BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieuczciwość w internecie
Autor Wiadomość
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-06-02, 13:08   Nieuczciwość w internecie

Przykra sprawa. Ludzie nie mają szacunku dla czyjejś pracy. Jedna z naszych koleżanek znalazła forum o psach, na którym wiele tematów jest żywcem ściągniętych z internetu. Niestety równiez z naszego forum. Prawie cały pierwszy pst wątku o barfie jest żywcem przepisany od nas. Dodatkowo "autorka" dodała swoje "poprawki" do tekstu, popełniając błedy merytoryczne.
Oczywiści w ich regulaminie istnieje punkt mówiący o tym jak plagiaty są złe i że nalezy zawsze podawać źródło. Najwyraźniej adminów ten regulamin nie dotyczy :-(
A to owo niechlubne forum
http://www.psiury.fora.pl/
_________________
Taz i Cu sith na surowo
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-06-07, 17:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2013-06-02, 13:47   

Wyglada na to, ze zeby przeczytac trzeba sie zalogowac. :-x
Chyba to zrobie i zwroce uwage.
_________________
http://www.garnek.pl/aniar/a
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-06-02, 14:04   

To już było "grane" za zwrócenie uwagi na plagiat dostaje sie bana
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-02, 14:40   

Może warto opisać to na wszystkich dostępnych forach poczynając od miau? z podaniem linków do oryginału i do plagiatu, i nick autora plagiatu.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-06-02, 15:12   

Tak, zwracałam uwagę tam na kolejne plagiaty...w niemal każdym dziale są żywcem przepisane teksty. Wraz ze schematami na przykład. Czasem szanowna administratorka czy jedna z moderatorek podają źródło, ale w większości sa to żywcem ściągnięte fragmenty czy wręcz całość czyichś tekstów.
Forum jest jeszcze mało rozległe więc łatwo sobie pocztać wszystko w ciągu jednego wieczora. Pod każdym takim tekstem pisałam, zwracałam uwagę, prosiłam i uświadamiałam że nalezy szanowac czyjąś pracę, że jest coś takiego jak własność intelektualna. Do gówniary i jej kolezanek (bo inaczej ich nazwać nie można) nie dociera. Nic nie dociera. Za każdym razem dostawałam odpowiedzi że mam jakąś obsesję, że bawię się w psy itd. W końcu napisałam tam w dziale administracyjnym - cały dział znikł a ja zostałam zbanowana.
Jedyne co mozemy robić to rzeczywiście pisać na wszystkich dostępnych forach ostrzezenie. Tyle że nie wiem co to da. Ludzie aby przeczytać (z czystej ciekawości) będą musieli sie rejestrować a forum będzie się rozrastać. A o to przeciez chodzi.
Poziom intelektualny autorki plagiatów a co za tym idzie administratorki i jej kolezanek rzekłabym na poziomie dziecka w ppdstawówce średnio rozwiniętego intelektualnie - odpowiedzi w róznych tematach typu "no tak".
Niestety teksty tam umieszczane pochodzą także z czasopism o tematyce zwierzęcej typu "Mój pies".
Niestety jak się przemyśli, sprawa jest bardzo niefajna bo nasze forum ma być merytoryczne a więc worek złota dla każdego kto ma coś mądrego do napisania. Wszyscy z tego korzystamy. Wszyscy korzystamy z czyjejś pracy. I co? Mamy zacząć dzielić się wiedzą pod stołem? Bo jakaś ....(nie będe się wyrażać) kopiuje i wychodzi na mądrą?
Mam tylko prośbę do Was drogie koleżanki! Pod każdym tekstem merytorycznym umieszczajcie wytłuszczoną czcionką : "zabrania się kopoiowania w całości lub we fragmentach bez zgody autora"
Przynajmniej tak...
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-06-02, 16:43   

Mamy taki zapis w regulaminie, że:
Regulamin napisał/a:
§ 7
Kopiowanie


Kopiowanie i rozpowszechnianie treści znajdujących się na Forum, a nie będących wypowiedziami własnymi Użytkownika, bez zgody ich autorów oraz Administratora jest zabronione.


Ale zgodnie z par. 8 pkt. 1, tylko rejestracja na forum zobowiązuje do przestrzegania regulaminu. Isabelle30 ma rację pisząc, że pod każdym artykułem powinna znaleźć się adnotacja o ochronie praw autorskich.

MAMY PRAWO żądać usunięcia treści żywo zerżniętych z naszego forum!
Myślę, że tu trzeba skłonić do współpracy administratora hostingu, na którym umieszczone jest tamto forum. W końcu zarząd tamtejszego forum świadomie łamie regulamin hostingu fora.pl, który stanowi:
Regulamin fora.pl napisał/a:
§5


1. Użytkownik Serwisu korzystając z Serwisu zobowiązany jest do powstrzymania się od jakichkolwiek działań bezprawnych, a w szczególności od:
1.1. korzystania z Serwisu bezpośrednio lub pośrednio w celu sprzecznym z prawem, Regulaminem, dobrymi obyczajami lub powszechnie przyjętymi zasadami korzystania z sieci Internet,
1.2. korzystania z Serwisu w sposób naruszający prawa GG Network lub osób trzecich,

Dalej czytamy:
Cytat:
3. Użytkownik - Administrator, o ile zaistnieją przesłanki określone przepisami Ustawy UŚUDE zobowiązany jest do niezwłocznego usuwania z Forum - bez uprzedzenia - treści naruszających prawa osób trzecich.

Powyższy zapis daje nam prawo do zgłoszenia plagiatu i żądania usunięcia treści osób trzecich, czyli tego forum, z forum psiury.
Jako użytkownik nie mogę zgłosić plagiatu. Musi zrobić to administracja tego forum, a dagnes jest ostatnimi czasy bardzo zajęta :-/
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-06-02, 17:22   

Zarejestrowałam się tam jeszcze raz. Forum zostało łądnie wyczyszczone z moich wpisów, zostały tylko nieliczne "gość" to ja...
Zobaczcie na ten kwiatek (nie od nas na szczęście)
http://www.psiury.fora.pl...e-psow,592.html

Tutaj też zerżnięte z jakiegoś czasopisma o ile dobrze kojarzę
http://www.psiury.fora.pl...ia-psa,760.html

Ten to nawet wiem skąd jest
http://www.psiury.fora.pl...aldson,682.html
Byłą kiedyś strona na której była masa wiedzy behaviorystycznej i szkoleniowej, autorki poświęcały masę czasu aby przetłumaczyć obszerne fragmenty książek anglojęzycznych, umieszczały streszczenia seminariów w których uczestniczyły itd. mam nawet gdzies wydruki bo wiedza ta miała ogromny ładunek dodatni (że się tak wyrażę). I wiem, ze pod każdym artykułem napewno był napis że się zabrania kopiowania ....
Ostatnio zmieniony przez isabelle30 2013-06-02, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-06-02, 17:30   

Od nas jest ściągnięty, w dziwaczny sposób przerobiony post z tematu "co to jest barf" w dziale psim
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2013-06-02, 23:29   

Ledwo sie zalogowalam i napisalam 2 posty po 5 minutach zostalam zablokowana. :-| Szybko dzialaja :niewiem:
_________________
http://www.garnek.pl/aniar/a
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-06-02, 23:54   

A gdzie pisałaś?
CHyba znalazłam. Masakra. Choroba jest jedna więc opis jest opis i sobie można przeklejać.
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2013-06-03, 04:13   

Od dupi strony działacie ;-)
Napisałam do fora.pl, oni jako właściciele serweru na którym ten nieszczęsny zlepek się znajduje, powinni się zainteresować, w końcu w razie ruszenia policji, to oni będą odpowiadać na kradzież.
Dam znać jak odpiszę, jeżeli w ogóle odpiszą ;-)
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-06-03, 06:19   

harpia, portal fora.pl wyłączył odpowiedzialność za treści umieszczane na stronach Użytkowników-Administratorów. Jest to zapisane w ich regulaminie (par. 5, pkt. 2). Forum barfnyswiat nie posiada takiego zapisu, więc jak ktoś znajdzie tu swój autorski tekst, odnośnik do nielegalnej kopii produktu, itp., to administracja forum może zostać pociągnięta do odpowiedzialności prawnej. Bardzo przydałby nam się taki zapis zabezpieczający :-) Wystarczy, np. uzupełnić zapis par. 6, pkt. 2.
 
 
kelpie87 
BARFny Hodowca

Barfuje od: VIII 2010
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 257
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2013-06-03, 09:09   

O matko, odpowiedzi na zarzuty godne gimnazjalisty :confused:
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2013-06-03, 09:23   

Tja Sojuz, umywają rączki :-|

Witam.
GG Network jest dostarczycielem infrastruktury pozwalającej tworzyć
fora. Za treści zawarte na danym forum odpowiada jego
Użytkownik-Administrator. Do niego w pierwszej kolejności proszę zwrócić
się z prośbą o usunięcie wpisu. Jeżeli chce Pani naszej interwencji,
prosimy o skierowanie pisma do naszego działu prawnego. Pismo zawierać
powinno szczegółowy opis problemu (wraz ze wskazaniem linków do
konkretnych tematów) oraz podstawę prawną. Wysłane być powinno drogą
pocztową na adres:
GG Network S.A.
ul. Kamionkowska 45; 03-812 Warszawa.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-06-03, 09:52   

Ja też do nich napisałam. Odpowiedź z automatu. Identyczna jak Harpii.
A może by tak napisać do admina tamtejszego z żądaniem usunięcia wpisu pod groźbą złożenia zawiadomienia o przestępstwie, włączeniu prokuratury? Może się gnojki ogarną. Autorką tekstu skopiowanego jest Aneta - ma ktoś do niej kontakt?
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne