BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kocie szaleństwo
Autor Wiadomość
Janek 

Dołączył: 05 Lut 2023
Posty: 18
Wysłany: 2023-02-18, 08:07   Kocie szaleństwo

Pojawiam się na tutejszym forum, gdyż za parę tygodni będę miał nowego, małego domownika. Szarego, miauczącego rozrabiakę, który zacznie szarogęsić się po mieszkaniu.
Od paru miesięcy czytam wszystko co się da, by kociak miał optymalne warunki do życia.
Ponieważ poszukiwania karm dla kota upadły -bo albo skład mi nie pasował, albo ceny były zabójcze, to wkrótce moje kroki skierowałem na to forum.
I tak czytam sobie w wolnych chwilach tutejsze wątki, szukam informacji w innych źródłach i tworzę sobie jakiś tam holistyczny obraz tego co chcę osiągnąć dla dobra przyszłego domownika.
Do tego, w ramach równowagi, buduję spory drapak, bo te co widziałem są efektowne, ale konstrukcyjnie bardzo tandetne. A chcę by przyszłościowe 6-8 kg kocura mogło bezpiecznie po nim szaleć.
Mam nadzieję, że pomożecie mi w dylematach żywieniowych i będziecie wyrozumiali gdy jako początkujący zadam kiedyś jakieś głupie pytanie.
Janek
 
 
Tiamina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2022
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-02-20, 11:44   

Janek, Witaj,

Super, że dołączyłeś do naszego grona i rozsądnie przygotowujesz sią na futrzastego domownika. Czytaj, pytaj na pewno forumowicze pomogą Ci wyjaśnic czy podpowiedzieć co nie co.
Koniecznie pochwal się zdjęciami jak kocia będzie już u Ciebie.

Zdjęcie drapak też mile widziane ;)
 
 
Janek 

Dołączył: 05 Lut 2023
Posty: 18
Wysłany: 2023-03-09, 16:17   

Wrzucam zdjęcia drapaka. Na dole drapaka są piłeczki, które można łapką turlać dookoła całego drapaka.
Jest spory, trzeba dwóch osób by go podnieść.





Na razie drapak nie przetestowany. Czeka do niedzieli na swojego użytkownika, który zawita w domu w niedzielę.
 
 
Tiamina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2022
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-03-10, 09:07   

Janek, Drapak super :love: :love: :love:
Zdolny jesteś.

Koniecznie wrzuć fotki nowego domownika :-D
 
 
Janek 

Dołączył: 05 Lut 2023
Posty: 18
Wysłany: 2023-03-12, 20:25   

Po 8 sekundach wyszedł z transportera, po minucie zaczął zwiedzać mieszkanie. Po 2 minutach :

Obecnie zaliczył już laptop i wydaje odgłosy traktora leżąc mi na ramieniu w trakcie pisania tego posta.
ps. choć od czasu do czasu pomiałkuje za mamą i rodzeństwem.
 
 
Tiamina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2022
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-03-12, 20:29   

Za trzy dni tęsknota za mamą i rodzeństwem mu przejdzie🙂

Jest śliczny😍😍😍
Więcej zdjęć poproszę😃
To Brytyjczyk czy rosyjski ?
 
 
Janek 

Dołączył: 05 Lut 2023
Posty: 18
Wysłany: 2023-03-12, 20:40   

Co zrobić by nie zagryzał mi oprawek okularów? Już został jednokrotnie ofuczany i pazurki są już schowane. Teraz od kilku minut udaje traktor mrucząc mi do ucha. Nie chcę go budzić, ale nie zasnę bo jest bardzo głośny.
 
 
Janek 

Dołączył: 05 Lut 2023
Posty: 18
Wysłany: 2023-03-12, 20:41   

Tiamina, to kartuz.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-03-13, 07:08   

Ale plac zabaw dla kitku!

Gryzienie... :D może musisz mu sprawić coś co legalnie będzie mógł gryźć (ale pamiętaj, żeby udawać, że to nielegalne, wtedy będzie lepiej smakować :-> )
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
karolinaeska4@gmail.com 

Barfuje od: 06.12.2022
Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2022
Posty: 2
Wysłany: 2023-03-13, 16:43   

Cześć kocia rodzinki, witamy się :) Ja i moje dwie koteczki Maine coon 😻 Cała i Hela
_________________
Kala&Hela
 
 
Janek 

Dołączył: 05 Lut 2023
Posty: 18
Wysłany: 2023-03-14, 11:00   

Cześć, cześć!
Początek był super, wydawało się że kociątko bez problemów adaptuje się, ale potem dotarło do niego, że jest na obczyźnie. Po obejrzeniu mieszkania poszedł z nami do pokoju i zaczął chować się pod łóżko. Gdy my leżeliśmy, on wyskakiwał do nas mruczał, tulił się, lizał nas. Wystarczyło wstać a już chował się pod łóżko. Najpierw bawił się wędką, potem już miał coraz mniejszą ochotę, na piłeczkę, na myszę do zagryzania też nie reagował.
Nie chciał pójść ani do jedzenia,picia czy kuwetki. Czekaliśmy aż przełamie się, niestety był bardzo uparty. W końcu przyniosłem miseczki i wstawiłem pod łóżko. Tam zjadł. Trochę ożył, ale widać że był niespokojny. Przyniosłem kuwetę do pokoju, ale nie chciał wejść do niej. Zacząłem go zabawiać i z rozpędu wpadł do niej i od razu został. Potem to już kociątko postanowiło nadrobić zaległości w rozrabianiu. A dzisiaj spełnił już wszelkie powinności kuwetowe i od 6 rano mieliśmy kocie ADHD.
Kamień spadł nam z serca że zaczyna w miarę normalnie funkcjonować.
Wrzucam zdjęcia naszego łobuza:




 
 
Tiamina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2022
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-03-15, 12:16   

Janek napisał/a:
W końcu przyniosłem miseczki i wstawiłem pod łóżko.

No proszę, taki młodziak a już wie jak wychować właścicieli ;)

Jest cudny. :love:
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-03-15, 16:20   

Tiamina, one to chyba z mlekiem matki wysysają albo mają genetycznie wszczepione :D
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Janek 

Dołączył: 05 Lut 2023
Posty: 18
Wysłany: 2023-03-15, 20:35   

W trzecim dniu wylądował u pani weterynarz która sprawdziła Wiga i stwierdziła, że jak na niespełna 4 miesięcznego kocurka to ma charakterek ( po pobraniu krwi) i będzie sporym kocurkiem. Obecnie ma 2,32kg.
Teraz goni po całym mieszkaniu, wbija się w miejsca, w które nikt nie wpadłby na to by można tam zmieścić się. Pełen zachwyt po powrocie do domu.
Wzruszył mnie, tym że pod domem zaczął mruczeć w swym transporterku pomimo, że na łapce był opatrunek po pobraniu krwi u veta.
Teraz bestia śpi, zmęczona dniem pełnym wyzwań.
ps. najważniejsze, że pazurki są już przycięte.
psII. łosoś też podchodzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne