BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-05, 21:09   

BLUE BUFFALO WILDERNESS z indykiem (skład ze strony producenta: BLUE)

Skład:
indyk, rosół z indyka (wg tłumaczenia polskiego mączka z indyka), ziemniaki, guma guar, kwaśny fosforan wapnia, chlorek choliny, siemię lniane, sól, guma karagenowa, guma cassia, chlorek potasu, tauryna, Witaminy: witamina A, tiamina (witamina B1), ryboflawina (witamina B2), niacyna (witamina B3), kwas pantotenowy (witamina B5), pirydoksyna (witamina B6), biotyna (witamina B7), kwas foliowy (witamina B9), witamina B12, witamina D3, witamina E, Minerały: aminokwasowy chelat żelaza, aminokwasowy chelat cynku, aminokwasowy chelat miedzi, aminokwasowy chelat manganu, selenian sodu, jodan wapnia.

Analiza:
Białko 10.0% min (w suchej masie 45,45%)
Tłuszcz 9.0% min (w suchej masie 40,91)
Włókno 1.5% max (6,82%)
Wilgotność 78.0% max
Popiół 2.5% max (w suchej masie 11,36%)

Producent deklaruje użycie mięsa najwyższej jakości (wg producenta 95% białka pochodzi z indyka), bez produktów ubocznych i produktów niewiadomego pochodzenia. Na pierwszy rzut oka widać bardzo dużą ilość dodatków w tym dodatków roślinnych oraz dodatków żelujących (guma guar, guma cassia, karagenina), karma ma dodatek ziemniaków, co nie jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na zawartość skrobi. Na dodatek analiza podana przez producenta nie jest prawidłowa (suma podanych składników daje już 101%, a nie ma jeszcze tam wliczonych węglowodanów, które w karmie są na pewno, bo widzimy m.in, ziemniaki). Jest jakiś dodatek tauryny, ale trudno określić jej ilość, bo nie jest dokładnie podana. Nie do końca też mogę zlokalizować źródło tłuszczu w tej karmie (chyba że z rosołu tyle tłuszczu jest).
Podsumowując: trudno cokolwiek powiedzieć o tej karmie póki nie będzie podanej prawdziwej analizy (sprawdziłam wszystkie smaki, w każdej jest prawie o samo), nie jesteśmy w stanie określić czy zawiera prawidłową ilość białka czy tłuszczu, a wśród składników jest sporo takich, których w karmie dla kota być nie powinno
_________________
 
 
eleria 


Barfuje od: 2009
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-06, 22:53   

aurinko napisał/a:
Zawartość tauryny jest minimalnie za mała (1500mg/kg).

Dzięki :-D taurynkę, moge suplemetować mam spory zapasik - ważne, żebym nie szkodziła mojej jedynej nie barfującej ;-) czyli dopisuję sobie tę Granatę do mojej osobistej listy :mrgreen: nawiasem mówiąc jak zajrzałam na stronę producenta, to okazało się, ze robią też suche (chociaż ja już powoli odłączam suche całkowicie - jakoś przestało do mnie przemawiać :lol: ), ale w PL go jeszcze nie widziałam
 
 
eleria 


Barfuje od: 2009
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-07, 01:58   

eleria napisał/a:
chciałbym jeszcze dorzucić prośbę o spojrzenie na saszetki Natures Menu Cat, jeśli by się dało :oops:

I obawiam się, że będę jeszcze dopytywać dalej :oops: np. o puszki Smilla z drobiem i puszki Evanger's :oops:
 
 
Hari 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 5 miesięcy
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 35
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-10-07, 14:58   

a ja chcę dopytać o TOTW .
Mam dwie suchożerne kotki - w tej chwili na Orijenie , ale kupy i bąki puszczają tak smierdzące , że trudno to wytrzymać .
Myślałam nad zmianą na TOTW , ale najpierw chciałabym usłyszeć wasze opinie .

Pamiętam , że na Chatulu Dagnes rekomendowała trzy rodzaje suchych karm i była tam też wzmianka o Taste .

Mogę prosic o opinie ?
 
 
astonia 

Barfuje od: 01.2012
Udział BARFa: do 25%
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-10-07, 15:06   

Moja Kitka bez większych problemów zjada TOTW - gówienka są różne pod kątem zapachowym (wiadomo fiołków nie będzie), ale ogólnie z mojej perspektywy jest ok :->

edit: najmniejsze dostępne opakowania Taste to 2,27kg, ale cenowo nie szokują
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2011-10-07, 15:44   

Może poprosimy dagnes :love: o podanie kilku polecanych karm mokrych (jak na forum chatul), bo każdy potrzebuje mieć jakieś "koło ratunkowe" na awaryjną sytuację, lub jako "zachętę"! :mrgreen:
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-07, 16:08   

BCC Katzenvollnahrung mit viel Geflügel 135 g (SKŁAD ze strony producenta)
https://www.grau-gmbh.de/...ductDetailImage

Składniki:

mięso i produkty uboczne (drób 26%, mięso i podroby), zboża (kukurydza, pszenica), oleje i tłuszcze (zwierzęce w tym olej z łososia), minerały.

Analiza:

Białko surowe 29,0% (w suchej masie 32,22%), tłuszcz surowy 12,0% (w suchej masie 13,33%), włókno surowe 1,5% (w suchej masie 1,67%), popiół surowy 7,0% (w suchej masie 7,78%), węglowodany: 40,5% (w suchej masie 45%), wilgotność 10,0%, Wapń 1,15%, fosfor 0,9%, magnez 0,1%.



W skład karmy wchodzi zarówno drób (mięso i podroby, niestety nie wiadomo jaki procent składników mięsnych stanowią podroby, a jaki mięso) jak i duża ilość zbóż (i to zbóż typu pszenica i kukurydza), tłuszcze zwierzęce nie są nazwane (poza tym, że w nich jest też olej z łososia). Zawartość węglowodanów w karmie jest o wiele za duża jak na potrzeby kota (45% w suchej masie!) to jest więcej niż białka w tej karmie. Białka i tłuszczu jest przez to o wiele za mało. Nie ma podanej ilości tauryny. Podsumowując - nie jest to odpowiednia karma dla żadnego kota


Grau Miezelinos Adult z drobiem i łososiem (SKŁAD ze strony producenta)


Składniki:


mączka z mięsa drobiowego, mączka ryżowa, kukurydza, mączka ze skwarków, tłuszcz drobiowy, mączka rybna, włókno buraczane, mączka z wątroby, drożdże, minerały

https://www.grau-gmbh.de/...ductDetailImage

Analiza:


białko surowe 31 % (w suchej masie 34,07%), tłuszcz 14 % (w suchej masie 15,38%), włókno surowe 2,4 % (w suchej masie 2,64%), popiół surowy 7,4 % (w suchej masie 8,13%), węglowodany 36,2% (w suchej masie 39,8%), wilgotność 9 %, wapń 1,2 %, fosfor 1,1 %, magnez 0,09 %

Na pierwszym miejscu jest składnik mięsny (mączka z mięsa drobiowego), niestety trzy następne składniki to coś, czego koty nie powinny jeść (czyli mączka ryżowa, kukurydza, mączka ze skwarków), do dopełnienia składników roślinnych dochodzi jeszcze włókno buraczane. Tłuszcz jest pochodzenia zwierzęcego, dokładnie wiadomo z czego pochodzi (to plus). Nie ma podanej zawartości tauryny, więc nie wiadomo, czy jest jej odpowiedni poziom.
Węglowodanów w karmie jest niemal 40% (39,8% w suchej masie), co jest wartością o wiele za dużą jak na potrzeby kota. Tak duża ilość węglowodanów powoduje, że zawartość białka i tłuszczu jest o wiele za niska. Podsumowując - nie jest to karma godna rekomendacji.
_________________
Ostatnio zmieniony przez aurinko 2011-10-07, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2011-10-07, 16:11   

co to za dziwny Grau
jest jakis inny niz ten ktory ja znam z zooplus
 
 
Hari 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 5 miesięcy
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 35
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-10-07, 16:13   

gerda napisał/a:
Może poprosimy dagnes :love: o podanie kilku polecanych karm mokrych (jak na forum chatul), bo każdy potrzebuje mieć jakieś "koło ratunkowe" na awaryjną sytuację, lub jako "zachętę"! :mrgreen:


podczepię się , mnie jest potrzebne kolo ratunkowe dla suchożerców i to bardzo .
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-07, 16:17   

zenia napisał/a:
co to za dziwny Grau
jest jakis inny niz ten ktory ja znam z zooplus

Grau ma rożne wersje, a poniewaz nie było uściślone jaki konkretnie jest potrzebny analizuję wszystkie po kolei. Następne zaraz dojdą :lol:

Edit: sprawdziłam w zooplusie, mają tylko tą drugą wersję (czyli Miezelinos). opisana przeze mnie jest ta:
http://www.zooplus.pl/sho...tive_cat/189733
_________________
Ostatnio zmieniony przez aurinko 2011-10-07, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hari 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 5 miesięcy
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 35
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-10-07, 16:17   

co do Grau suchego i mokrego - karmiłam , wrażenie ok.
Nie było problemów z kupkami u kociat ani z przestawieniem , ogólnie wrażenie dość pozytywne ( co prawda przez krótki okres czasu , ale jednak ).
mokrej Grau nikt nie chciał tknąć , zapach bardzo przyjemny - taka "ludzka" mielonka z przewagą ryżu .
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-10-07, 16:37   

gerda napisał/a:
Może poprosimy dagnes :love: o podanie kilku polecanych karm mokrych

Jedyne co mogę teraz zrobić, to wymienić kilka z nazwy, bo musze mieć czas aby dokładnie opracować ich opisy. Jeśli to Wam wystarczy na razie, to proszę :-) :

• ZiwiPeak
• Power of Nature
• Grau "Puszka dla Łasucha bez zbóż"
• Terra Felis
• Miamor Milde Mahlzeit
• Herrmann's Bio
Te na pewno, poza tym jest jeszcze parę nowości, ale musze się im dopiero dokładnie przyjrzeć.

Listę najlepszych karm będę tworzyć jak tylko skończę podstawowe teksty o żywieniu kotów, więc proszę o jeszcze trochę cierpliwości :-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-08, 08:15   

ACANA GRASSLANDS
SKŁAD ze strony producenta)

SKŁADNIKI

jagnięcina bez kości, mączka z jagnięciny, mączka z łososia, ziemniaki russet, mączka ze śledzia, mączka z kurczaka, groszek, słodkie ziemniaki, kaczka bez kości, olej z łososia, tłuszcz z kurczaka (naturalnie konserwowany wit. E), sandacz (bez ości), suszona wątróbka z kurczaka, suszona na słoncu lucerna, całe jaja, dynia, szpinak, rzepa, pomidory, marchewka, jabłka, organiczne brunatnice, żurawina, czarne jagody, jagody jałowca, czarna porzeczka, korzeń cykorii, korzeń lukrecji, dzięgiel litwor (korzeń), kozieradka, kwiat nagietka, koper włoski, liść mięty pieprzowej, kwiat rumianku, kwiat lawendy, cząber ogrodowy, rozmaryn, witamina A, wit. D3, wit. E, niacyna, proteinian cynku, mononitrat tiaminy, ryboflawina, witamina B5, proteinian żelaza, kwas foliowy, biotyna, witamina B12, selen, suszony produkt fermentacji Lactobacillus acidophilus, suszony produkt fermentacji Enterococcus Faecium

ANALIZA:
białko surowe: 35% (w suchej masie 38,89%), tłuszcz surowy: 20% (w suchej masie 22,22%), włókno surowe: 2,5% (w suchej masie 2,78%), wilgotność: 10%, węglowodany wg informacji producenta: 25% (w suchej masie 27,78%)

wapń: 1,5%
fosfor: 1,3%
tauryna: 0,5%

Od razu widzimy bardzo bogaty skład karmy (kilka rodzajów mięs, ryby), a więc wysokojakościowe białko zwierzęce, tłuszcze są tylko pochodzenia zwierzęcego (tłuszcz z kurczaka i olej z łososia), wszystkie składniki karmy są w postaci albo świeżej (nigdy nie mrożone i nie obrabiane termicznie) albo w postaci mączki. Świeże składniki są obrabiane termicznie powoli, w temperaturze nie przekraczającej 90 stopni C, co pozwala na zachowanie wielu wartości odżywczych. Skład i zasady produkcji Acany są bardzo podobne do składu i zasad produkcji Orijena (ten sam producent), w Acanie jest większy dodatek ziemniaków. Jest dokładnie określona zawartość wszystkich witamin i minerałów Bardzo dużo różnego rodzaju dodatków roślinnych (w tym dwa rodzaje ziemniaków zawierających skrobię) co powoduje, że zawartość węglowodanów w karmie jest na poziomie 27,8% w suchej masie. Biorąc pod uwagę, że zapotrzebowanie kota na węglowodany to 3-5% max taka wartość jest sporo za wysoka. Przez to że zawartość węglowodanów jest zbyt wysoka zawartość białka jest zbyt niska (38,89% w suchej masie podczas gdy dążymy do zawartości 55-65%)

Podsumowując: założenia składu karmy oparte są na bardzo dobrych podstawach, jednak zbyt wysoka zawartość węglowodanów i zbyt niska zawartość białka wyklucza tę karmę z listy karm polecanych
_________________
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-08, 08:31   

saszetki Natures Menu Cat z kurczakiem i wołowiną
SKŁAD ze strony producenta

Składniki:
kurczak min. 43%, indyk min. 28%, minerały, różne cukry

Analiza:
Białko: 11.0% (57,89% w suchej masie), tłuszcz: 6.0% (31,58% w suchej masie), włókno: 0.2% (1,05% w suchej masie), popiół: 2.5% (13,16% w suchej masie), wilgotność: 81.0%.

Vit.A: 2000 I.U./Kg, Vit.D3: 200 I.U./Kg, e Vit.E (alfatocoferol): 16mg/Kg. Tauryna: 300 mg/Kg.

Producent deklaruje brak w karmie konserwantów i sztucznych barwników oraz co najmniej 70% obecność mięsa (czyli załóżmy że podany w składzie kurczak i indyk oznacza mięso z kurczaka i mięso z indyka). To co od razu nie pasuje w składzie karmy dla kota: różne cukry! Jakie to cukry nie wiemy, podobnie jak nie wiem po co one miałyby by w karmie. Zawartość tauryny jest o wiele za mała (300mg/kg).
Analiza podana przez producenta jest nieprawidłowa, same tylko wartości podane sumują się do ponad 100% (100,7%) a nie ma tu jeszcze zawartych węglowodanów, które na pewno w karmie są. Inne smaki analizę mają podaną identycznie

Podsumowując: przy tak podanych składach i analizie nie jest to dobra alternatywa w żywieniu kota
_________________
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-08, 11:17   

ANIMONDA VOM FEINSTEN SELECT: filet kurczaka + biały tuńczyk
SKŁAD ze strony producenta

Skład:
filet kurczaka (83 %), tuńczyk (17 %)

Analiza
białko surowe: 12% (w suchej masie 66,67%), tłuszcz surowy 1,5% (w suchej masie 8,33%), włókno 0,3% (w suchej masie 1,67%), popiół 1,5% (w suchej 8,33%), węglowodany 2,7% (w suchej masie 15%), wilgotność 82%

W karmie jest konkretne mięso, bez żadnych odpadów. Mam wrażenie iż podany skład nie jest kompletny, bo z samego mięsa z kurczaka i tuńczyka nie ma możliwości, żeby zawartość węglowodanów wyniosła aż 15% w suchej masie. Zawartość tłuszczu jest bardzo niska, o wiele za niska jak na potrzeby kota, białka jest trochę za dużo, do tego nie ma żadnej informacji o ilości tauryny ani o zawartości minerałów

Podsumowując: może być to tylko karma uzupełniająca, stanowiąca niewielki dodatek do kompletnego pożywienia
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne