BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Biała brygada
Autor Wiadomość
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-03-27, 20:38   Biała brygada

Po nie wiem ilu miesiącach podczytywania i czasem nawet, o zgrozo, komentowania, w końcu stwierdzam, że czas się oficjalnie tu przedstawić, choć w wątku zdjęciowym już uchyliłam rąbka tajemnicy :D Ja, czyli Marta z Rzeszowa, i mój boski pudel oszołom, od niedawna nawet interchampion (bo mnie FCI po roku chyba w końcu zaszczyciło). Igor ma prawie 4 lata, jest dużym pudlem. Barfuję z moimi psami od 1997 roku - pierwsza była moja niezyjąca już malamutka Ariadna - zwana po domowemu Ajką. Były to czasy, gdy barf w Polsce praktycznie nie istniał, książka Billinghursta traktowana była jak biblia, daaawne czasy. Ajka jadła barf do końca. A ja nawet "popełniłam" kilka artykułów, które do dziś wiszą na forum molosów i malamutów... :D

No ale potem nastał Igor, i zgodnie z zaleceniem hodowczyni był na suchej karmie, co prawda nie na polecanym przez nią RC, tylko na TOTWie Pacific. Plus wkłądki mięsne oczywiście. Igor całe życie był przeraźliwie chudy, bo karmy nienawidził, plus miał nawracające biegunki, zapalenia uszu itd. Koniec końców, setki badań później okazało się, że ma alergię - i tu rzeczywiście po przemyśleniu, skłaniam się do wniosku, że laby się nie popisały, bo wg. nich mój pies ma alergię na wszystko, a takiej nie ma. Na koniec zafundowałam mu vooodooo testy biorezonansem i te jedynie są sensowne. Nie je wołowiny i drobiu - ale poza tym powoli powoli przekonuje się do różnych gatunków mięs.
Z Igorem długo bawiliśmy się w wystawy, championaty i tak zwiedziliśmy kawałek świata, teraz zajmujemy się bardziej sportem - to znaczy zaczynamy. Mamy za sobą około pół roku treningów i jeden występ na zawodach rally-o. Od wiosny (ha ha, jakiej wiosny!!) zaczynamy agility. Igor to pies z mega powerem, nie do zdarcia, z wielkim temperamentem i jest szansa, że jak go ogarnę, to będzie jeszcze gwiazdą :)

Niedawno uzyskaliśmy dostęp do kalkulatora, od kochanych forumowiczów powoli zdobywamy suplementy, i mam nadzieję, że za jakiś czas ogarnę to wszystko. Za czasów Ajki barf był prosty, a tu teraz takie kwiatki :) No nic, tak tylko pochwalę sie moimi szkrabiczkami :D


Moja kochana niezapomniana Ajka:




Oraz Igor zwany dłuuugi czas w kręgach pudlarzy "Dziką dzidą"






Tu juz nieco ogarnięty, zawody Rally z grudnia






A korzystając z okazji - wszystkiego NAJ na okoliczność nadchodzących świąt!!

 
 
gizmo 


Barfuje od: 01.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 47
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 47
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-27, 21:08   

a na drugim planie znajoma sędzina :P
 
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-27, 21:12   

Gizmo, Ty to masz oko, faktycznie i to bardzo znajoma sędzina :mrgreen:
Marta, super te Twoje psiaki. Szkoda, że Ajki już nie ma...
 
 
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-27, 22:13   

Ta niepokalana biel, jak cumulus - jak Ci się udaje ją utrzymać :-D ?
Chyba takie kędziory nie jest łatwo czesać?
Pudle to gejzery energii; Twoj tez wygląda na psa z temperamentem - ciekawa jestem, ile godzin dziennie musisz poswięcic na spacery, aby mu upuścić trochę pary?
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-03-27, 22:57   

Hm, nie przesadzajmy z tą bielą :P Na tych fotach to on jest taki.. miesięczny czyli przybrudzony :P Idealnie czysty włos ma na wystawie i dwa dni po, potem to już różnie :) Ale prawda jest taka, że włos się sam czyści, owszem, wytala się w błocie, ale potem tylko to błoto się z dywanu odkurza a pies nadal w miarę czysty. Na zdjęciu z rally on jest 6 tyg nie kąpany... Więc nie tak źle z czystością. Oczywiście, pies się brudzi, jak się z uszami wytapla w mięsie, kości itd to po prostu wyschnie i czeka do następnej kąpieli. A kąpię różnie - od co 2 tygodnie do co 4-5, różnie. Ale ja lubię czystego psa w łóżku, więc nie ma bata :P.



Co do czesania - kędziory właśnie tych nie ma. Włos po kąpieli się suszy i prostuje (bo prosty się nie kołtuni) a potem czesanie jest tylko jak się widzi kołtuny - około 1 x w tygodniu albo nawet rzadziej.


Spacery no tak, trzeba poświęcić sporo czasu, ale pudel to aporter więc można go rozładować rzucaniem piłek, dysków oraz co najważniejsze pracą umysłową. Nie umiem powiedzieć ile godzin, bo to zależy - on się dostosowuje, jak ja nie mam siły na dalekie włóczęgi to po prostu więcej robię pracy obi i pies siedzi cicho, nie grandzi. Plus jakieś kilka zadań węchowych w domu i wszyscy są szczęśliwi. No i ja mam swój prywatny torek a'la agility i tam też pracujemy często. W lecie rower. I bardzo spala go socjal - czyli czasem więcej pary upuści mu spacer po mieście czy siedzenie pod parasolem w kawiarni niż latanie po łąkach. Taka wzmożona aktywność fizyczna go jeszcze bardziej pobudza.
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-03-28, 12:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-03-29, 16:56   

Bianka 4 napisał/a:

Marta, super te Twoje psiaki. Szkoda, że Ajki już nie ma...


Tak, Ajka była wspaniałą suką, nauczyła mi białego siedzenia w klatce i paru innych rzeczy, których sama nie umiałam go nauczyć... Ale niestety, tak to jest, że zwierzaki żyją krótko, o wiele za krótko!
 
 
magda_z 

Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 101
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-03-30, 10:54   

Witamy! :-) Trenujecie obedience?
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-03-30, 13:29   

Trenujemy pocżatki obedience, tak bym to nazwała :D Tak, jeździmy na seminaria do Asi Hewelt a tu trenujemy sami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne