BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARFny kalkulator dla ludzi
Autor Wiadomość
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-23, 11:45   

Aktualizacja

Wypuszczam prawdopodobnie ostateczną wersję rozwojową v0.6b kalkulatora (już do pobrania). Następnym krokiem będzie uzupełnienie bazy danych składników. Zanim to nastąpi, mam pytanie: czy zamiast zakładki "Podroby" zastosować "Ryby", a owe podroby wrzucić do "Mięso"?

Zmiany:
    • rzeczywiste zapotrzebowanie tygodniowe zależne od masy, niezależne od płci
    • poprawki techniczne programu
      → ustawiono właściwą kolejność tabulacji (nawigacji między elementami formularzy)
      → poprawiono błąd z wczytywaniem masy przy edycji diety
      → poprawiono błąd z wczytywaniem składników diety przy edycji diety (niewłaściwe ilości składników)
      → korekta skryptu koloryzującego arkusze

    • poprawki i uzupełnienia graficzne arkuszy
      → wyszczególniono elementy zapotrzebowania, których często brakuje w analizie składu
      → poprawienie obszaru wydruku arkusza "Kalkulacja" (możliwość wydruku rezultatów obliczeń na jednej stronie)
      → warunkowanie wartości co do położenia elementu zapotrzebowania w dopuszczalnym przedziale

    • usunięto witaminę B15
    • zmieniono nazwę profilu żywieniowego z "chorobowy" na "nadzwyczajny"; rozszerzono jego funkcjonalność
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Panterowo 


Barfuje od: 23.07.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Cze 2012
Posty: 199
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-12-23, 18:45   

ja bym była "za"! (w sensie rybek) :-)
_________________
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
 
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-01-02, 20:45   

Zamykam listę chętnych na testerów. Ponadto informuję, że uzupełniona została karta "Ryby". Czyli mam ok. 10% wpisów do bazy, jupi
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-01-12, 21:01   

Postawiłem sobie pytanie: czy udostępnić potencjalnym interesantom źródła oraz normy na których kalkulator opiera swoje obliczenia, z krótkim opisem.
Pytanie to powstało w związku z ostatnimi sytuacjami dotyczącymi wiarygodności moich wypowiedzi, wiedzy. Wydaje mi się, że będę musiał ten etap tworzenia kalkulatora przerobić jeszcze raz, tym razem baczniej i ostrożniej podchodząc do tematu. Być może poproszę osoby na forum o pomoc, ponieważ po prostu nie jestem biegły w każdej dziedzinie.

W założeniu kalkulator ma pomóc zrozumieć użytkownikowi jego własny organizm, sygnały, jakie wysyła w zależności od jego potrzeb. Opracowanie właściwych norm pozwoli znacząco zbliżyć stan organizmu do stanu homeostazy. Jednak to tylko połowa sukcesu, ponieważ, jak każda rzecz stworzona przez człowieka, kalkulator jest narzędziem. Nie zastępuje dietetyka, ani innej osoby. Druga część sukcesu jest zależna od samego użytkownika. Docelowo człowiek ten powinien samodzielnie odczytywać sygnały wysyłane przez jego ciało i reagować na nie we właściwy sposób. Jednak kalkulatora może używać nadal, kontrolnie.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-03-30, 18:41   

Jak już kalkulator będzie gotowy i będzie można jakoś zakupić licencję na używanie to ja chętnie :D
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-05-04, 21:01   

Zdecydowałem, że kalkulator zostanie stworzony jako niezależny program. Testerzy dostali arkusze Excel, ale chyląc się ku użytkownikom OpenOffice postanowiłem wypuścić samodzielną aplikację. Nie powinno to opóźnić premiery kalkulatora, którą szacuję na koniec lata tego roku. Chcę ten program dopiąć na ostatni guzik ;-)
Wypuszczam wersję na system Windows, na razie nie wiem, czy będzie wersja dla systemów Linux.
Potencjalna cena to 15 złotych za licencję na używanie programu (1 stanowisko komputerowe).
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-06-30, 18:39   

Ogłaszam, że program został ukończony!

Teraz planuję zrobić do niego dokumentację (instrukcję obsługi), instalator oraz uzupełnienie bazy danych składników. Prawdopodobnie w programie znajdą się też dwa zestawy gotowej, ułożonej diety tygodniowej (jako "przepisy"). Testerzy mogą oczekiwać pod koniec lipca aplikacji do przetestowania. Obsługa programu uległa tylko nieznacznej zmianie w porównaniu do wersji w arkuszu kalkulacyjnym.

Jak na razie wszystko odbywa się planowo.

Poniżej umieszczam kilka zrzutów ekranu oraz oficjalne logo kalkulatora.
Główne okno programu


Kreator tworzenia diety osobistej


Wybór składnika z bazy danych (mięsa i podroby)


Logo programu (wszelkie prawa zastrzeżone)


Wszystkie zdjęcia są moją własnością i nie wolno ich nikomu udostępniać, modyfikować, kopiować, archiwizować i przetwarzać w inny sposób bez mojej zgody.
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-07-11, 18:09   

Aplikacja będzie też dostępna w wersji angielskiej, jednak pojawi się ona dużo później niż polski oryginał.
Natomiast testerom przypominam, że dostali wiadomości na PW i powinni wykonywać swoje obowiązki, jeżeli nadal są chętni do testowania aplikacji. To po części od Was zależy, czy aplikacja będzie wypuszczona wcześniej czy później. Sam wszystkiego nie przetestuję, mam za mało komputerów :-P Czekam do końca tygodnia na odzew ;-)
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-07-13, 19:56   

Taka ciekawostka: ktoś już stworzył podobne narzędzie, ale jest trochę drogie - 47$, i w dodatku po angielsku (link)
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-07-31, 08:50   

BARFny kalkulator dla ludzi jest także dostępny w języku angielskim. Stale wprowadzam ulepszenia, jednak ostatnio nie mam za bardzo czasu. Ogólnie większe niedociągnięcia zostały poprawione, jednak co komputer to inna konfiguracja, więc spodziewam się jeszcze paru błędów.

Jeżeli ktoś chce już teraz nabyć to narzędzie, może znaleźć więcej informacji na stronie www w moim profilu. Nadal czekam na decyzję administracji w sprawie umieszczenia linku w moim podpisie, choć rozumiem, że są teraz wakacje ;-)
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-08-16, 08:15   

Wyszła nowa wersja 1.1

Główne zmiany:
- poprawki językowe
- poprawki instalatora
- poprawki funkcjonalne aplikacji
- poprzednia wersja nadal wymagała zainstalowanego pakietu Office, obecna jest już w pełni niezależna
- poprawiono kilka nazw w bazie danych przepisów i składników
- zmiana struktury katalogów
- wypuszczenie dwóch wersji językowych (polskiej i angielskiej) instrukcji obsługi, programu oraz dodatkowych narzędzi

[ Dodano: 2013-12-03, 19:48 ]
Zastanawiam się dlaczego wszyscy ochotnicy do testowania uciekli...
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-07, 12:46   

Czy ten pomysł jest wciąż żyw, czy może umarł śmiercią naturalną? :-(
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-07, 14:29   

Kalkulator na razie odłożyłem na bok. Jest niewłaściwie zbudowany, a ponadto zdobyłem masę wiedzy o żywieniu ludzi i nie zdawałem sobie sprawy z pewnych rzeczy. Wolę jeszcze się dokształcić i zrobić to raz a porządnie ;-)
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
sliver_87 

Barfuje od: XI.2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2015-07-02, 20:59   

jakies wieści z pola kalkulatorowego, jako że zmieniam swoją dietę chętnie bym z tego skorzystała :)
_________________
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-07-02, 21:12   

Przewiduję wstępną wersję dopiero na początku 2016 roku.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne