BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gotowy BARF (mrożonki mięsno-kostne)
Autor Wiadomość
tomtomek 

Barfuje od: 25.01.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 66
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-02-14, 10:38   

Carmella napisał/a:
Tomku, w tej kwestii niestety nie dasz rady w 100% być pewnym jakie są wartości poszczególnych posiłków.
Ja chyba dla tak małego psa jakim jest szczeniak yorka ...

Mięso gotowe kupiłem dla tego, że nie ma dostępu do różnorodnych mięs. W sklepach w przystępnych cenach to tylko drób, który myślę dokładać (może nawet z przewagą drobiu) tylko właśnie nie wiem w jakich proporcjach.
Co do wielkości psa to nie jest taki mały 2.7 kg. i zjeść też potrafi :-) dziennie około 25 dag.
 
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-02-14, 10:43   

spóźniona ale tak tylko dopowiem ad AsPolu

Ja ich mieszanki kupiłam tylko raz. Wszystko było ok dopóki nie doszłam do rzeczonej sarenki. Z kilograma mięcha, zrobiła mi się taka tyci, tyci kopeczka czegoś chrzęstno-dziwnego. Mięsa jak na lekarstwo. Za to caaaaaaaaaała kuchnia była we krwi. Nie że troche się z talerza ulało - ogólnie można by horrory kręcić....

W związku z tym że krew suplementuje, to powinnam się ucieszyć ale.... Dla mnie to była woda z krwią zmieszana. To ileś godzin stało (jak do pracy szłam to zostawiłam) i nie było żadnych skrzepów.
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Carmella 

Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 81
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-02-14, 11:07   

Ja z As-Pola zrezygnowałam przez to, że nie da się dojść co tam naprawdę w mieszance jest. No i cena wysoka jednak. Poza tym... ta sarenka: dziczyzna jest droga, więc za 10 zł mielonki mięsa się tam spodziewać nie ma co zbytnio.

Tomku, nie rezygnuj zupełnie z mielonek, ale akurat w Nowym Sączu masz możliwość zakupu mielonek z K9 (podałam namiary wyżej, kurka za reklamę powinnam mieć jakieś rabaty, no :twisted: ). Poza tym 250 gramów to jaka malizna :D

Polecam zakup wołowego: pręgi, gulaszu, ścinki poprzerastane, ogony
indyk: szyjki, udźce (kostka: szyjka do obgryzienia)
kurczak: skrzydełka, szyjki, mięso z udek z kostką do obgryzienia)
może u Was w górach masz dostęp do jagnięciny, baraniny

Uważaj na wątrobę: jest podrobem, ma dużo wartości, ale ma też dużo wit A - ja nie spodziewałam się nawet, że aż tyle (dopiero kalkulator mnie oświecił). i jak podajesz jeszcze tran z wątroby dorsza to może być tego dużo za dużo.
 
 
Bushido 

Barfuje od: 06.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Maj 2012
Posty: 66
Skąd: W-wa
Wysłany: 2013-02-14, 11:53   

Carmella napisał/a:
Ja z As-Pola zrezygnowałam przez to, że nie da się dojść co tam naprawdę w mieszance jest. No i cena wysoka jednak. Poza tym... ta sarenka: dziczyzna jest droga, więc za 10 zł mielonki mięsa się tam spodziewać nie ma co zbytnio.


my też zrezygnowaliśmy z Aspolu. 2 razy mięso szło kilka dni i przyszło częściowo rozmrożone. niby to wina kuriera, ale z drugiej strony powinno być zaznaczone przy nadaniu co jest w środku. tu jednak muszę też przyznać, że właściciel sklepu zachował się fair i do następnej dostawy dodawał gratis tyle ile się zepsuło w poprzedniej paczce. niestety miarka się przebrała gdy w dostawie dostarczonej jako zamrożona było mięso zepsute - po rozmrożeniu śmierdziało niemiłosiernie mimo że nadal było w folii... aż boję się myśleć co by było po rozpakowaniu... z ciekawości przegotowałam to mięso - zrobiło się pół kilo tłuszczu, co może nie byłoby takie podejrzane gdyby rzekomo nie była to sarna... :confused:
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-14, 14:57   

O kurcze :o u nas mielonki zdecydowanie nie są podstawą, ale lubię mieć w zamrażarce "gotowce" na wszelki wypadek. Raz mi się zdarzyło, że mięso z AsPolu pojechało omyłkowo do innej rozdzielni, przyszło zamiast na drugi dzień to po dwóch dniach - ale mimo że to się stało w lecie nic się nie rozmroziło. Poza tym jednym przypadkiem zawsze przychodzi błyskawicznie. Wczoraj też coś tam zamówiłam, koło 14-15, a dziś o 9 miałam paczkę w domu. Nigdy też nie dojechało nic nieświeżego. Ale fakt że żadnej sarny nigdy nie zamawiałam.

Faktycznie, najlepiej zamawiać u sprawdzonych sprzedawców, mięso w kawałkach (albo samemu hodować...), ale i tak zawsze można się potknąć. Ja zamawiałam kiedyś mięso na bazarku, u (jak mi się wydawało) solidnych sprzedawców. Do czasu. Raz kupiłam wołowe ogony, zamrożone. Po rozmrożeniu - w lodówce!!!!!!!! Okazało się, że są w nich larwy much. Zamrożone nie śmierdziały... efektu po rozmrożeniu nikomu nie życzę i to w lodówce. (Warszawa, stary bazarek na Wałbrzyskiej, budka w centralnej części)
 
 
tomtomek 

Barfuje od: 25.01.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 66
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-02-14, 17:26   

Carmella napisał/a:

Tomku, nie rezygnuj zupełnie z mielonek, ale akurat w Nowym Sączu masz możliwość zakupu mielonek z K9


Jak na razie rezygnować nie zamierzam, dopiero zaczynam ;-) Chciałem dawać trochę mielonek, a dużo kurczak, kaczka, indyk itp. tylko właśnie nie wiem jak te mielonki traktować w bilansie.

Co do K9 to mam tam około 100km więc odpada, a poza tym na stronie mają tylko wołowinę i to pakowaną po 26 kg, a teraz zakupione 10kg ledwo upchnąłem do zamrażalki (pełna mała szuflada).

Carmella napisał/a:
Polecam zakup wołowego: pręgi, gulaszu,... ...może u Was w górach masz dostęp do jagnięciny, baraniny

Wołowina w sklepie ponad 20zł za kg - by mnie żona z domu wyrzuciła :mrgreen:

Podzwoniłem po wszystkich ubojniach w okolicy i albo mówili, że detalicznie nie sprzedają nic, albo, że mają już stałych klientów i więcej już nie chcą nowych bo firmy odbierają i dobrze płacą.
Co do gór to Sącz w dolinie leży, a baranów to z lupą szukać, no chyba, że takich niedosłownych na dwóch nogach, ale takich to pies się nie tchnie :lol:

Co do samego mięsa z AsPolu to na razie rozpakowałem wołowinę z indykiem z kością oraz żołądki nieczyszczone - suche, "ładnie" pachnie, pies je chętnie. Jaka reszta będzie to się okaże. Co do samej przesyłki i terminu dostawy nie mam żadnych zastrzeżeń, choć nie wiem jak to będzie w lecie wyglądało.
 
 
 
Carmella 

Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 81
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-02-16, 19:02   

tomtomek napisał/a:

Co do gór to Sącz w dolinie leży, a baranów to z lupą szukać, no chyba, że takich niedosłownych na dwóch nogach, ale takich to pies się nie tchnie :lol:


to tak jak Bielsko :) Wszyscy mówią, że to już góry, a przecież gdzie tam w góry :D

Zamawiałam as pol w lecie: przyszło dobrze zabezpieczone.
 
 
Neith 

Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 43
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-02-24, 17:02   

Czy ktoś się orientuje, czy to mięso z As-pol to jest MOM? Nie mogłam znaleźć na stronie producenta tej informacji, a zainteresował mnie jeleń i sarna jako dodatek do mieszanki, żeby urozmaicić kiciom trochę jadłospis w przyszłości. Natomiast odpada u mnie mięso z kośćmi, ze względu na nerkowca. MOM w związku z tym (a także z innych powodów) również.
 
 
Carmella 

Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 81
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-02-27, 15:43   

Neith napisał/a:
Czy ktoś się orientuje, czy to mięso z As-pol to jest MOM?

nie wydaje mi się, żeby to był MOM, bo nie jest to ciapka-papka, ale mielonka na w miarę grubych oczkach zmielona.
 
 
Neith 

Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 43
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-22, 21:51   

Super :-D
Dzięki za odpowiedź. Będę musiała się w takim razie po to cudo za jakiś czas wybrać, bo nie mogę karmić wyłącznie kurą i wołem.
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-03-29, 22:27   

tomtomek napisał/a:

Co do gór to Sącz w dolinie leży, a baranów to z lupą szukać, no chyba, że takich niedosłownych na dwóch nogach, ale takich to pies się nie tchnie :lol:


Hm, a moja baranina właśnie z Nowego Sącza przyjeżdża.....
 
 
tomtomek 

Barfuje od: 25.01.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 66
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-03-30, 14:00   

bura4 napisał/a:
tomtomek napisał/a:

Co do gór to Sącz w dolinie leży, a baranów to z lupą szukać, no chyba, że takich niedosłownych na dwóch nogach, ale takich to pies się nie tchnie :lol:


Hm, a moja baranina właśnie z Nowego Sącza przyjeżdża.....

Ostatnio z Chin przywieźli, ryżem karmione :mrgreen:
A tak na poważnie, to że z lupą szukać, to nie znaczy że ich nie ma. Gdzie nie gdzie, na obrzeżach miast jeszcze ludzie barany chowają.
 
 
 
disel 

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 59
Wysłany: 2013-04-03, 16:48   

Ostatnio w As-Polu poszerzyła sie oferta :lol: jutro przychodza do mnie jadra wołowe :shock: język koński, żołądki końskie dla odmiany,krtań wołowa, tchawice, kupry indycze, szkoda ze nie ma na razie nerek wołowych moja psica je uwielbia :-P mają takze mieso wołowe w kawałkach 12 zł kg. Polecam z czystym sumieniem. :-)
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-04-03, 18:18   

Disel, a czy te paczki z As-Polu są w postaci możliwej do poporcjowania czy też trzeba od razu rozmrażać całość?
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-04-03, 18:24   

To takie płaskie paczki zmrożonego mięsa - daje się to bez problemu kroić na mniejsze kawałki zestawem nóż + młotek lub tasakiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne