BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Lucerna ( Alfalfa )
Autor Wiadomość
Aisha 


Barfuje od: 01-2011
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 184
Skąd: Belgia
Wysłany: 2011-10-19, 23:42   Lucerna ( Alfalfa )

W prawie kazdej ksiazce o Barfie jest zalecane suplementacje ziol Lucerny, autor jak -Jan Billinghurst ,Kymthy Schulze i Mogens Eliasen. Kazdy z nich chwali te ziola. Czy macie jakies informacje o tych ziolach? Czy nie bylyby one interesujace?
 
 
Aisha 


Barfuje od: 01-2011
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 184
Skąd: Belgia
Wysłany: 2011-10-21, 00:46   

Tutaj znalazlam sklad , po holendersku http://www.groentenfruitb...gipedia/Alfalfa


Pisza ze istnieje ryzyko, ze surowe lucerny (jak kiełki fasoli) zainfektowane moga byc roznymi bakteriami takie jak Salmonella lub E. coli. Jest zatem pozadane, aby lucerne przed uzyciem umyć i co najmniej tak szybko, zanurzyc w goracej wodzie. :-?
 
 
Aldaker 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 114
Wysłany: 2011-10-26, 13:24   

Homeopatia i zioła u nas na stałe mieszkają.
Lucernę możesz podawać spokojnie. Wypróbowana u nas w kuracjach krótko i długoterminowych.
Dawka suchego ziela to 50-500 mg/kg m.c. W trzech dawkach na dzień.
Jak nie mogłam dostać suchego - kupiłam tabletki firmy NOW Food.
I kruszyłam. Niektórzy rąbali jako przysmak ( swoją drogą... spirulina w tabletkach też dla niektórych smakołykiem jest).
Lucerna dobrze współpracuje z kilkoma innymi ziołami z grupy tzw. oczyszczających organizm z toksyn.
Także bez obaw, jeśli chodzi o susz.
Rzecz jasna mielona w młynku do kawy.
Sypana do żarła albo kapsułkowana - produkcja własna. Kapsuły różne (puste) do dostania na Allegro. Wolę kapsuły, bo wiem, ile kto dostał.

P.S. Podsumowując: unikam surowego zielska.
Koty różnie reagują na zielsko z sokami - przyczyny różne i niewytłumaczalne ;-)
Cierpliwszym podajemy napary z suszonych ziół - ale to naprawdę bywa trudne.
Podanie kotu np. naparu z kłącza z pięciornika = to wyczyn porównywalny do bycia kamikadze ;). Gorzka mikstura absolutnie i okrutnie. Plucie i szatkowanie pazurami masz gwarantowane. Zmielony proszek zawsze idzie jakoś przemycić bezboleśnie. Dlatego my stawiamy na susz. Albo z herbapolu, albo sama śmigam po łące i zbieram. W ogrodzie już trochę chwastów CELOWYCH też rośne.

J.
 
 
Aisha 


Barfuje od: 01-2011
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 184
Skąd: Belgia
Wysłany: 2011-10-27, 00:07   

Aldaker napisał/a:
Dawka suchego ziela to 50-500 mg/kg m.c.

Czy mozesz mi bardziej wyjasnic ten skrot m.c. :-D To fajnie ze moge podawac, wydaje mi sie ze jest interesujacy.
 
 
Aldaker 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 114
Wysłany: 2011-10-27, 06:54   

m.c. - masa ciała :mrgreen: (zwierza)
Bo dla ludzi inne dawki są.

Tylko zacznij od niższych dawek albo ze środkowego przedziału i zobacz osiągi kuwetowe.
TAk na wszelki wypadek.
My nigdy nie mieliśmy po lucernie sensacji, ale koty na nowości gotowe zareagować różnie.
A długowłosy kot, z futrem upaskudzonym na drugim końcu - zawsze ciut mniej przyjemnym doznaniem dla opiekuna ;-)

Swojego czasu testowaliśmy chlorellę.
I tutaj np. dawki trza było dobierać indywidualnie dla kota.
Nie dało się jedną miarką wszystkich mierzyć.
Dlatego od tamtej pory, ZANIM wejdę z jakimś ziołem podaję dawkę niską testową i sprawdzam, kto jak reaguje.

J.
 
 
Aisha 


Barfuje od: 01-2011
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 184
Skąd: Belgia
Wysłany: 2011-10-27, 08:31   

OK, dzieki! :kwiatek:
 
 
Artanis 

Dołączyła: 14 Gru 2012
Posty: 17
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-12-15, 12:27   

Wow.. lucerna ziołem? :)

Lucerna to roślina motylkowa uprawna ;) jest zbliżona do fasoli, bo pochodzi z tej samej rodziny.
Lucerna ma skłonności gazotwórcze ... czy u zwierząt mięsożernych jest to zagrożenie?
_________________
Zwierzeta powinny być szanowane do końca swoich dni, a nie tylko wtedy gdy przynoszą korzyści swoim właścicielom.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne