BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pudlowy jadłospis
Autor Wiadomość
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-06-19, 19:03   Pudlowy jadłospis

Słuchajcie, próbuje ogarnąć jadłospis dla białego i... kalkulator wcale mi nie pomaga! Nie wiem, czy to ja taka blondasia jestem, czy co... No do mam kłopot i to potężny. Nie potrafię wyliczyć tego co potrzeba, bo pewnych pozycji z kalkulatora nie moge włączyc do diety psa.

Czy istnieje jakaś możliwość skonstruowania mi jakiegoś zgrubnego jadłospisu przez kogoś kumatego?

Juz pisze, z czym problem.

Otóż białe ma alergię. Nie mogę używać niczego z kurczaka, woła, nabiału. Jak dotąd eliminowałam też indyka i cielęcine, obecnie powolutku wypróbowywuję czy może aby cielęcina przejdzie - bo może psu szkodzi coś czym pasione sa krówki a nie samo mięso.

Co mam i co mogę wmusić w białe:

wieprzowina - tu uzywam mięso i kości mostkowe bo innych nie trawi - wymiotuje

mogę używac podroby wieprzowe, ale sie bojam trochu - jakoś mięcho mi lepiej przechpdzi przez mózg niż podroby

baranina - podroby ale ostatnio z nimi kłopot

baranie żołądki z Primexu ale drooogie są

mielonka z jelenia z kościa Primex

kaczka zmielona osobiście w pocie czoła (korpusy mielę bo inaczej ich nie tknie)

Primexowa mielonka z sarny - z kością

Primexowe kostki supreme z baraniną i łososiem (skład:Baranina z/k 70%, podroby baranie 5%, warzywa i owoce 10%, łosos 15%)

Trudno tu mówić o %% kości w mielonkach z kością, gdzies tam ktoś twierdził, że to 30% ale jak to wpisać w kalkulator??

Oleju z łososia nie wepcham, chyba, ze na siłę, prosto do ryjskiego. Dawniej dawałam mrożone mniej lubiane mięsa, ale dorobiłam sie pięknej anginy i ostatnio wydałam 2 stówy na antybiotyki itd bo pies dostał aż obrzęku krtani. Czy tchawicy, sama nie wiem. Więc dawanie mrożonego odpada. Królika się nie czepi, choćby go głodzić. Drożdże je chętnie. Jak to wsio pogodzić?? Pudel powinien ważyć około 24 kilo, waży powiedzmy 23, jest dość aktywnym psem... A... i nie wiem co zrobić, bo on ogólnie jedzenie to owszem, jesli to sa kości, i może nie wyrabiać swojej dziennej dawki pokarmowej (kiedyś jak ważyłam wg jakiegos przepisu to okazało się że je za mało). Ale on od zawsze jadał za mało, dlatego całe życie taka z niego chuda gizda.
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-07-20, 12:50   

No dobrze, umarłam dziś przy uzupełnianiu kalkulatora barfowego, i nadal mi się świeci na czerwono. Plus, nie wiem jako co wpisywać nasze ulubione wieprzowe mostki, które są głównym kostnym posiłkiem pudlowatego.

Zgrubnie przedstawia się to tak: 72 deko dziennie, przy założeniu, że pudel z turbodoładowaniem potrzebuje 3 %. Powinien ważyć około 24 kilo - tu jest różnie, czasem 22-23 czasem 25.

Generalnie nasz jadłospis wygląda tak:

1) 25 deko mostków wieprzowych, 35 deko mięsa baraniego, łycha drożdży, jajko

2) 25 deko korpus z kaczki mielony, lub skrzydła mielone kacze 40 deko wieprzowiny (łopatka lub karkówka)

3)50 deko kostki Primexu baranina łosoś, podroby baranie, łyżka stołowa drożdży, jajko

4)25 deko mostków wieprzowych, 40 deko mięsa z sarny, 20 deko wątróbki króliczej

5) 50 deko kostki Primexu baranina łosoś, podroby baranie

6)25 deko mostków wieprzowych, 40 deko mięso z jelenia, jajko

7)25 deko mostków wieprzowych, 40 deko podroby (baranie lub królicze)


Olej nie wiem czy podawać codziennie?? Mam taki z Brita, pompką daję 2-3 razy w tygodniu prosto do pyska 3 dawki. Alg frania nie ruszy. To samo z zieleniną, oprócz okazjonalnego jabłka czy owoców z krzaka, jagód w sezonie. Nabiału nie może bo alergik.


Skłąd kostki Primexu baraniej:
Baranina z/k 70%, podroby wołowe 5%, warzywa i owoce 10%, łosos 15%

No nie wiem, czy to dobrze jest, ale tak: skórę ma super, włos rośnie jak szalony, może włos mógłby być mniej suchy, energii ma za 3 psy. Coś poprawić?? Pracuję nad jego jedzeniem alg, ale jest ciężko.

[ Dodano: 2013-12-20, 20:13 ]
Spieszę donieść, że w końcu przechytrzyłam pudla z jedzeniem ryb :D Łososia pomieszałam z jego ukochaną jagnięciną (oba zmielone) i... wchodzi!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne