BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum - uwagi, propozycje zmian i ulepszeń
Autor Wiadomość
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-10-07, 11:30   

gpolomska napisał/a:
Zlitujcie się nad tymi, którzy nie siedzą tutaj od samego założenia forum!

...i tu jest sedno sprawy....nadmierne, a nawet małe OT powoduje te dziesiątki stron w wyszukiwarce, ale Ctrl +F podświetli zagadnienie i jest trochę szybciej przeglądać :-P
  Zaproszone osoby: 2
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2013-10-09, 08:48   

Ale Ctrl+F działa w ramach jednej strony tylko - nie na 70 kolejnych, nie przeszuka ich od razu, tylko strona po stronie.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2013-10-10, 21:55   

To jest ogólnie dostępne forum, będące ze swej natury zbiorowiskiem ludzi, którzy chcą się na nim wypowiadać, wymieniając informacje i poglądy na zasadzie dobrowolności. Nie można wymagać od kogokolwiek pisania odpowiedzi na zadane pytania, każdy pisze tu w swoim wolnym czasie i nie ma tu nikogo zatrudnionego na etacie.

Administracja Forum nie ma możliwości wpływania na treść wypowiedzi zamieszczanych tutaj przez jego Użytkowników, o ile nie łamią one Regulaminu. Nie możemy (i nie chcemy) zmuszać nikogo do udzielania komukolwiek odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie zadane przez kogokolwiek. Użytkownicy Forum rozmawiają swobodnie i dobrowolnie na tematy, które ich interesują i dobrowolnie pomagają innym jeśli mają wiedzę i chęci. I to się nie zmieni, gdyż jest to forum, a nie firma usługowa. Rodzaj i zakres pomocy zależy wyłącznie od decyzji osoby, która jej udziela. Osoba udzielająca rad na Forum i pomagająca innym indywidualnie odpowiada za swoje wypowiedzi i czyni to wyłącznie hobbystycznie.

Jeśli na BARFnym Świecie dzieje się coś niedobrego i można to zmienić na lepsze, to rozmawiajmy o konkretnych Użytkownikach i konkretnych postach, które wywołały problem oraz sprawdźmy realne możliwości poprawy sytuacji. Inaczej dyskusja do niczego nie doprowadzi.

Zdaję sobie sprawę z tego, że wiedza na tym Forum rozsiana jest w różnych miejscach, jednak czynimy ogromne starania by wątki były uporządkowane, a tematy nie powielane. Zapewne pomocnym byłoby dla nowych, gdyby udało się stworzyć coś w rodzaju kompendium wiedzy dla początkujących barferów. Mam nadzieję, że ono kiedyś powstanie, ale póki co każdy nowoprzybyły musi sam wykonać większość pracy i po prostu przeczytać główne tematy forumowe, mogąc jednocześnie liczyć na pomocną dłoń innych Użytkowników Forum.

Nie chciałabym aby BARFny Świat był traktowany jak usługodawca, a Forumowicze jako klienci z pakietem żądań. Formuła tego Forum to pełna dobrowolność brania udziału w życiu portalu oraz darmowość korzystania z niego. Każdy daje z siebie tyle, ile potrafi i wtedy, kiedy ma możliwość. Także Użytkownicy z krótkim stażem, bo każdy ma tutaj takie same prawa.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-10-11, 08:44   

Zgodzę się z tym, że potrzebne jest kompendium wiedzy n/t BARFnego żywienia fretek, psów i kotów dla nowych użytkowników forum czy dla osób nie będących w temacie. Taki elementarz dla początkujących (który w sumie ma już miejsce tutaj, w odpowiednich działach). Następnie ludzie ci mogliby zgłębiać swoją wiedzę poprzez czytanie wątków. Trochę czasu by im to zajęło, ale po woli małymi kroczkami do celu. Ja przekopuję to forum przez ponad rok.
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-10-11, 10:42   

Razi mnie roszczeniowa postawa nowych użytkowników wobec starych. Wyszukiwarka naprawdę działa i wiele informacji można znaleźć bez zadawania wciąż tych samych pytań (z punktu widzenia forum). Argumenty typu "nie mam czasu na przeszukiwanie całego forum" są wyrazem braku szacunku dla drugiego człowieka. Skoro "my" nie mamy czasu, to nie oczekujmy, że ktoś go nam poświęci na pisanie po raz setny tego samego. Skoro ktoś dzieli się z nami na forum wiedzą, zdobytą po wielu godzinach czytania i przeszukiwania literatury, a my skorzystamy z gotowej informacji, to można przynajmniej jej poszukać, zanim zacznie się zadawać pytania.
_________________
...inexplicable catness...
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-10-11, 11:07   

No niestety wiekszość ludzi tak ma, że zamiast trochę się wysilić wolą iść na łatwiznę.

Ze swojej strony tylko dodam, że ci którzy dostrzegają pewne błędy i wiedzą jak to powinno wyglądać to mogliby się odezwać do moderatorów i zaproponować pomoc. Nie każdy jest specjalistą w każdej dziedzinie a rąk do pracy nigdy za wiele. To z pewnością bardziej pomogłoby tym wszystkim nowym uzytkownikom, którzy tu w przyszłość trafią. Tylko fakt najpierw trzeba chcieć coś zrobić a nei tylko przyjść i oczekiwać wszystkiego podanego na tacy.
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-10-11, 13:52   

gpolomska napisał/a:
Z BŚ masz rację niestety :evil: często zamiast udzielić krótkiej konkretnej odpowiedzi odsyłają do innych tematów, żeby samemu sobie poszukać, bo to już było. Przekopałam jeden wątek, a odpowiedzi na pytanie i tak nie uzyskałam. Nie każdy ma czas i możliwości, aby przekopywać się przez kilkadziesiąt stron wątku.

Moment. Czyli wg tej osoby osoba odpowiadająca na pytanie powinna informacji poszukać a następnie, mimo, że jest już dany problem na forum opisany, przepisać do postu aby osoba pytająca mogła sobie przeczytać? Naprawdę powielanie tematu i mnożenie postów pomoże w wyszukiwaniu informacji w przyszłości? Nie rozumiem jak można oczekiwać, że wszystko zawsze będzie podane na tacy - choć swoja drogą już samo podanie linków ową tacą jest. Informacja na forum jest i ktoś rozumiejąc, że nowicjusz może mieć jakiś problem z wyszukaniem jej wśród tysięcy postów odsyła w konkretne miejsce i to jest jeszcze złe? I dlatego, że taka postawa roszczeniowa dużej części osób na forum się nie podoba jest oznaką tego, że jesteśmy "towarzystwem wzajemnej adoracji"?

Co do samej krytyki - owszem, forum, jak każde inne nie jest idealne. Warto zwracać uwagę na błędy, proponować jak można sytuację ulepszyć. Ale tu jest pies pogrzebany - zwrócić uwagę, ewentualnie zaproponować zmiany a nie wyskoczyć z pretensjami.
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-10-11, 18:31   

Cytat:
Z BŚ masz rację niestety często zamiast udzielić krótkiej konkretnej odpowiedzi odsyłają do innych tematów, żeby samemu sobie poszukać, bo to już było. Przekopałam jeden wątek, a odpowiedzi na pytanie i tak nie uzyskałam. Nie każdy ma czas i możliwości, aby przekopywać się przez kilkadziesiąt stron wątku.

To ja was zapraszam na forum krakvetu, gdzie na jeden temat założonych jest po kilkanaście tematów, bo nikomu nie chce się szukać i kontynuować w jednym. Już nie wpominając, że cały czas powtarza się ludziom to samo. Tam się dopiero fajnie szuka informacji.
Mnie osobiście podoba się, że jak już jest odpowiedź na nurtujące mnie pytanie to zostanie mi wskazane, gdzie mam szukać. I jakoś naprawde nic mi się nie stało, że przeczytałam większość starych tematów i postów po kolei. Pomijam już fakt, że to trochę mało kulturalne aby wymagać od innych aby po kilkadziesiąt czy chociążby kilkanaście razy pisali to samo każdemu nowemu użytkownikowi, bo Ci nie mają czasu. A może osoby, które już raz to napisały też nie mają czasu.
 
 
 
rEni 


Barfuje od: wiosny 2013
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 48
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 247
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-18, 10:50   

Moi drodzy,

mam pewną sugestię, która dotyczy problemu ze znalezieniem informacji w dziale:

Barf dla kotów chorych i szczególnej troski/ Żywienie w chorobach nerek. Ten dział jest po prostu za długi, ma za dużo stron. Proponuję go podzielić np. według zwierząt, czyli przykładowo, gdy wejdzie się w temat: "Żywienie w chorobach nerek", mamy podział na podtematy wg np. imion zwierząt albo właścicieli z krótką informacją ile zwierze ma lat i na co cierpi.

Przykładowo dzisiaj zajrzałam do tego działu, przeczytałam o kocie Dyktatury i się zastanawiam ile ten kot ma lat, żeby mieć odniesienie do mojego chorującego kota i powiem szczerze, że idzie dostać szaleju, żeby taką informację znaleźć, bo trzeba się przedzierać przez wszystkie zwierzęta, porady, itd.

Cenne byłoby również, gdyby w ten dział "żywienie w chorobach nerek" mógł mieć oprócz podziału na konkretne przypadki zwierząt pewne tematy ogólne, np. leki stosowane w chorobach nerek, lub szczególne zasady suplementacji w chorobach nerek, lub czego nie podajemy kotom chorym na nerki.

Wiem, że byłoby z tym trochę pracy, żeby to uporządkować, ale naprawdę poprawiłoby to czytelność i znalezienie informacji.

Podobny problem dotyczy innych bardzo długich tematów, jak np. przy chorobach pęcherza moczowego. Po prostu temat, w którym jest do przjrzenia 50 stron lub więcej traci swoją funkcjonalność. Takie uporządkowanie ułatwiłoby też ciężką pracę moderatorom, którzy chcą pomóc i udzielają cennych rad właścicielom kotów chorych, byłoby łatwiej znaleźć wyniki zwierza i co się tam z nim działo na pewnej przestrzeni czasu.


z pozdrowieniami serdecznymi.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-10-19, 09:59   

Dziękuję za pomysły, na pewno zostaną uwzględnione, ale póki co można już chodzić utartymi ścieżkami :kwiatek:

rEni napisał/a:
przeczytałam o kocie Dyktatury i się zastanawiam ile ten kot ma lat,

Dyktatura nie skorzystała z wątku Powitalnego, w którym na ogół zamieszczane są takie informacje....

rEni napisał/a:
Margot - ile lat mają Twoje nerkowe koty?


Przeczytanie chociaż raz tematu "Żywienie w chorobach nerek" pozwoliłoby bez problemu znaleźć te informacje, a przy okazji zaczerpnąć trochę wiedzy z tej jakże bogatej skarbnicy :-P

http://www.barfnyswiat.or...php?p=1682#1682 ( Powitalnia )
http://www.barfnyswiat.or...highlight=#5028 (Żywienie w chorobach nerek )
  Zaproszone osoby: 2
 
rEni 


Barfuje od: wiosny 2013
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 48
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 247
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-19, 13:48   

O kurcze :shock:

dzięki za linki, wykonałaś kawał roboty, w dodatku pomiędzy różnymi wątkami :kwiatek:

To mnie najbardziej zaskoczyło, ta czujność detektywistyczna. Mnie kurcze jej brakuje i nie latam po forum z taką biegłością, a jak przeczytam wątek 48 stronicowy to pomimo notatek i tak mi ciężko sobie przypomnieć na której z 48 stron jest o kotach Margot, gdzie o kocie Dyktatury, itd. Po prostu gdyby to było trochę uporządkowane byłoby łatwiej takiemu tómanofi jak ja. Ot co.

pozdrowienia serdeczne, rE
 
 
Skierka 


Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 40
Dołączyła: 24 Wrz 2013
Posty: 108
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-11-11, 17:12   

Ja mam takie zdanie. Dobrze, że na forum jest, to co jest. Ponieważ każda wymiana zdań czegoś uczy.
Dla mnie sam kot był dużym wydarzeniem, że już o barfie nie wspomnę. Nie korzystałam też do tej pory z żadnego forum. Te wszystkie zasady, dodatki, stosunki... Dla mnie czarna magia. A ja mam konkretnego kota z konkretną wagą, konkretne pytania itp. Dlatego czytając całe wątki często zadawałam te same pytania, żeby się upewnić, że robię dobrze. Poza tym to naprawdę chwilę zajmuje, żeby się połapać jak w ogóle forum działa i nauczyć się szukać odpowiednich informacji.
Teraz, po miesiącu czytam forum z przyjemnością, odkrywam nowe wątki i uważam, że to świetne oderwanie od pracy przy kompie, bo mogę się czegoś nauczyć.
Podsumowując: forum działa dobrze, fajnie, że są różna odnośniki i czuwacie nad porządkiem, ale dobrze też, że zawsze znajdzie ktoś życzliwy, kto odpowie po raz kolejny na to samo pytanie. Bo zwłaszcza nowi użytkownicy potrzebują wsparcia i cierpliwości. Inaczej trudno byłoby rozszerzać ideę naturalnego żywienia zwierząt.
A nawet jak się pojawiają problemy czy różnice zdań to też są potrzebne, bo uczą dyscypliny i pokazują drugą stronę medalu.
 
 
Mania 

Wiek: 46
Dołączyła: 04 Paź 2013
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-11, 19:20   

Podobnie jak Skierka, jako forumowy nowicjusz nie poczułam się źle potraktowana, przeczytałam większość wątków po kolei i zwykle znajduję to, czego szukam. Nie zauważyłam też złego traktowania innych użytkowników.
Może mam mniejsze oczekiwania, ja nawet nie pytam jeśli baardzo nie muszę :roll: , wolę sobie spokojnie szukać po nocach.
Wskazanie tematu z odpowiedzią jest moim zdaniem wystarczającą pomocą, a tu właśnie sporo osób ma anielską cierpliwość i powtarza wielokrotnie te same odpowiedzi.
 
 
Vega_k 


Barfuje od: zaczyna
Dołączyła: 30 Lip 2013
Posty: 93
Skąd: okolice Błonia
Wysłany: 2013-11-12, 08:46   

Ponieważ też jestem dość świeża na forum dołożę swoje 5 gr.
Zanim w ogóle się odezwałam przeczytałam chyba ze 300 wątków. A mimo to nadal błądziłam jak dziecko we mgle. Wszystko mi się mieszało.
Pytałam o podstawy kilka razy i może poza jednym głosem zniecierpliwienia "o tym już było na forum 100 razy poszukaj sobie" zawsze dostawałam podane na tacy linki do odpowiednich wątków za co serdecznie dziękuję forumowym Pomagaczom ( jest kilkanaście takich osób i spokojnie można wyłapać kto to, bo zawsze pomagają) :kwiatek:

Zawsze jest tak, że jest część ludzi jest bardzo emocjonalnie związana z tworzonym forum i odczuwają krytykę jak atak personalny (czasem to naprawdę jest atak personalny :( ), dobrze zachować dystans do takich incydentów, bo można się naprawdę zniechęcić do pomocy innym - a szkoda by było...

Dla mnie Barfne forum to jedno z bardziej przyjacielskich forów w sieci - wydaje m się, że nie mogłoby być inaczej, bo skoro łączy miłośników zwierząt, po prostu nie może być inaczej.
Ja spotkałam się tu tylko z pomocą i miłymi ludźmi. Może mam szczęście :)
:kwiatek: dla Wszystkich.
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-10, 20:26   

INFORMUJĘ,

że wprowadzona została możliwość podglądu własnego profilu w menu nagłówkowym Forum (na samej górze, obok łącza "Profil"). Łącze "Profil" nie zmienia swojego przeznaczenia i służy do edycji danych profilu, natomiast łącze po prawej stronie - "(Podgląd)" służy do podejrzenia własnego profilu.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne