BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Liczydło dla kota - uwagi, problemy, dyskusje
Autor Wiadomość
Aisha 


Barfuje od: 01-2011
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 184
Skąd: Belgia
Wysłany: 2011-09-24, 19:07   

Jak ja pobieram, to wyswietla mi sie Windows Media Center i nigdzie tego liczydla nie moge znalesc ! :oops: Albo ja z tych glupkowatych albo moj komputer glupia ze mnie robi! :-/ Pomozcie prosze! :oops:
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2011-09-24, 20:27   

U mnie się dało zapisać,tylko jakiś program VinRAR każe się wykupić.Mam nadzieję,że się odczepi-a może liczydło zniknie?Prawdę mówiąc,to nie wiem skąd mam mieć te dane które w tym liczydle są potrzebne?Spisywać z etykiet np puszki?Coś to dla mnie jest za bardzo skomplikowane,pewnie ja jestem jeszcze głupsza. :oops:
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-09-25, 11:37   

Aisha napisał/a:
Jak ja pobieram, to wyswietla mi sie Windows Media Center i nigdzie tego liczydla nie moge znalesc ! :oops:

Aisho, prawdopodobnie masz powiązany plik o rozszerzeniu *.rar z Windows Media Center. Musisz zmienić ustawienia. Wysłałam Ci Liczydło na adres e-mail. Sprawdź co się dzieje po uruchomieniu spakowanego RARem Liczydła.

gerda napisał/a:
U mnie się dało zapisać,tylko jakiś program VinRAR każe się wykupić.Mam nadzieję,że się odczepi-a może liczydło zniknie?

Plik jest spakowany RARem i aby go rozpakować i normalnie używać należy użyć tego programu.
Aby uniknąć problemów u kolejnych Użytkowników z RARem, zmieniłam sposób pakowania pliku na ZIP. Załącznik jest już podmieniony, proszę ściągnąć teraz jeszcze raz.

gerda napisał/a:
Prawdę mówiąc,to nie wiem skąd mam mieć te dane które w tym liczydle są potrzebne?Spisywać z etykiet np puszki?

Dane do Liczydła bierzemy z etykiet karm oraz z Kalkulatora BARFowego :-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Aisha 


Barfuje od: 01-2011
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 184
Skąd: Belgia
Wysłany: 2011-09-25, 13:16   

Dziekuje slicznie Dagnes za pomoc, teraz moge go otwierac. :-D Jeszcez jedno pytanko, w kalkulatorze Barfowym nie mam nigdzie pokazanych procentow popiolu i wlokna, gdzie moge to odczytac? Albo ja znowu z tych glupkowatych !
 
 
sliver_87 

Barfuje od: XI.2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-09-25, 18:30   

ja w ogole jakos z tego liczydła nie umiem skorzystac, gooopia jestem jakas;)
_________________
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-09-26, 12:00   

Aisha napisał/a:
Jeszcez jedno pytanko, w kalkulatorze Barfowym nie mam nigdzie pokazanych procentow popiolu i wlokna, gdzie moge to odczytac?

Na razie niestety mamy tylko metodę "na piechotę" ale docelowo myślałyśmy już z Hebe nad modyfikacją Kalkulatora tak, aby te wartości można było łatwo przenieść do Liczydła.

Nasze wyliczenia nie będą superdokładne aż do ułamkowych części grama, ale na potrzeby sprawdzenia prawidłowości zbilansowania kocich posiłków wystarczą. Wstawiłam do posta, w którym można pobrać Liczydło krótką instrukcję, jak to powyliczać oraz jak przenosić wartości z Kalkulatora do Liczydła. Myślę, że teraz będzie łatwiej.

sliver_87 napisał/a:
ja w ogole jakos z tego liczydła nie umiem skorzystac

Może teraz, po wrzuceniu dodatkowych informacji do wątku z załączonym Liczydłem będzie łatwiej?

Postaram się jeszcze dopisać wkrótce co nam dają informacje wyliczane w Liczydle i taką "ogólną teorię" do tego, bo w zakładce BTW jest bardzo skrótowo.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
uta 

Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 43
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-09-30, 15:45   

Ja używam liczydła od dłuższego już czasu i bardzo je lubię. Dla mnie to narzędzie idealne, bo mogę uwzględnić np. puchy grau, podawane oprócz mieszanek.
Używam też polskiego kalkulatora, ale w wersji totalnie "rozprutej i pozszywanej na okrętkę" (sorry Hebe ;-) ), za to działającej pod open office.
Z przeliczaniem danych z kalka do liczydła, zanim dagnes podała tu wzory, radziłam sobie następująco: dołożyłam w liczydle trzecią zakładkę, do której wpisuję z kalkulatora łączną masę (mokrą) mieszanki w gramach i przyjmuję tą wartość za 100%. Potem łączną ilość gram białka w mieszance i z proporcji wyliczam, ile % mieszanki stanowi białko. To samo dla tłuszczu i wilgotności.
Sprawdziłam dla ostatniej mieszanki moje wyliczenia ze wzorem podanym teraz przy liczydle i wychodzą mi niewielkie różnice np. 19,35% białka i 19,26% białka. Przyznam się, że nie bardzo rozumiem dlaczego wychodzi różnica :-| Czy to kwestia jakiś zaokrągleń przy wyliczaniu % w suchej masie w kalku? Podejrzewam, że tymi ułamkami % raczej nie należy się specjalnie martwić, prawda ;-) ?

Bardzo dziękuję za info jak liczyć popiół.

Może mój pomysł z dodaniem do liczydła zakładki, w którą wpisywało by się wartości z kalka (z zaznaczeniem z której komórki przepisywać) i dostawało gotowe wartości % do wrzucenia w liczydło, dałby się na szybko wprowadzić i ułatwił życie umiarkowanym miłośnikom liczenia i excela ;)
Ja niestety nie mogę tego zrobić i udostępnić pliku, bo nie jestem w stanie zobaczyć kalka w oryginale. Chyba, że przygotuję zakładkę, a dagnes tylko sprawdzi i dopisze info "to spisać z komórki takiej i takiej" ;)
_________________
...
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-09-30, 23:03   

Uta, myślę że można o takiej zakładce pomyśleć. Nie wiem jednak kiedy wygospodaruję chwilę żeby to zrobić. Jeśli chciałabyś zrobić tą zakładkę, to na pewno ułatwiłoby mi zadanie. Napisz mi proszę na pw jak to widzisz :-) .

Mam w planie zrobienie jeszcze drobnej zmiany w Liczydle, aby arkusz sam wyliczał popiół. To akurat jest kosmetyka, więc w najbliższych dniach powinnam wstawić wersję 1.1 Liczydła z tą poprawką.

Tą różnicą o 0,09% w ilości białka w twoich wyliczeniach zupełnie się nie przejmuj, to rząd wielkości nie mający poważnego znaczenia. Róznice mogą wynikać stąd, że czasem niedokładność danych w Kalkulatorze powoduje iż nie wszystko i nie zawsze sumuje się do 100%, a w mojej metodzie zakładam, że sie sumuje.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
uta 

Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 43
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-10-01, 13:47   

To poczekam na wersję 1.1 Liczydła z wyliczaniem popiołu, a potem postaram się przygotować tą zakładkę liczącą wartości % do wpisania wg twoich wzorów i dogadamy na pw szczegóły.
Niestety z własnego doświadczenia wiem, jak czasem trudno znaleźć chwilę ;-)
_________________
...
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-10-23, 18:09   

Wstawiłam dzisiaj do pobrania wersję 1.1 Liczydła z ułatwieniami dla Użytkowników.
Zmienione zostało wyliczanie popiołu, włókna i węglowodanów dla mieszanki BARFowej.

W tej chwili dla mieszanki BARFowej należy wprowadzić do Liczydła zawartość % węglowodanów podawaną przez Kalkulator, a zawartość popiołu Liczydło wyliczy automatycznie. Ilość włókna zakładana jest automatycznie na poziomie 0.

W aktualnej wersji trzeba jedynie ręcznie przeliczyć % białka i tłuszczu z suchej masy na mokrą masę wg. instrukcji podanej w wątku, w którym można pobrać Liczydło.

Uta, możesz zabierać się za robienie zakładki przeliczającej ww. wartości automatycznie :-D .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
uta 

Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 43
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-11-07, 13:40   

Uff... jakieś dwa tygodnie nie miałam jak tu zaglądać, tylko w międzyczasie zgrałam nową wersję liczydła i tyle postów się narobiło na forum, że nie wiem jak doczytam :hair:
Postaram się w tym tygodniu podesłać Ci tą zakładkę na PW, a jak się nie wyrobię, to wykorzystam długi weekend i powinna być gotowa ;-)
_________________
...
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-11-17, 14:26   

Dzięki współpracy z utą :kwiatek: pojawiła się nowa wersja Liczydła o numerze 1.2, którą właśnie wstawiłam na Forum.

Wersja 1.2 sama dokonuje wszelkich przeliczeń parametrów mieszanki barfowej i można wpisać do niej dane bezpośrednio z Chatulowego Kalkulatora Barfowego.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
uta 

Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 43
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-12-23, 01:57   

Uwaga - dla użytkowników Liczydła 1.2 i nowej wersji kalkulatora pod Open Office.

W kalku pod oo są inne adresy komórek, z których należy spisać dane do liczydła.
Korzystając z wersji kalkulatora po oo, należy do liczydła wpisać wartości odpowiednio z komórek: L6, L7, L8, L9 zamiast z F6, F7, F8 i F9.
_________________
...
 
 
mirela 


Barfuje od: 09-2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 144
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-01-25, 14:46   

Rozgryzam liczydło (idzie cięzko) czy może mi ktoś pomóc zinterpretowac wyniki :
Co mi wyszło:
Kot waży 3,8 kg
Mieszanka 7493g
energia 9391 kcal
białko 56%
tłuszcz 32%
woda 76%
węglowodany 0 %
To są wszystko dane z kalkulatora. Wpisuję je do liczydła. Zakładam, że nie jemy nic oprócz BARFA.
Wynik wyszedł taki:
energia / dzień 221,2 kcal (czyli energia w górnej granicy ? )
energia /kg mc/dzień 58,2 kcal
woda /kg mc/dzień 36g - za mało ?? wg kalkulatora wychodzi, że jest oki:( o co chodzi ?
białko/kg mc/dzień 6,4g (niby za dużo, ale koty bardzo aktywne choć niewychodzące i nieco za grube).
Tyle udało mi się zinterpretować. NA reszcie poległam. O co chodzi z tą proporcją B:T:W ?
Proszę o pomoc :kwiatek:
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2012-01-25, 15:31   

Mirela a przeczytalas to co pisze wzakladce BTW?

Z tego co pamietam to liczydlo jest chyba bardziej przydatne dla osob ktore nie karmia samym barfem a lacza barfa z kgotowym jedzeniem , zeby moglby wyliczyc ile czego powinny dawac , zeby niczego nie zabraklo ani zeby nie przedobrzyc.
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne