BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kalkulator - problemy techniczne, pytania, uwagi
Autor Wiadomość
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2013-06-13, 21:06   

Hebe,
Czy uda Ci się sprawdzić w materiałach źródłowych, z których spisywałaś dane do kalka, czy w CKB, dane dla pręgi i podgardla wołowego zostały omyłkowo wpisane jako identyczne, czy też rzeczywiście identyczne są. O ile podgardle jest pewnie rzadko wykorzystywane w mieszankach, o tyle pręga (goleń wołowa) chyba wprost przeciwnie, więc warto byłoby właściwe dane dla niej ustalić.
Z góry dziękuję.
M.
Edit: W razie czego gdybyś jednak poprawiała te dane w kalku, daj proszę znać w tym wątku, żeby sobie ściągnąć poprawioną wersję.
 
 
Salah Ad-Din 

Udział BARFa: 50-75%
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 1
Wysłany: 2013-07-06, 08:29   

Witam

ponad tydzień temu zakupiłem kalkulator [ zrobiłem przelew ] Gdzie mam go szukać ? bo jest mi teraz potrzebny przed wyjazdem na zakupy muszę wszystko podliczyć
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-07-06, 09:19   

Salah Ad-Din, napisałem do Ciebie PW, żeby nie rozgłaszać ukrytego linku.
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2013-08-26, 17:59   

Hebe,
I co z tymi danymi w kalku odnośnie pręgi i podgardla wołowego? Jest błąd czy rzeczywiście jakimś cudem obie pozycje mają identyczne parametry?. Zależy mi zwłaszcza na poprawnej informacji odnośnie pręgi.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-08-26, 20:25   

Napisze jeszcze raz do dagnes, bo ja nie znalazłam tych informacji.

edit - kurde, chyba myslalam, zeby do niej napisac... ale nie widze, zebym napisala wiec chyba przeoczylam :shock: przepraszam...
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2013-09-05, 08:26   

Dagnes, skoro Hebe nie ma danych, proszę Ciebie. Sprawdź mi kochana jeszcze raz w swoich źródłach te parametry dla pręgi wołowej i podgardla wołowego. Mam podejrzenia, że jest w kalku błąd i że dotyczy pręgi wołowej. W pewnych miejscach w necie, znalazłam informację, że pręga ma dość niski fosfor ( i przy okazji wyższe białko), a u nas w kalku ma najwyższy jego poziom ze wszystkich mięsnych części tuszy woła (ponad 230mg/100gr.). Wiesz jak ważna to dla mnie informacja. Pręga jest zwykle chętnie jedzonym mięsem przez koty (nie tylko moje), do tego łatwo dostępnym, a niemiłosiernie nabija fosfor w mieszance dla nerkowców, a co za tym idzie, narzuca większą dawkę wapnia. Pytanie, czy słusznie?. Zerknij do swoich archiwów, please :kwiatek: . Proszę o to od 3-ech miesięcy. To jeden rzut okiem na dane.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2013-09-10, 09:56   

Margot, przepraszam za zwłokę, byłam przez jakiś czas wyłączona z Forum zupełnie.
Zajrzałam właśnie i faktycznie widzę, że coś z danymi nie tak. Będę to sprawdzać, być może wkradł się błąd w tłumaczenie.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
agula76 

Barfuje od: 14,09,2013
Udział BARFa: 50-75%
Wiek: 48
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-09-16, 10:08   

mam pytanie, jestem nowa , czy jak mam niepełny dostep do exela kalkulator u mnie zadziała???
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-17, 07:50   

Juz odpowiedzialam na PW :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-11-11, 20:24   

W kwestii tych nieszczęsnych warzyw w kalkulatorze - wg mnie wpisywanie warzyw w ilości 0 g a potem dodawanie ich w ilości 5 czy 10% całości mieszanki to tak trochę nie bardzo.
Warzywa zawierają bardzo dużo witamin, np. witamina A, sporo wapnia, sodu, potasu, fosforu itp. i myślę, że są to ilości, które powinny być uwzględnione przy sporządzaniu mieszanek. Białka ani tłuszczu prawie nie zawierają, to fakt, ale te inne składniki ?
Myślę, że warzywa faktycznie można wpisywać w ilości 0, żeby nie fałszować ilości białka, natomiast warzywa rzeczywiście używane w mieszankach spokojnie można sobie dopisać do którejś grupy suplementów w kalkulatorze, bo wartość odżywczą tych suplementów kalkulator chyba dobrze przelicza. Ja przynajmniej tak zrobiłam z Colon C, który dodaję do mieszanek.
Bardzo szczegółowe dane odnośnie wartości odżywczej, witamin i minerałów są podane na stronie dla kulturystów - przykładowo podaję dane dla marchewki gotowanej
Inne warzywa można łatwo znaleźć posługują się wyszukiwarką
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
Ostatnio zmieniony przez Skipper 2013-11-11, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2013-11-11, 20:28   

Teoretycznie tak... tylko jak jest z przyswajalnością tych składników?

Poza tym warzywa - o ile mnie pamięć nie myli - to mają raczej prowitaminę A, którą nasz organizm przerabia na witaminę A (czy jakoś tak), a koty chyba nie bardzo??
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-11-11, 20:31   

A to już zapewne Bozia jeden wie, jak koty to przyswajają.... ;-)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2013-11-11, 21:47   

No aż tak źle nie jest - jest tu kilka osób na forum, które to wiedzą od strony naukowej (i może nawet się ozwą jak tu dotrą po przekopaniu się przez inne wątki i tonę PW).
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-11-11, 22:32   

Nie jestem specem od warzyw, ale cały czas mi się wydawało, że koty wcale nie potrzebują warzyw w diecie a niektóre są wręcz szkodliwe dla nich, że dodajemy je do mieszanek głównie jako błonnika balastowego do lepszego wypróżniania się. Omawialiśmy to tu:
http://www.barfnyswiat.or...der=asc&start=0

a Dagnes pisała tak
Kod:
Jako balast służy błonnik zawarty w warzywkach, które dajemy. Lub siemię lniane, albo psylium i inne takie.
Węglowodany to inna bajka. To cukier. Dlatego dajemy warzywka, bo zawierają go mało, nie więcej niż to, co kot zjadłby z treścią pokarmową ofiary. Ale koty świetnie funkcjonują na diecie bez węglowodanów, zwłaszcza te, które mają tendencje do tycia i/lub problemów z zębami.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-11-11, 23:07   

No tak Shana, ale dodajesz warzywa z całą ich zawartością - samego błonnika z nich nie wyizolowujesz. A jak z zawartością to z witaminami i mikroelementami i tutaj pytanie, czy jak już dodajemy warzywa dla lepszego trawienia, to czy brać pod uwagę zawarte w nich inne składniki, nie tylko błonnik, przy układaniu kociej diety :roll:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne