BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Toperz wita BARFny Świat
Autor Wiadomość
magda_w 

Dołączyła: 15 Gru 2012
Posty: 18
Wysłany: 2012-12-15, 15:34   Toperz wita BARFny Świat



Wita Was mój łysy kosmita Toperz i ja :) Toperz to sfinks kanadyjski, ma prawie 7 miesięcy, jest najbardziej rozpieszczonym kocurem na świecie i w okolicy ;) Jako jego świeżo upieczona mama kierowałam się co do diety wskazówkami od hodowcy, ale kiedy przeczytałam skład karmy, którą dostawał i dopiero na trzecim miejscu znalazło się jakieś mięso, wymiękłam. Powoli przestawiamy się na karmy bezzbożowe z dodatkiem prawdziwego mięsa. Kot na razie nie narzeka :) Nie wiem, czy dojdziemy do 100% BARFa, ale na pewno będę do tego dążyć dla dobra mojego łysolca i jego "siostrzyczki", która niebawem do nas dołączy :)
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-15, 16:15   

Witamy! A tak z ciekawości, ponoć sfinksy nie lubią być dotykane, to prawda? :-P
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2012-12-15, 16:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
magda_w 

Dołączyła: 15 Gru 2012
Posty: 18
Wysłany: 2012-12-15, 16:23   

Wierutne kłamstwo! To są pieszczochy, wielbiciele miziania i mistrzowie mruczenia :) Mój jak tylko ktoś jest w domu, to co 3 minuty wpada się przytulić :)
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-12-15, 17:41   

Obejrzałam kilka filmów na Youtube i jestem zachwycona tymi kotami.
Piękny Toperz. :kwiatek: Skąd jesteście ?
Najbardziej fascynujące jest dla mnie to, ze lubią się taplać w wodzie, ale może to tylko odosobniony przypadek?
  Zaproszone osoby: 2
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-12-15, 20:38   

Zawsze miałam skłonności do stworzeń w typie "tak brzydki, że aż piękny" :mrgreen:
Sfinksy są naprawdę cudne pokraczyska
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
magda_w 

Dołączyła: 15 Gru 2012
Posty: 18
Wysłany: 2012-12-15, 22:27   

Jesteśmy spod Warszawy. A co do kąpania, to Toperz rzeczywiście lubi wodę, co mnie zaskakuje, ale może to takie wyposażenie fabryczne na okoliczność, że sfinksy trzeba dosyć często kąpać ;) Łysy nie ma nic przeciwko pobytowi w ciepłej wannie :) Co więcej, ostatnio jego ulubionym miejscem pobytu jest wanna właśnie (pusta). Jeśli tylko uda mu się wbić do łazienki, od razu wskakuje do wanny i tam "medytuje", czyli siedzi i paczy w przestrzeń :D W ogóle jest prześmieszny ;)

 
 
Panterowo 


Barfuje od: 23.07.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Cze 2012
Posty: 199
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-12-15, 22:47   

moje pierwsza myśl jak Go zobaczyłam : toc to Smigol w kociej skorze! :lol:
_________________
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
 
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2012-12-16, 03:30   

magda_w napisał/a:
Jesteśmy spod Warszawy. A co do kąpania, to Toperz rzeczywiście lubi wodę, co mnie zaskakuje, ale może to takie wyposażenie fabryczne na okoliczność, że sfinksy trzeba dosyć często kąpać ;) Łysy nie ma nic przeciwko pobytowi w ciepłej wannie :) Co więcej, ostatnio jego ulubionym miejscem pobytu jest wanna właśnie (pusta). Jeśli tylko uda mu się wbić do łazienki, od razu wskakuje do wanny i tam "medytuje", czyli siedzi i paczy w przestrzeń :D W ogóle jest prześmieszny ;)


Świetny jest w tej wannie :mrgreen:
Widziałam niedawno taką osobniczkę w realu ;-) i powiem, że pogłaskałam z pewną obawą czy jej nie uszkodzę :roll:
W dotyku toto jak skórka brzoskiwini :lol:
Ale osobiście mimo wszystko wolę, jak kot ma futro. Fajnie się łapki na brzuszku takiego delikwenta grzeje :hura:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-12-16, 07:58   

:love: :love:

witamy
 
 
magda_w 

Dołączyła: 15 Gru 2012
Posty: 18
Wysłany: 2012-12-16, 10:20   

Skipper, ja właśnie zachorowałam na sfinksa, jak kiedyś na wystawie dotknęłam jego skóry :love: Parę let czekałam, ale w końcu mam co chcialam ;) A co do uszkodzeń, to mój permanentnie chodzi podrapany, posiniaczony... w ogóle pokancerowany, bo on ma ADHD i jak zatrzyma się w swoich sprintach naokoło domu na przykład na nodze od stołu albo na ścianie, to niestety, ale od razy widać, że takie hamowanie miało miejsce ;) co może u futrzaka dałoby się pod futrem schować :)

Ostatnio umrłam ze śmiechu, jak kot odczuł zjawisko szklanego sufitu, a mianowicie próbował podskoczyć, znajdując się pod szklanym stolikiem :mrgreen: Nic mu się nie stało i chyba wreszcie opanował kocepcję, że tam coś jest, chociaż tego nie widać.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-12-16, 12:01   

To jest ktoś więcej niż kot :shock:
Proszę napisz mi na PW skąd go masz?
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne