie roślinka-akik pishti,i nie jestem pewna asparagusa(może powodować min.rozstrój żołądka,wymioty,biegunki).
Mam parę mieszanek ziołowych na przerost prostaty u psów,jeśli chcesz mogę podrzucić.
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-09-11, 14:06   

Pieszczoch napisał/a:
Nie podoba mi się w tym preparacie roślinka-akik pishti,i nie jestem pewna asparagusa(może powodować min.rozstrój żołądka,wymioty,biegunki).
Mam parę mieszanek ziołowych na przerost prostaty u psów,jeśli chcesz mogę podrzucić.


Byłabym Ci bardzo wdzięczna!

Problem mojego psa jest ściśle skorelowany z przewlekłym zapaleniem prostaty. Jest ona co prawda również powiększona i ma torbiele, ale ten aspekt nie daje żadnych mechanicznych objawów.

Podaję lek ypozane - prostata się zmniejsza i znika stan zapalny - hormony tarczycy są OK
Lek ypozane przestaje działać - prostata się powiększa, najpewniej wraca też stan zapalny - brak hormonów tarczycy we krwi, niezależnie od suplementowanej dawki i preparatu - brak wtedy reakcji na l-tyroksynę! Dopiero dwa tygodnie po kuracji ypozane hormony zaczynają wybijać w górę i forthyron daje efekt. Niestety ypozane działa coraz krócej i na gwałt szukam naturalnej alternatywy
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-09-11, 15:31   

Mieszanka ziołowa na przerost i zapal.prostaty u psa;

kwiat nagietka-10g
kwiat rumianku-5g
ziele topoli osiki-30g
korzeń pokrzywy zwyczajnej-25g
ziele nawłoci-20g
ziele tymianku-10g
korzeń kozłka lekarskiego-3g

Łyżka ziół na szklankę wrzątku.Podawać 3 x dziennie po 3 łyżki.


kwiat rumianku-25g
kora wierzby-15g
korzeń kozłka lekarskiego-15g
liść żurawiny-10g

Stosować j.w

A ProstaDol,może to jeszcze dodatkowo?
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-02-24, 13:45   

Mieszanka stosowana profilaktycznie w przeroście prostaty u psów;

korzeń pokrzywy zwyczajnej-40 g
kwiat nagietka-10 g
korzeń kozłka lekarskiego-2 g
ziele tymianku-10 g
ziele nawłoci-10 g
kora wierzby-5 g

Łyżkę ziół na szklankę wrzątku.
Podawać 3 x dziennie po 3 łyżki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne