BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Receptariusz (część 2)
Autor Wiadomość
Zasoova 

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 8
Skąd: nie uwierzysz
Wysłany: 2024-05-10, 00:53   

Dzięki za odpowiedzi.

@Hebe - koty są starszawe, 13 lat, każdy po 3kg. Zdrowe. Przez około 2 lata jadły z tego przepisu i im pasowało, więc na razie zostanę przy jednym. Mogę dodać więcej, ale nie rzucajmy się na wygórowane cele, chcę mieć choć ten jeden przepis. Przeplatam im to z gotowymi mokrymi karmami dobrej jakości, ale koty pokochały surowiznę i są strasznie namolne, jak kroję w kuchni jakieś mięso, więc chcę im to zapewnić. Mam wszystkie suplementy użyte w tym przepisie, mogę dokupić dowolne inne, o ile są jakoś sensownie dostępne (typu: nie trzeba ich sprowadzać z Australii w 25kg workach). Nie chcę mrozić nieużytej wątróbki, bo musiałabym ją ponownie zamrozić po namieszaniu mieszanki.

@Rafał-Kociarz - mam małą zamrażarkę, robiłam te 4kg i to jest OK ilość. Nie chcę kupować specjalnej maszynki. Mogę kupić kości w proszku albo inny suplement, który to zastąpi.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-05-10, 17:09   

Zasoova, ale jakich firm suplementy? ;> Sól jodowana czy niejodowana? Jak jodowana to jaka ilość jodu jest?

Z mrożeniem ponownym wątróbki nie ma problemu, jeżeli starasz się trzymać ciąg chłodniczy. I dalej się upieram, że powinno się karmić różnorodnie, bo można serio bardzo zaszkodzić.

Czy koty miały robiony jonogram ostatnimi czasy?
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Zasoova 

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 8
Skąd: nie uwierzysz
Wysłany: 2024-06-04, 23:14   

Sól mogę kupić jodowaną albo niejodowaną. Koty nie miały robionego jonogramu i nie będę im robić jonogramu. Czy jest tu ktoś u kogo można zamówić przepis, czy kotki mają dalej marzyć o surowym, ale obchodzić się smakiem?
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-06-05, 08:06   

Zasoova, proszę bardzo, przepis zrobiony w kalkulatorze z suplementami wybranych firm losowo z kalkulatora (ponieważ dalej nie napisałaś jakie konkretnie masz):

Wołowina gulasz 1500 g
Indyk udziec bez skóry 1000 g
Wołowina szponder (bez kości) 1500 g
Kurczak serce 500 g
Kurczak żołądek 400 g
Żółtko jajka 10 szt
Olej Omega 3 Lunderland 4 g
Wątroba z kurczaka 250 g
Mączka z alg moskich Lunderland 5.5 g
Drożdże browarnicze Holista 14.7 g
Hemoglobina wieprzowa Pokusa 59.3 g
Tokovit E 370 1.5 kapsułki (spokojnie można dać 2)
Mączka ze skorupek Pokusa 30.9 g
Sól kłodawska niejodowana 17.6 g
Tauryna 11.2 g
Woda 1822 g
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Zasoova 

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 8
Skąd: nie uwierzysz
Wysłany: 2024-06-05, 23:52   

Dziękuję :) :kwiatek:
 
 
hapat 

Dołączył: 05 Lip 2024
Posty: 2
Wysłany: 2024-07-08, 13:38   

Witam, użyłem kalkulatora, ale nie za bardzo wiem, co jeszcze dodać / usunąć aby było ok:

Kot dachowy, wiek 7 lat. Wcześniej tylko na puszkach i czasem suchej karmie. Waga 4,5kg (było już 5,1 na suchej:) ) Obecnie dzienna porcja to 200g / dobę podawana 3-4 razy dziennie. Karma surowa, mrożona, każdego dnia wyciągam z zamrażarki i naturalnie się rozmraża. Skład: (1kg karmy plus woda 200mil):
45 dkg pierś z indyka
25 dkg kark wołowy
10 dkg serca kurze
10 dkg żołądki kurze
5 dkg masła
5 dkg wątroby kurze
5 dkg krewetki
1,5 g bio alga (pokusa) - niecała miarka
7 g sproszkowane jaja (pokusa) - 3,5 miarki
2 g drożdże (pokusa) - 2 miarki
10 mil olej z łososia (brit care)

200 mil - woda

Za dużo potasu:sodu, jodu za mało żelaza, wit D oraz E. Automatycznie dodaje mi się tauryna. Problemem jest, że jak chciałbym dodac np. hemoglobinę wieprzową z pokusy i wit. E w proszku albo tran to dalej jest problem z potasem, jodem i wchodzi za dużo białka. Nie wiem jak Wam te kalkulatory się zgadzają, proszę o pomoc
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-07-08, 16:34   

hapat, po pierwsze - proponuję użyć jakieś tłuste mięso zamiast dwóch chudych i wtedy nie trzeba będzie kombinować z masłem. Można użyć na przykład kalkrówki wieprzowej. Na przykład na 450 piersi indyka bez skóry, dać 500 g karkówki wieprzowej (można nawet więcej np 600 g). Wtedy nie ma co kombinować z masłem. Stosunek potas:sód regulujemy przez dodanie soli niejodowanej, tutaj w przepisie nie widzę. Nie ma hemoglobiny (suplementu żelaza), witaminy E.

Proponuję przejrzeć sobie inne przepisy. Witaminy D za mało, bo krewetki mają jej bardzo mało. Lepiej jako suplement witaminy D użyć tranu z wątroby dorsza. Można też pokombinować np z łososiem (dziki ma o wiele więcej witaminy D). Poza tym - kalkulator sam dobiera ilości wybranych suplementów, więc nie wiem jakim cudem się nie zgadza.

Ciężko mi powiedzieć, który masz kalkulator, ale może warto przed zabawą nim zobaczyć jakiś filmik instruktarzowy? Na YouTube możesz znaleźć filmiki z instrukcją do Excela:
https://www.youtube.com/w...-FGGVsxJw&t=10s

Spróbuj na spokojnie jeszcze raz i daj znać :)
albo aplikacji na telefon:
https://www.youtube.com/@hebe.BARFny.Kalkulator

Spróbuj na spokojnie jezcze raz i daj znać :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne