BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Uwaga! Problemy z pocztą na o2.pl
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-08-08, 10:04   Uwaga! Problemy z pocztą na o2.pl

Od 2 sierpnia pojawiły się problemy z dostarczaniem automatycznie generowanych maili z Forum do Użytkowników posiadających skrzynki na serwerze o2.pl . Codziennie przychodzą zwroty nie dostarczonych maili powiadamiających o odpowiedzi w wątkach, o nadejściu prywatnej wiadomości, przyjęciu do grupy lub rejestracji na Forum nowego Użytkownika. Zwroty dotyczą wyłącznie poczty na domenie o2.pl . W zwrotach podany jest błąd, będący ich przyczyną:

450 4.0.0 Mailbox unavailable/command rejected for policy reasons/no access

Czy wiecie może o jakiejś zmianie konfiguracji poczty na o2 w ostatnim czasie, która mogła spowodować te problemy? Ewentualnie czy Użytkownicy posiadający maile na o2 otrzymali jakiekolwiek informacje od administracji o2 na ten temat?

Jednocześnie proszę wszystkich posiadających adresy mailowe na o2.pl , którzy próbują zarejestrować się na Forum i nie otrzymują automatycznej wiadomości potwierdzającej rejestrację z linkiem aktywującym, o kontakt mailowy bezpośrednio do mnie na dagnes@barfnyswiat.org w celu dokonania ręcznej aktywacji konta.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2012-08-09, 11:59   

Faktycznie są problemy ze serwerem o2, próbowałam sie zarejestrować podając adres na ten serwer i kilkakrotnie prosiłam o mail z potwierdzającym linkiem i nic z tego nie wyszło, nie dostałam też żadnej informacji z o2 o jakichkolwiek zmianach na serwerze. Zrobiłam więc rejestracje z wp.pl i wszystko działa.
Dzięki za info
Pozdrawiam
 
 
Chica 


Barfuje od: 2010r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 43
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 74
Skąd: Mosina/Poznań
Wysłany: 2012-08-09, 15:19   

ja z tą pocztą mam problemy już od dłuższego czasu (kilka miesięcy), niektóre maile które wysyłałam nie dochodziły do ludzi, którzy mają pocztę na o2.pl. Widzę że teraz już kompletnie wszystko siadło
_________________

 
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-09-04, 13:55   

Informuję, że wciąż otrzymujemy zwroty niedostarczonych maili z serwera o2.pl .
Nie wiem, czy ktokolwiek z Forumowiczów jest w posiadaniu informacji o tym co się tam dzieje i jak to ewentualnie wyeliminować?

W związku z zaistniałą sytuacją, radzę wszystkim, którzy posiadają skrzynkę pocztową na o2 i nie otrzymują automatycznych powiadomień z naszego Forum, by założyli konto na innym serwerze i zmienili adres, na który Forum będzie wysyłało powiadomienia. Najgorsza sytuacja, jaka może się zdarzyć to taka, że Użytkownik, poprzez wpisanie kilka razy błędnego hasła dostępu do Forum zostanie zablokowany, natomiast nowogenerowane hasło wysyłane będzie na podany w profilu adres na o2.pl - wiadomość z nowym hasłem będzie wówczas także odrzucana przez serwer o2.pl . W takim przypadku nie będzie już możliwości wejścia na Forum i zmiany w swoim profilu adresu mailowego.

Jeśli ktokolwiek z Was został lub zostanie w przyszłości w ten sposób zablokowany, to proszę o kontakt na forum@barfnyswiat.org z podanego we własnym profilu adresu mailowego.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-05, 07:07   

Ja mam wpisaną na forum pocztę na o2 i niedawno poprosiłam o przypomnienie hasła (zapomniałam, wpisywałam złe i mnie zablokowało) - przyszło bez problemu. Może tylko część kont mają na jakimś inaczej zabezpieczinych antyspamowo serwerach?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-09-05, 09:56   

Może faktycznie coś zmieniają na serwerach. Faktem jest, że teraz przychodzi tych zwrotów już znacznie mniej niż w pierwszej połowie sierpnia (wówczas mieliśmy po kilkanaście codziennie), bo ze 2 -3 każdego dnia, czasem 1. Nie wiedziałam tylko czy sytuacja na o2 się poprawiła, czy Forumowicze pozmieniali adresy ;-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Panterowo 


Barfuje od: 23.07.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Cze 2012
Posty: 199
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-22, 16:37   

a mi na o2 dochodzą normalnie powiadomienia o pw :roll:
_________________
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
 
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-11-22, 16:56   

Mamy zwroty ale nie od wszystkich Uzytkowników majacych poczte na o2. Na poczatku był istny zalew, ale teraz tylko niektórych skrzynki odrzucaja poczte z Forum. To jest od nas niezalezne, chodzi o jakies ogólne ustawienia na serwerze o2 i/lub ustawienia indywidualne poczty.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-30, 22:41   

Ja mam pocztę na o2 i na razie wszystko dochodzi, powiadomienia z forum również.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne