BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Perliczka
Autor Wiadomość
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-09-02, 15:13   Perliczka

Perliczki hodowane są głównie dla delikatnego, smacznego mięsa. Jest ono bardzo aromatyczne. Mięso perliczek jest dwa razy chudsze niż kurczaków brojlerowych. Mięso nóżek ma tylko 2.7% tłuszczu, a pierś 1.1%. Mięso perliczki zawiera dość dużo białka – 23.8%. Bogate jest w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz ubogie w cholesterol. Zawiera sporo witaminy B1, B2 i E oraz minerały – magnez, potas, cynk, i żelazo.
Mięso perliczki jest ciemne. Odznacza się niezwykłą delikatnością a w smaku przypomina dziczyznę (bażanta). W odróżnieniu jednak od dziczyzny, nie wymaga skomplikowanych przygotowań, moczenia w zalewach oraz długiej obróbki termicznej.
Na szczególną uwagę zasługują jaja perlicze – artykuł uważany za delikatesowy, o wybitnych walorach smakowych. W chowie przydomowym nieśność perliczek wynosi 60-80 jaj w okresie od wiosny do jesieni.
Jaj perlicze są nieco mniejsze od kurzych (42-46g), o barwie kremowo – brązowej i charakterystycznym kształcie. Skorupa jest 3-4 krotnie twardsza niż w jaju kurzym. W chłodnym miejscu udaje się przetrzymać jaja perlicze aż do 10-11 miesięcy w stanie zdatnym do spożycia (ale nie próbujcie tego w domu).
Żółtko jaja perlicze zawiera znaczne ilości wit. A oraz maja intensywniejszą barwę ze względu na wysoką zwartość karotenoidów. 100g żółtka jaja perliczego zawiera 8 tys. jednostek wit. A oraz 1456 mikrogramów karotenu. Jaja perlicze są szczególnie zalecane w diecie dzieci, osób chorych i podczas rekonwalescencji.
Jaja perlicze zawierają proporcjonalnie więcej żółtka niż jaja kurze, a białko ma znacznie wyższą jakość odżywczą.
Zawartość procentowa poszczególnych składników jaja perliczego
- udział skorupy 14-16%
- udział białka 55%
- dział żółtka 29-30%

„Wiadomości rolnicze”; www.wrp.pl/rarytas- na-talerzu-perliczka
 
 
Solarie 


Barfuje od: 18/08/2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 114
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2012-10-10, 18:40   Perliczka

Witam,

chcę jutro robić mojemu kotu kolejną mieszankę, w związku z tym zakupiłam sobie mięso z perliczki (ok. 1kg) - byłam pewna, że jest ona w barfnym kalkulatorze, ale okazało się, że tam na liście jest jednak tylko przepiórka. :-/

No i teraz nie wiem co robić, jak mam to mięso potraktować, do czego jest najbardziej zbliżone? Bo nie wiem jak mam teraz wyliczyć całą suplementację, ile kupić pozostałego mięsa i podrobów - jestem w kropce, krótko mówiąc...
_________________
Jesteśmy tu.
Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-10-10, 19:50   

Chyba do kaczki, to chyba jakiś podgatunek kaczki
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-10-10, 22:57   

Ok, dałam ciała.
Perliczka to kurak, bażantowaty
Człowiek uczy się całe życie.
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-10-10, 23:01   

:lol:

Perlicę możesz "podstawić" do bażanta, ma bardzo chude mięso (podczas pieczenia obkłada się tuszkę słoniną, żeby nie wyschła na wiór), średnio 3,5-4g tłuszczu na 100g mięsa.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Solarie 


Barfuje od: 18/08/2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 114
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2012-10-11, 07:55   

Ok, niech więc będzie oszukany bażant. :mrgreen: Dzięki za pomoc, dziewczyny. :kwiatek:
_________________
Jesteśmy tu.
Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne