BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Punkty "pomógł/pomogła"

Czy chcesz by punkty "pomógł" mogły być przydzielane przez wszystkich, a nie tylko przez założyciela wątku?
Tak
74%
 74%  [ 38 ]
Nie
11%
 11%  [ 6 ]
Jest mi to obojętne
13%
 13%  [ 7 ]
Głosowań: 51
Wszystkich Głosów: 51

Autor Wiadomość
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-06-13, 12:51   Punkty "pomógł/pomogła"

Mam małe pytanko. Widzę że "pomogłam" 3 razy. Jak się mogę dowiedzieć w czym "pomogłam"?
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2013-03-04, 10:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-13, 13:25   

Kliknij w "profil" pod swoim postem, tam jest mowa komu, kiedy i w czym pomogłaś :)
  Zaproszone osoby: 2
 
Aisha 


Barfuje od: 01-2011
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 184
Skąd: Belgia
Wysłany: 2012-06-13, 13:25   

Na stronie glownej , na samym dole masz liste uzytkownikow ktorzy byli ostatnio na forum , kliknij na swoje imie i wyskoczy Przedstawiamy profil tam jest napisane pomogla 3 razy - mozesz kliknac na 3 razy i wyskocza te odpowiedzi z Twoja pomoca.
 
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-13, 13:25   

A jak mam komuś zaznaczyć że mi pomógł?
Szukam i szukam...
A chciałoby się podziękować paru osobom.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-08-13, 20:03   

Maciejka napisał/a:
A jak mam komuś zaznaczyć że mi pomógł?

Ach Maciejko, Maciejko...
Możesz to zrobić, ale z tego co ja wiem, to wyłącznie na wątku założonym przez Ciebie. Pojawi się dodatkowe pole :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-15, 01:47   

Szkoda...
No cóż, jak nie ma innego sposobu to może założę wątek z podziękowaniami?
Ale na to chyba szkoda miejsca, więc chyba poprzestanę na kwiatkach ( :kwiatek: ).
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-08-18, 22:30   

Szczegółowe wyjaśnienie zasad funkcjonowania punktów "pomógł" znajduje się w FAQ:
http://www.barfnyswiat.org/faq.php#39

Przy okazji - w FAQ znajdziecie także podpowiedzi dotyczące innych kwestii funkcjonowania Forum.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-02-22, 14:11   

Na czym polega zdobywanie (dawanie) słowa "pomogła" - kto może to zrobić i jak ? :roll:
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-22, 14:17   

Możesz to zrobić wyłącznie w wątku, który sama założysz. Wtedy możesz kliknąć, że Ci ktoś pomógł.
Szkoda, że nie da się dodawać klików w innych wątkach, ja już kilka razy powinnam zaznaczyć, że ktoś mi pomógł, choć było to w "cudzym" wątku :-|
  Zaproszone osoby: 2
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-02-22, 14:29   

Rzeczywiście szkoda :-( -jest tyle wątków i trzeba z nich korzystać, nie powielać i nie zaśmiecać. Może by się dało jakoś to zmienić lub zmodyfikować ? Jak wyrazić komuś wdzięczność bardziej widoczną ? :confused:
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-02-22, 15:49   

http://www.barfnyswiat.org/faq.php , na 8 pozycji opisuje ten temat wnikliwie :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2013-02-27, 11:17   

Annazoo napisał/a:
Szkoda, że nie da się dodawać klików w innych wątkach, ja już kilka razy powinnam zaznaczyć, że ktoś mi pomógł, choć było to w "cudzym" wątku

gerda napisał/a:
Rzeczywiście szkoda :-( -jest tyle wątków i trzeba z nich korzystać, nie powielać i nie zaśmiecać. Może by się dało jakoś to zmienić lub zmodyfikować ?

Też uważam, że szkoda iż nie ma możliwości dawania punktów "pomógł" w nie swoich tematach. Jednak z tego powodu nie możemy dopuścić do totalnego zaśmiecenia Forum poprzez pozwolenie na zakładanie tysięcy nowych tematów.

Sposób, w jaki dzialają punkty "pomógł" jest ustalony przez autora skryptu Forum i można go zmienić poprzez zaistalowanie tzw. modyfikacji. Istnieją modyfikacje, które wprowadzają zasadę w przydzielaniu punktów "każdy każdemu" i obiecuję, że przyjrzymy się im uważnie. Kiedyś postanowiłam, że nie będę instalować żadnych modyfikacji, bo wiem, że one czasem potrafią mocno namieszać w działaniu calego forum, zwłaszcza gdy jest potrzeba zrobienia jakichś update'ów skryptu czy innych zmian. Jeśli jednak kwestia tych punktów jest bardzo ważna dla większości Użytkowników, to być może ugnę się pod naciskiem ;-) .

Acha, no i jeszcze trzeba będzie przekonać "głównego mechanika" Forum (dajart), który w razie draki będzie musiał posprzątać cały bałagan :twisted: .

Więc jak, wszyscy mocno chcą?
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-02-27, 11:45   

Jak ma być kłopot, to dajmy sobie spokój - tak wiele osób sobie tutaj nawzajem pomaga (do tego przecież w dużym stopniu służy to forum), że tych punktów może być mnóstwo :mrgreen:
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-02-27, 12:23   

Dodam swoje trzy grosze... ;-)
Punkt punktowi nie równy i nie ich liczba świadczy o tym na ile kto pomocnym jest, bo...."jaki jest koń każdy widzi"....
Lepiej nie dłubać w forum, bo działa dobrze, zawsze można podziękować na PW.
A dodatkowym argumentem jest to o czym wspomina Dagnes;
Cytat:
Jednak z tego powodu nie możemy dopuścić do totalnego zaśmiecenia Forum poprzez pozwolenie na zakładanie tysięcy nowych tematów.
  Zaproszone osoby: 2
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2013-02-27, 13:55   

Spróbuję jeszcze wyjaśnić kwestię bardziej szczegółowo.
Nie tyle chodzi o "dłubanie w forum", bo dajart już i tak parę rzeczy "wydłubał" w skrypcie, żeby spełnić moje nietypowe zachcianki ;-) i żeby było lepiej dla wszystkich (choć nie instalował żadnych gotowych modów). Jeśli coś jest naprawdę potrzebne i dzięki temu poprawi się komfort użytkowania Forum oraz zadowolenie Użytkowników, to uważam, że należy rozważyć dokonanie zmian w skrypcie.
Sandro, ta modyfikacja, o której pisałam, spowodowałaby właśnie, że Forum mogłoby nadal nie być zaśmiecane tysiącami nowych tematów, bo każdy mógłby przyznać każdemu punkty "pomógł/pomogła" w dowolnym, nie założonym przez siebie wątku.

Sam skrypt, który użytkujemy, czyli phpBB modified by Przemo, już i tak jest jedną wielką modyfikacją - bazuje na phpBB2 i jest w stosunku do pierwowzoru mocno rozbudowany, co ma swoje wady i zalety. Zakładając Forum miałam dylemat wyboru odpowiedniego silnika i pomimo tego, że z wielu stron można było usłyszeć, że lepiej zrobić to na phpBB3, bo nowocześniejszy i lepszy, albo przynajmniej na czystym phpBB2, zdecydowałam się na Przema. Nie wiem czy ktokolwiek z Was miał okazję działać na czystym phpBB2 lub 3 bez żadnych modyfikacji. Jeśli tak, to wie ile udogodnień oferuje Przemo, nie tylko tych widocznych dla użytkowników ale również dla adminów i moderatorów, bez konieczności wgrywania jakichkolwiek modyfikacji. Wiążą się z tym dwie niedogodności - zwiększony transfer oraz ewentualność powolniejszego działania forum. Mając hosting z nielimitowanym transferem wyeliminowaliśmy pierwszy problem, a wybierając dostawcę z szybkimi serwerami mogliśmy ograniczyć drugi problem. Jednak fakt jest faktem, że forum na Przemie "waży" dużo więcej niż na phpBB3 (każdy kto wie coś o php widzi jak wielka jest to maszyna). Problem polega na tym, że jeśli chcielibyśmy zapewnić Użytkownikom taką funkcjonalność Forum, jaką daje Przemo, musielibyśmy zainstalować wiele modyfikacji pod phpBB3, które w efekcie końcowym zaskutkowałyby i tak znacznie większym "muleniem" forum niż na Przemie. I teraz dochodzimy do sedna.

Każda modyfikacja, nie będąca integralną częścią skryptu powoduje większe obciążenie transferu, bazy danych i serwera, jedna mniej inna bardziej. Druga rzecz to fakt, że modyfikacje pisane są przez różnych przypadkowych ludzi, o różnym poziomie wiedzy i umiejętności (nie przez autora skryptu) i czasem "gryzą" się ze sobą wzajemnie, a czasem powodują nieprzewidziane problemy. Zanim jej nie zainstalujemy to zwykle nie wiemy co nas czeka.
Dlatego ja wybrałam skrypt Przema, po to właśnie by nie instalować żadnych dodatkowych modów. Ten skrypt jest tak zrobiony, że suma zastosowanych w nim modyfikacji w stosunku do pierwowzoru daje niewspółmiernie mniejsze "skutki uboczne" niż gdyby wgrać te wszystkie pojedyncze modyfikacje do oryginalnego skryptu. Dodatkowo każdą ze zintegrowanych w Przemie modyfikacji można i tak wyłączyć w Panelu Administracyjnym jeśli jest zbędna dla danego forum (my też nie mamy włączonych wszystkich opcji).

Jedna niewielka modyfikacja dotycząca punktów "pomógł/pomogła" nie spowoduje oczywiście tragedii i dlatego jestem skłonna ją przemyśleć, jeżeli Forumowicze jej chcą. Pytałam więc, czy jest duża potrzeba takiej zmiany.
Mam nadzieję, że teraz bardziej rozumiecie o co w tym chodzi. Jeśli chcecie by wgrać modyfikację tych punków, to trzeba będzie się jej dokładnie przyjrzeć od strony programowej i zrobić testy na kopii Forum. W końcu Forum jest dla Użytkowników i nie chcę byście myśleli, że adminowi się nie chce czegoś zrobić (no, czasem zmęczenie powoduje, że może się nie chcieć ;-) ale zawsze można poczekać do wakacji :-P ). Dlatego tłumaczę co i jak. Jeśli jest potrzeba, to zrobimy tak żeby wszyscy byli zadowoleni. Mogę też dodać ankietę do tego wątku, by zorientować się jakie jest zainteresowanie tą zmianą (dodać?)

Przy okazji zobaczcie jaki ogrom modyfikacji tworzy społeczność userów skryptu Przema (pomimo tego, że już i tak Przemo piętnowany jest za mnóstwo rzekomo zbędnych "wodotryskow" ;-) ):
http://www.przemo.org/php...pic.php?t=67152
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne