BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwszy jadłospis tygodniowy 15 mcy, labrador
Autor Wiadomość
Bas!a 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Paź 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-10-29, 21:17   Pierwszy jadłospis tygodniowy 15 mcy, labrador

Witam,
niedawno przeszliśmy na barfa, w związku z tym chciałabym dać do oceny/poprawki nasz jadłospis tygodniowy :-)
Jadłospis jest dla naszej 15-miesięcznej labradorki (27kg) :) obliczony dla 3% masy ciała.

Pn : głodówka | 350g mięsa (gulaszowe z indyka lub wołowe) + 1 łyż. oleju z łososia

Wt: 300g szyje z indyka lub kurczaka + 1 łyż. oleju z wątroby dorsza + 2 łapki z kurczaka | 450g żwacz woł. z treścią

Śr: 450g warzyw + 1 łyż. oleju z łos. + 1 jajko ze skorupką | 570g korpus z kurczaka z szyją

Czw: 400g podrobów (żołądki lub serca drob.) | 280g owoców z łyż. jogurtu natural.

Pt: 300g ryby (łosoś lub dorsz) | 450g żwacz woł. z treścią

Sb: 500g mięso (gulaszowe z indyka lub woł.) | 400g mięso z kością (np. dzik z kością lub sarna z kością)

Nd: 500g szyje z indyka lub żeberka woł. | 350g warzyw + 270g wątróbki + 1 łyż. oleju z łososia

Dodatkowo z suplementów chciałabym jeszcze dorzucić algi.
Chciałam również zapytać jak wliczyć do jadłospisu kość wołową (mamy możliwość dostawania co jakiś czas takich dużych kości woł. z chrzastką i ścięgnami), jeśli nie jest zjadana w całości, jedynie głowy i szpik ?
Oraz jeśli chodzi o olej z wątroby dorsza? czy może być podawany ten w kapsułkach?

Zrobiliśmy jej również badania (morfologia i biochemia), ogólnie wszystko w normie, jedynie zawyżone ALT: *62.689U/L H norma: 3.000 - 50.000. Oraz hemoglobina: HGB = 18.2 g/dL , norma: 12.0 - 18.0.
Na barfa przeszliśmy niecałe 2 tygodnie temu. Wcześniej byliśmy na suchej karmie. Czy jeszcze jakieś suplementy powinnam dorzucić, aby poprawić te wyniki?

Z góry dziękuję za pomoc :-)
Ostatnio zmieniony przez isabelle30 2013-10-18, 18:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-10-29, 21:33   

Na pierwszy rzut oka wydaje się sporo elementów kostnych/mało-mięsnych w stosunku do mięsa.
Za dużo wątroby. Tyle twój pies powinien zjeść w ciagu miesiąca(no może ciut więcej w ciągu miesiąca). Warto by też było rozejrzeć się za innymi podrobami - im większa różnorodność tym lepiej
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Bas!a 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Paź 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-10-30, 11:55   

Ok dzięki :-) Zmniejsze ilość wątróbki. Ok 80-100g na tydzień będzie dobrze? Co do innych podrobów, to jeszcze się rozglądam, ale ogólnie np u mnie z podrobami wołowymi to ciężko jest :( za to z indyka i kurczaka są zawsze dostępne, no i wieprzowe, ale tych pod uwagę nie biorę... Poszukam jeszcze i popytam, może coś z wołowych dostanę.

A co do dużej ilości elementów kostnych, to gdybym zastąpiła np. korpus z kurczaka - udem z kurczaka lub indyka (tam jest więcej mięsa), ewentualnie pierś ze skórą ,będzie ok? ewentualnie co jeszcze bym musiała zmienić?
 
 
Bonsai 


Barfuje od: 2009
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-30, 19:37   

Dzika lepiej nie podawaj - ryzyko zarażenia chorobą Aujeszkyego.
_________________
www.fotopsy.pl
 
 
Bas!a 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Paź 2012
Posty: 10
Wysłany: 2013-02-06, 08:59   

Czy mogę zmniejszyć ilość żwaczy tygodniowo? mam taki problem z suczką, że często po nich wymiotuje... na początku było ok, potem mieliśmy żwacze z innej firmy i za każdym razem zwracała, znowu kupiłam te co były na początku, czasem jest ok a czasem od razu zwraca - zauważyłam też że dzieje się tak po żwaczach wołowych, po baranich nie zauważyłam problemu, to samo dzieje się po mięsie wołowym, które muszę podawać w małych porcjach z odstępami, bo jak np zje 300 g na raz to również zwraca (bez różnicy czy mielone czy w kawałkach). Problem dotyczy wołowiny jedynie, bo po drobiu nigdy nie mieliśmy problemu, nawet jak zjada większe porcje.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-02-06, 18:56   

Barf to jest sztuka obserwacji i modyfikacji. Jeżeli coś psu nie wchodzi, nie pasuje to wykluczamy to z diety. Nic na siłę
 
 
Bas!a 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Paź 2012
Posty: 10
Wysłany: 2013-02-08, 08:51   

Tylko czy wtedy jadłospis nie będzie zbyt monotonny? bo tak przeczytałam w którymś z wątków, żeby urozmaicać.
Moja suczka najchętniej jadłaby tylko drób (kurczaka i indyka) i ryby - próbowałam już z kupnymi mrożonkami barfa - w tym to bardzo wybrzydza, woli "sklepowe" mięso, wołowinę je chętnie, ale często po niej zwraca, a wieprzowinę boję się dawać :(
 
 
Sarenzir 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 50
Dołączyła: 13 Mar 2012
Posty: 18
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-02-14, 13:51   

Fajny , urozmaicony jadłospis, nad tymi rybami powinnam pomyśleć i olejem ..
Ja miałam podobny problem z wołowiną -co prawda pies wciąga wszystko , ale koty chorują. Mnie się wydaje że ta sklepowa wołowina nie jest do końca ok. Kiedyś kupiłam na targu z jatek i chociaz zapach mnie zabijał , bo to mało odkrwiawione mięso jest to zwierzaki zachwycone- może spróbuj zmienić miejsce zakupu. Dlatego bo dużego zwierza jeżdżę na targowisko . Baranina czasem tez do dostania jest fajna :) Wieprzowe jest całkiem "out "
_________________
Balbinka - 9 lat :) - kot - wciąż próbujemy
Mundek -5 lat:) - pies pełny BARF
Killer - 2 rlata:) - kot - wciąż próbujemy
 
 
Bas!a 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Paź 2012
Posty: 10
Wysłany: 2013-02-18, 10:14   

Poszukam jeszcze w innych miejscach, dzięki za podpowiedź :) choć u mnie w okolicy z baraniną to raczej ciężko będzie, ale może lepszą wołowinę znajdę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne