BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak urządzić dom przyjazny dla kotów
Autor Wiadomość
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-17, 19:20   

O, takie półeczki jak w linkach sly:



Jak są zamocowane bez podpórek?
  Zaproszone osoby: 2
 
devonshire 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 12
Wysłany: 2013-01-17, 19:28   

Annazoo napisał/a:
Zachwyca mnie ten elastyczny panel.
Co to takiego w sumie jest "elastyczny panel"? I jaką techniką przyczepiłeś go do ściany? Są tam jakieś podpórki pod spodem?
W sumie najbardziej podobają mi się takie urządzenia, w których nie widać zaczepów ani podpórek.


Panele ścienne do kupienia są np. w Castoramie i służą do....dekoracji ścian:), coś jak nowoczesna boazeria. W przeciwieństwie do paneli podłogowych da się je w pewnym zakresie wyginać, nie są sztywne. Przymocowane są do ściany za pomocą kątowników, takich samych jak widać przy półkach nad biurkiem. Niestety nie da się ukryć inaczej niż przez zamalowanie.
Półki a'la Ikea da się zamocować bez widocznych mocowań, ale obawiałem się o trwałość mocowania przy szalejących kotach, więc je też wzmocniłem. No i trzeba się nieco nawiercić, żeby całość na kołkach do ściany przymocować.


Te półki na zdjęciach powyżej mają do przykręcaną do ściany listwę z dwoma trzpieniami, które wchodzą do wewnątrz półki dlatego ich nie widać, ale trwałość tego rozwiązania mnie nie przekonuje. Musiałyby być naprawdę dobrej jakości, w moich oryginalne mocowania są dość marne.
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-17, 19:45   

Przekonałeś mnie, moje koty potrafią biegać jak szalone :)
Skrzętnie sobie notuję pomysły 8-)
  Zaproszone osoby: 2
 
devonshire 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 12
Wysłany: 2013-01-17, 19:48   

Notuj, pytaj, pomogę na ile potrafię:)
 
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-18, 16:01   

Annazoo napisał/a:
Ponieważ mieszkanie nie jest wielkie, to jedynym pomysłem na zapewnienie im przestrzeni jest zabudowa pionowa.

Mam ten sam problem, mieszkanie jest nie tylko małe, ale i "zagęszczone" do maksimum. Ściany zajęte, półki z książkami pod sufit. Kotom odstąpiłam balkon - mają tam drapak pod sufit z różnymi legowiskami i budką oraz przejście na stanowisko obserwacyjne na góę półki, tuż przy szybie (balkon zabudowany). Mimo zimna codziennie tam urzędują z przerwami na rozgrzewkę przy kaloryferze.
Parapety też są ich.
Annazoo napisał/a:
chcę im zapewnić komfort psychiczny

Z tego powodu dalej szukam wysoko miejsca na zainstalowanie legowiska dla Panienki.
Czaruś wyrzuca ją z każdego lepszego miejsca, więc chcę jej znaleźć jakiś kątek gdzie on się nie zmieści (jest sporo większy) lub nie wskoczy (jej wystarczy mniej miejsce na wybicie się, więc wiele miejsc wyżej położonych, gdzie ona dostaje sie bez problemu, jest dla niego niedostępnych).
Rozważałam już nawet montaż do sufitu :mrgreen: .
Może w tym wątku znajdę inspirację?
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-18, 17:37   

O coś podobnego mi chodzi, tylko w kolorach ściany bym zrobiła, żeby nie rzucało się w oczy.

A takie panele jak u Devonshire na ścianę z telewizorem :)
  Zaproszone osoby: 2
 
coztego 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-01-21, 13:15   

Sojuz napisał/a:
Czy to nie podchodzi już pod chorobę, żeby robić kładki, dziury w ścianach, przerabiać meble i wystrój specjalnie na potrzeby kotów?

Nie ma obowiązku trzymania kotów w domu, jeśli już ktoś się na to decyduje, powinien dołożyć wszelkich starań, żeby kot miał szczęśliwe życie. :mrgreen:
Czasem łatwiej przerobić meble, czy zawiesić dodatkowe półki niż ustawić kilka drapaków. Nie mówiąc o kosztach, dwie półeczki kosztowały mnie ok. 20 zł, drapaka w tej cenie nie dostanę :faja:

Zawiesiłam ostatnio półki na ścianie, żeby koty mogły po nich wchodzić na regał, koty bardzo się ucieszyły, oprócz góry regału mają do dyspozycji jedną półkę, która tworzy budkę na wysokości. Muszę jeszcze wykleić półeczki wykładziną, zostało mi sporo z podłogi, będą się pewniej czuły przy podskokach.
Przy dwóch psach, koty muszą mieć jak najwięcej bezpiecznych miejsc na wysokości, żeby mogły się spokojnie odizolować od hołoty.

devonshire, czym przyklejałeś wykładzinę do półek?
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-01-21, 17:32   

Może ja wyprzedzę kolegę, do mocowania wykładziny użyłem zszywacza tapicerskiego. Ważne jest, aby zszywki były nie dłuższe jak grubość deseczki. Dodam, że trzeba mieć wyćwiczone palce, inaczej będą odciski przy układaniu i przytrzymaniu materiału do zszycia. Długie paznokcie od razu odpadają (dziewczyny).
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
coztego 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-01-21, 18:20   

Sojuz napisał/a:
Dodam, że trzeba mieć wyćwiczone palce, inaczej będą odciski przy układaniu i przytrzymaniu materiału do zszycia.

Ja chcę tylko od góry na półki położyć wykładzinę, żeby się kocice nie ślizgały. Nie mam potrzeby obkładania ich, na szczęście bo wykładzina dość gruba jest ;-)
 
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-21, 22:02   

coztego napisał/a:
Ja chcę tylko od góry na półki położyć wykładzinę, żeby się kocice nie ślizgały

Ja przykleiłam wykładzinę na parapetach i półkach taśmą dwustronną; u mnie zdała egzamin - trzyma dość mocno i wykładzina się nie przesuwa, ale nie tak mocno aby nie można było jej usunąć bez zniszczeń. Na meblach (drewno) nie zostały ślady.
 
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-21, 22:04   

coztego napisał/a:
Ja chcę tylko od góry na półki położyć wykładzinę, żeby się kocice nie ślizgały

Ja przykleiłam wykładzinę na parapetach i półkach taśmą dwustronną; u mnie zdała egzamin - trzyma dość mocno i wykładzina się nie przesuwa, ale nie tak mocno aby nie można było jej usunąć bez zniszczeń. Na meblach (drewno) nie zostały ślady.
 
 
devonshire 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 12
Wysłany: 2013-01-27, 17:25   

coztego, wszystkie wykładziny przyklejone są taśmą dwustronną. Najlepiej jak wykładzina ma włoski od spodniej strony bo taśma trzyma wtedy bardzo mocno.
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-27, 18:47   

A czy brzeg wykładziny się nie strzępi? Jak to się sprawdziło u Was?
Bo ja tak przykleiłam wykładzinę wzdłuż podłogi i wciąż wysnuwały się kolejne nici.
Wiadomo, że traktowałam ją odkurzaczem i pewnie to dlatego, ale takie półki tez trzeba będzie obierać z sierści i pocierać np rękawicą.
Wytrzyma to próbę czasu?
  Zaproszone osoby: 2
 
devonshire 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 12
Wysłany: 2013-01-27, 19:35   

Na półkach brzegi mam obszyte nicią (co polecam), a na panelach wykładzina jest ok. 1 cm węższa niż panel, więc wystrzępienie nie jest bardzo widoczne. Z sierścią nie mam problemu bo to devony - Oshi ma krótką sierść, a Raul jest łysy:)
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-01-27, 21:46   

Jeżeli wykładzina nie jest gruba (sztywna), można ją zawinąć na krawędziach. Ja tak zrobiłem i wygląda to bardzo estetycznie.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne