BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamy
Autor Wiadomość
maddie 


Barfuje od: 3 miesiące
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Paź 2011
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-09, 20:47   Witamy

Witam wraz z moją kotką Kają.
Kajusia ma 4 i pół miesiąca i jest z nami od niedawna. Powoli przestawiam ją na BARFa. Na razie Kaja je mięso z FC i suchą karmę, którą chciałabym ograniczyć. Sucha jej wchodzi bez problemu, mięsko najczęściej łaskawie zgodzi się zjeść, ale z ręki. Z miseczki jest be :evil: Najlepiej wchodzi jej wołowinka, trochę gorzej kurczak, indyk i kaczka.
Teraz zaczynam jej BARFową dietkę urozmaicać, więc zobaczymy co z tego wyniknie. Trzymajcie, proszę, kciuki, żeby posmakowało jej mięsko z innymi suplementami!
Pozdrawiam,
maddie
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-10-10, 11:46   

Witaj maddie :-) .

To, że kotka lubi mięsko z twojej ręki to normalka ;-) . Wykorzystuje Cię :lol: .
Spróbuj ją troszkę przegłodzić, a potem podać miseczkę. Albo najpierw dać jej jeden kawałek z ręki, a następny np. rzucić jej, aby "upolowała". I tak parę razy, aż zobaczy, że nie z ręki też jest dobre, a "upolowane" nawet lepsze ;-) . Potem powoli możesz próbować z miseczką, po tym jak już sobie najpierw coś "upoluje".
Miałam podobne numery z moim Pedrem, ale najczęściej okazywało się, że po prostu nie był wystarczająco głodny żeby uznać konieczność jedzenia z miseczki. Jedzenie z ręki traktował chyba bardziej jak zabawę czy dawanie mu nagrody.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
maddie 


Barfuje od: 3 miesiące
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Paź 2011
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-10, 19:51   

Dagnes, dziękuję za rady. Zdaję sobie sprawę z tego co napisałaś (gorzej, że Kaja też :-) ). Pozwalam się jej tak wykorzystywać, bo chcę ją przyzwyczaić do nowych smaków. Z różnym skutkiem zresztą: czasem obrażona siada z miną sfinksa i nie dostrzega nie tylko mięska na mojej ręcę, ale i mnie w ogóle, czasami gdy ją wołam ogląda się za siebie, a jej wzrok wyraźnie mówi: Boszzz, komu ona chce wepchnąć to świństwo, przecież chyba nie mnie :roll: A jeszcze innym razem je właśnie pierwszy kęs z ręki, a resztę już z miseczki, więc nie jest tak źle.
Generalnie z ręki zjada więcej, więc jej na razie nie odzwyczajam. I tak na razie tej jej diecie daleko do optymalnej, więc niech się chociaż nie głodzi. Za jakiś czas stopniowo odstawię tę małą naciągaczkę.
 
 
Mari 


Barfuje od: 02.2010
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-24, 05:41   

Witaj! Będzie dobrze! :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne