BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Choroby odkleszczowe
Autor Wiadomość
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-14, 19:52   

Jeśli są jakieś dziwne kulawizny i zachodzi podejrzenie, że kleszcz może być w to zamieszany to zrobiłabym jeszcze dla pewności badanie na anaplazmozę. Teraz jest na FB nawet wydarzenie beagielki, na którą ludzie robili zrzutki - alaplazmoza przyczyniła się do tego, że posypały jej się stawy. W sumie myślę że warto, abyś się z jej właścicielką skontaktowała - http://www.terierkowo.for...,3006-1005.html podaję od końca tematu, bo Farah dołączyła jakoś stosunkowo niedawno, jest tu opisana choroba i lecznie Suki.

A borelioza może dawać bardzo różne objawy. Whippet znajomych nie miał bolesności stawów, nigdy nie chorował, nagle w starszym wieku dostał koszmarnego ataku neurologicznego z wysoką gorączką no i wyszło, że to borelioza :( Wyszedł z tego (no, czasem coś tam wraca, ale nic to wobec tego że żyje), ale było ciężko.
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-03-14, 19:57   

no więc dlatego chciałabym wiedzieć. Żeby właśnie takich akcji uniknąć.

A mówię: ja nie poznam czy mój pies kuleje. Może go poskładać na amen, a ja nie będę wiedziała czy to po operacji czy mu się borelioza wymyśliła.

A masz może namiar na to wydarzenie fb - łatwiej mi się przez to medium kontaktuje z ludźmi :)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-14, 20:15   

Podałam Ci link do tematu żebyś sobie mogła poczytać co i jak.
To nawet nie wydarzenie, tylko "społeczność", cokolwiek to znaczy: https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-03-14, 20:57   

ale oni tam nie walczą z boreliozą tylko anaplazmozą i więzadłami

Ja jeszcze anaplazozy nie sprawdzałam ale wyczytałam ze ona się pojawia po max 160dniach od zakażenia. JA boreliozą zainteresowałam się rok po babeszjozie (w tym czasie nie było kleszcza). I nic sie nie działo. dlatego to nas raczej nie dotyczy.

Z więzadłami mamy swoje jazdy ale też mi niezbyt się przyda ten wątek bo ja leczę je inną metodą.

Mi chodzi stricte o borelioze.
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-14, 21:55   

Tak, napisałam że zrobiłabym badanie na a. i dałam link uzasadniający dlaczego tak bym zrobiła.

W kwestii b. niestety nie pomogę.
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-03-14, 23:02   

no spoko, niby przypadek podobny. Ale Diesel babeszjozę miał 2lata temu. Gdyby miał wtedy podłapać jeszcze coś innego, to już dawno by to wyszło.
Rok temu (czyli rok po chorobie) zrobiłam mu pełny przegląd USG,RTG, EKG, krew.... wszystko mu obejrzałam przed operacją (no i w ramach kontroli po babeszjozie)

Ja się tej boreliozy boję bo to badziewie się lubi ukrywać i atakować z zaskoczenia. Dlatego wolałabym mieć pewność że tego nie ma. Ale kurcze nie mam pojęcia jak ;/
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 646
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-09-11, 15:46   Niebezpieczna choroba dotarła do Polski. Zagrożone psy

https://kobieta.wp.pl/niebezpieczna-choroba-dotarla-do-polski-zagrozone-psy-6940377716857472a
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne