BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kiełki
Autor Wiadomość
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2013-03-15, 09:41   Kiełki

Właśnie odkryłam w tym zagraconym na potęgę mieszkaniu kiełkownicę. Myślę, że kryją się tu jeszcze różne inne dziwne rzeczy...

Pomyślałam, że spróbuję coś wyhodować - zwykle podjadałam znajomym w pracy, albo kupowałam w sklepie, bo lubię, ale sama nie hodowałam (dwa razy próbowałam - w słoiku, nic nie zechciało wyrosnąć i się zniechęciłam).

Kiełkujecie? ;-)
Macie jakieś sprawdzone techniki? Ulubione patenty? Najsmakowitsze kiełki?

Właśnie przeglądam allegro w poszukiwaniu nasion :-)
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2013-03-15, 10:50   

Ja kupuję w Biedronce, albo w ogrodniczym, specjalne nie preparowane nasiona na kiełki :)

Kiełkownicy nie mam, kiełkuje prostym sposobem w plastikowym pojemniczku z zamykaniem. Kiełki przelewam wodą (myję), wsypuję do pojemniczka i zalewam letnią wodą na kilka godzin (czasem i na 12 godzin), po tym czasie kiełki wrzucam na sito, płuczę, odsączam niezbyt dokładnie i takie wilgotne wsypuję do pojemniczka, zamykam, stawiam w ciemnym i ciepłym miejscu (w kuchni obok kaloryfera, ale nie za blisko)
Pierwsze dwa dni raz dziennie płuczę, później już nie ruszam tylko sprawdzam czy nie mają sucho (skroplona woda na ściankach pojemnika jest ok). Po 4-5 dniach mam gotowe kiełki :faja:
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-15, 11:10   

Oj, jak dobrze że o tym napisałyście :kwiatek: Niedawno przeglądając zapasy nasion i planując co gdzie i kiedy znalazłam zapomniane nasiona na kiełki (pszenica, burak, rzodkiewka, soczewica), dwie paczki już się co prawda przeterminowały, ale i tak je "nastawię". Może coś wykiełkuje.
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2013-03-16, 00:38   

Mi rośnie tylko fasolka mungo. Zalewam w zwykłej miseczce lekko letnią wodą i czekam aż wypiją. Kilkakrotnie w ciągu dnia rzepłukuję i uzupełniam wodę tak, żeby tycio powyżej nasionek była. Po 2-3 dniach można to robić już rzadziej.

Bardzo lubię kiełki pszenicy- są słodziutkie. Dawno się z nimi nie spotkałam w formie skiełkowanej.
Słonecznik jest dla mnie za mdły, smakuje jak olej :lol: a rzodkiewka za ostra. Buraczki i lucerna mi nie kiełkują :-?

Kiełki jem sama i czasem mielę dla psów w ramach roślin.

Zastanawiałam się ostatnio, czy jakieś wspólne zamówienie nasion by się dało zorganizować :mrgreen: Po mięsnej obcesji czas na obsesję zamówieniową hahaha
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-03-16, 10:14   

Ja tylko raz skiełkowałam sobie pszenicę - i od razu dostałam okropnego uczulenia :evil: Na wiosnę rzeżucha :mrgreen:
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-03-18, 15:36   

Jak mowa o kiełkach, to chyba najlepiej pytać wegan ;-) .

Małe kompendium kiełków i kiełkowania:
http://www.surawka.webd.p...&id=8&Itemid=18
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne