BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Siku na BARFie
Autor Wiadomość
MB 

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 20 Cze 2012
Posty: 120
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-11-15, 10:09   

Nie wiem czy zakładać osobny temat, bo nie o kupalku... tylko o siusiu :oops: . Ile razy dziennie wasze koty siusiają? Bo mojej Ofelii się coś przestawiło. Nigdy specjalnie często nie siusiała, ale dwa razy na dobę to była jej norma. Teraz coś jej się przestawiło i siusia raz na dobę. Barfa ma mało wodnistego, bo cały w kawałkach i wyszłaby zupa (której Ofelia by i tak nie wypiła), ale dostaje dodatkowo śmietankę, którą chętnie pije, poza tym zauważyłam, że korzysta w miseczek z wodą (a już myślałam, że tylko stoją i nawilżają powietrze). Nie wiem, czy mam panikować, czy nie.
Acha, grudka żwirku jest całkiem spora, więc to nie kwestia małej ilości, tylko małej częstości.

[ Komentarz dodany przez: dagnes: 2012-11-15, 12:45 ]
Temat o qpie już jest, więc czemu siku ma być dyskryminowane? ;-)
Siku też jest ważne i to bardzo!
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-11-15, 12:05   

moja najstarsza kotka sika dwa -raz na dobę
ale za to całe jezioro ,naprawde pól kuwety błota :shock:
ma tak całe życie
reszta bandy sika częściej ,ale małe plamy
 
 
MB 

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 20 Cze 2012
Posty: 120
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-11-15, 12:54   

O, widzę, że jednak osobny temacik :-) . U mnie po siczku to nie jest jednak pół kuwety, ale grudka większa niż przy siusianiu 2x na dobę. Tylko problem w tym, że Ofelia ma tendencję do zapalenia pęcherza. Boję się, czy rzadsze siusianie nie spowoduje kolejnych problemów.
Acha, zapalenie pęcherza o nieznanej przyczynie, bo nie było ani bakterii, ani kryształów.
Już zaczęłam częściej wymieniać żwirek w kuwecie, bo może Książniczce zapach nie pasuje, ale jak na razie nic to nie dało. Sik raz na dobę i koniec :evil: . Osiwieję przez tego kota :-(
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2012-11-15, 13:41   

MB :-) jak my wszystkie :-D
Może dawaj kici dodatkowe picie strzykawką np. 30 ml na 1kg wagi na dobę i zobaczysz czy ilość siku się zwiększy. Możesz jej herbatkę z pokrzywy podać przez kilka dni. Ja dopajam mojego Młodego, bo właśnie jemu przyczepiło się zapalenie pęcherza o nieznanej przyczynie, my podejrzewamy, że to był SUK. Teraz jest na Barfie i dopajany i po sterylce i póki co jest wszystko ok, już prawie dwa miesiące. I młody sika sporo ze 6 razy na dobę i dobrze :-) reszta kociastych różnie 2-3 razy na dobę, czasem 2 a czasem 3 nie ma reguły.
 
 
MB 

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 20 Cze 2012
Posty: 120
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-11-15, 14:38   

Próba dopajania Ofelii strzykawką może się źle skończyć. Dla mnie. Ona jest kompletnie nieobsługiwalna. Cieszę się że nie muszę jej czesać, bo gdybym musiała to rozgrywałyby się dantejskie sceny.
Kurka, siusiania 6 razy dziennie :shock: . Ofelia może tyle siusiała jako małe kociątko. O takim czymś to nawet nie marzę, chciałabym tylko żeby siusiała tak jak do tej pory, 2 razy na dobę, albo trzy razy (ale o tym to już chyba mogę tylko pomarzyć). Wydaje mi się, że raz na dobę to chyba jednak za rzadko.
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-11-15, 15:34   

może urozmaicenie wodopojow
koty lubią pic w różnych miejscach
ja mam michy porozstawiane od pokoi po łazienkę
nie mam fontannya,le chetnie bym sobie sprawiła zeby wiecej piły zaciekawione wodospadem
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2012-11-15, 16:39   

shana55 napisał/a:
MB :-) jak my wszystkie :-D
Może dawaj kici dodatkowe picie strzykawką np. 30 ml na 1kg wagi na dobę i zobaczysz czy ilość siku się zwiększy. Możesz jej herbatkę z pokrzywy podać przez kilka dni. Ja dopajam mojego Młodego, bo właśnie jemu przyczepiło się zapalenie pęcherza o nieznanej przyczynie, my podejrzewamy, że to był SUK. Teraz jest na Barfie i dopajany i po sterylce i póki co jest wszystko ok, już prawie dwa miesiące. I młody sika sporo ze 6 razy na dobę i dobrze :-) reszta kociastych różnie 2-3 razy na dobę, czasem 2 a czasem 3 nie ma reguły.


Shano55, sikanie 6 razy na dobę, to dużo jak na kota. A jak to wygląda objętościowo, duże średni czy małe grudki żwiru? Ile wody dziennie : z dopajania i z pokarmów, przyswaja Młody w totalu i w przeliczeniu na 1kg masy ciała? Kiedy ostatnio badaliście mocz i jaki był ciężar właściwy?
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-11-15, 17:28   

Co za dużo to niezdrowo, tak jak i za mało niezdrowo....
Moja kotka Inez-10 latka po kryształach amonowych.
Od roku bez wizyty u Veta z tego tytułu. Bez; no-spa, furaginu i jakichkolwiek, zakwaszaczy.
Az boje się pisać aby nie zapeszyć :-> Ale, co tam....
Sika porządnie i długo (słyszę bo sika do muszli WC).
Jeśli częstotliwość się zwiększa zaczynam się zastanawiać, czy aby jest to równorzędne z wypitymi płynami.
Jeśli zapach jest za mało intensywny wiem, że mocz jest zbyt rozwodniony.
Jest 2x karma barfa w postaci zupki oraz sporadycznie rosół, ale tylko wówczas gdy mam wrażenie, że zbyt długo kręci się na toalecie i śpiewa zbyt żałośnie.
Pinto sika 2x. Mocnym strumieniem na boczna ściankę muszli (jak przystało na dżentelmena).
Jego mocz b. mocno pachnie azotem...Oczy pieką !!
Fudżi sika 3-4 razy z różnym nasileniem...Ostatnio nauczył się żebrać i jak chce wyżebrać chrupka to biegnie do WC i coś tam siknie..., ale potem mnie nie odstąpi jak nie dostanie wziątki. Jak pies, patrzy w oczy i prosi :twisted:
Stąd ta większa częstotliwość....
  Zaproszone osoby: 2
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-11-15, 17:57   

zenia napisał/a:
nie mam fontannya,le chetnie bym sobie sprawiła zeby wiecej piły zaciekawione wodospadem

W komentarzach o fontannach (w zooplusie) wyczytałem, że jakiś kot uzależnił się od takiego wodopoju i do misek z wodą już nie zagląda. Nie ma fontanny - nie ma pica :-( Także jest ryzyko...
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2012-11-15, 18:56   

Mój kocur sika 2 razy dziennie do kuwety - i niestety ostatnio na ściany, firanki itp. :hair: Ma 8-my rok, kiedyś sikał przed zatkaniem(ale wtedy sikał też "poziomo") Ciężko będzie złapać mocz, a poza tym ciężar nie będzie zrobiony refraktometrem,więc niemiarodajny. Wygląda,ze dopiero dojrzał :evil: Nie wiem co zrobić, jak go zniechęcić do "podlewania" mebli. :cry: Zdaję sobie sprawę, ze kastracja prawdopodobnie nie byłaby w tym względzie skuteczna. Może coś na obniżenie popędu ? :shock:
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-11-15, 19:53   

gerda napisał/a:
Zdaję sobie sprawę, ze kastracja prawdopodobnie nie byłaby w tym względzie skuteczna.

Nie wiem, nie wiem....a może warto kastrować chocby z tego względu, że zapach moczu się zmieni zdecydowanie na plus i łatwiej będzie utrzymać czystość.
  Zaproszone osoby: 2
 
MB 

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 20 Cze 2012
Posty: 120
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-11-15, 20:10   

Sandra, ja też wpadłam na pomysł nagradzania Ofelii za siusianie :-) - kocimi kabanoskami, ewentualnie chrupkami. Tylko u mnie jest to trudne do przeprowadzenia bo Ofelczasta i tak nie dojada swojej dziennej porcji Barfa, a jak dostanie przekąskę, to już wogóle :evil: .
Ale widzę, że wątek się rozwija. To lekko pocieszające, że nie tylko ja mam problemy z siusianiem kota. Można się nawzajem pocieszać i próbować doradzać.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2012-11-15, 20:59   

Margot :-)
Młody dostaje 150ml wody dodatkowo, oprócz Barfa i saszetki, czy pije jeszcze coś sam, nie wiem, nie potrafię tego dopatrzyć, on waży 6,2kg i z liczydła wynika że dostaje picia przy górnej granicy, Barfa zjada 200g i 60g (+ -) saszetki, plus woda 150ml (5x30ml) na dobę, czasem się zastanawiam czy to nie za dużo, a sika 5-6 razy taką kulkę jak mała mandarynka (5cm średnicy, robiłam symulację wodą i wygląda mi to na 30ml jednorazowo) więc myślę, że ile wypije tyle wysika. Dostaje jeszcze Kalm Aid i UrinoVet Cat. Ograniczę mu ilość wody podawanej strzykawką, bo się uzależni i nie będzie chciał wogóle pić sam, problem jest w tym, że NFO piją mało o wiele za mało!! A jest dopiero 2-mce po zatkaniu i 7 tyg po sterylce, wolałabym nie ryzykować........
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-11-16, 09:25   

Nie martw się Shana,
Ta rasa jest inna.
Mój Fudżi znajda, też jest o mało co.... NFO :lol: z pół ogonem.
Waży ok 10 kg i tez siusia więcej i je więcej, czuwa więcej..... Warczy i piszczy zamiast miauczeć. To taki pieso-kot ;-) .
MB napisał/a:
kocimi kabanoskami, ewentualnie chrupkami.

Tak, ale tych nagród muszą być nieznaczne ilości tak aby kot poczuł ale się nie najadł.
Kocie kabanoski... ?....Poczytaj co to ma w sobie :evil:
Ty byś tego nie zjadła.
  Zaproszone osoby: 2
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2012-11-16, 12:07   

Dokładnie Sandro pieso -kot ;-)
Ograniczę mu dodatkowa wodę do 100ml dziennie, powoli go trzeba przestawiać, żeby sam pił. Kończy się syropek i UrinoVet Cat, koniec kuracji. Na pewno będę się trochę obawiać, ale muszę być dobrej myśli, że teraz już wszystko będzie :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne