BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Warszawa - dyskusja o BARFnym zaopatrzeniu
Autor Wiadomość
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-01-04, 11:54   Warszawa - dyskusja o BARFnym zaopatrzeniu

Może ktoś z W-wy lub okolic ma metę na róznorodne miesa ?
Ja zaopatruje sie w Carrefour w podroby cielęce -najtaniej.
Np. wątroba cieleca 16 zł
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-04-09, 18:44, w całości zmieniany 2 razy  
  Zaproszone osoby: 2
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-01-07, 13:48   

...... już sobie poradziłam i okazało się, że tych miejsc jest wiele a asortyment różnorodny, wystarczy poprosić - jest wszystko.
Dzisiaj kupiłam piękne podroby z jagniątka wraz z wątrobą po 7 zł za kg :food:
  Zaproszone osoby: 2
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-01-08, 11:42   

Hala Mirowska - od wejścia głównego po prawej stronie (stojąc twarzą do hali) wchodzimy w ciąg stoisk. Gdzieś po 50 metrach, po lewej stronie jest stoisko wysunięte do przodu pasażu. Pani ok 30-ki miewa wszystko- trzeba się upomnieć - wyjmie z chłodni lub też zamówi. Nie jest to jedyny punkt. Ceny negocjowane. Obleciałam z 70 % stoisk- byłam po raz pierwszy.
Dzień był nie najlepszy, bo mieli tylko podroby cielęce, ale w bajecznych cenach, (lepsze niż w Carefour - Arkadia, gdzie też mam metę na serca młode wołowe, nerki cielęce obrane z błon , płuca, jezyki....itp.)
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-04-04, 15:50, w całości zmieniany 1 raz  
  Zaproszone osoby: 2
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-01-09, 09:56   

Bianka 4,
Byłam tam pierwszy raz (w tej części ze stoiskami prywatnych dostawców) i zgodnie z moją wiedzą....kończą wtedy jak nie maja towaru, ale znajomi twierdzą , że na wszystkie bazarki wczesną porą warto zawitać.
Jak będę raz drugi to popytam i uzupełnię informacje.
  Zaproszone osoby: 2
 
Magdziol 

Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-09, 10:30   

Sandro czy mówisz o stoiskach w pasażu po prawej stronie hali?
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-01-09, 10:36   

Tak, to jest poza tym głównym budynkiem Hali...
  Zaproszone osoby: 2
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-01-09, 22:54   

A kto zna sklep mięsny pod Mostem Poniatowskiego (bliżej wejścia od ulicy Dobrej)? Mają/mieli tam bardzo dobre mięso z własnego uboju (wołowina, drób, wieprzowina). Dawno mnie tam nie było, ale pamiętam, że jak przyjechało się przed 9-tą, tuż przed otwarciem sklepu, to kolejka była taka, jak za czasów kartek na mięso :food: :food: :food: :food: ludziska się do drzwi dobijali, a o 12-ej to w ogóle nie było po co przyjeżdżać, bo mięsa już nie było :-D . Wołowinę mieli fantastyczną. Ciekawa jestem, czy ten sklep jeszcze funkcjonuje.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-01-14, 16:15   Warszawo obudź się

:-D
Witam serdecznie, już 16 na zegarze, a ja ciągle donoszę.... mięso do Barfa, ale zanim będę dziergać pyszne porcyjki to doniosę i Wam co obiecałam w temacie mety na mięso.
Ten poprzedni kontakt jest mało pewny. Dzisiaj był pan zamiast pani i niezbyt zachęcająco mnie informował. Odpuszczam go sobie...
Dzisiaj byłam w potrzebie, bo zaplanowałam prace barfowe na dzisiaj, ale do rzeczy (jak zwykle za dużo nawijam wokół tematu), wiec oto konkrety;
Budka Nr.114. Tel 506 837 318 . Certyfikat unijny do wglądu.
Zamówienia można składać. W środę rano odbiór.
Dzisiaj kupiłam 70 dkg jagnięcych podrobów po 5 zł za kg.(serce, płucka, tłuszczyk, 4szt nereczek _ wielkości maleńkiego kiwi). Wątroba oddzielnie za 16 zł /kg - po tyle kupuje cielęcą w Carefour.
Kupiłam również młode wołowe, typu gulaszowe tłuściejsze - po 20 zł/kg.
Można poprosić o zmielenie na miejscu, co dla mnie było sprawa niebagatelną jako, że mam starą ręczną Alfę 5, i korbką nawywijać się trzeba, a ja leniwa jestem w tym temacie :oops:
Również nabyłam śledzionę cielęcą po zł za sztukę.
W ostatnim Barfie była i zwierz jadł bez marudzenia.
Pytajcie, bo sama nie wiem co jeszcze zapodać...
  Zaproszone osoby: 2
 
Magdziol 

Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-14, 20:25   

Gratuluje udanych zakupów ale to wołowe po 20 pln to trochę dużo.Ja zawsze kupuję w granicach 8-11.Zawsze świerzutkie też pod Halą Mirowską.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-01-14, 21:41   

Droga Bianko 4,
Miejsce to co ostatnimi czasy tak o nim się rozpisałam - pasaż dla prywaciarzy przy Hali Mirowskiej :-D
  Zaproszone osoby: 2
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2012-01-18, 22:10   

Ja od pewnego czasu kupuję różne elementy kurczaka zagrodowego w Realu (na Ursynowie). Towar jest sprzedawany w części samoobsługowej, na zielonych tackach, pochodzi z firmy Sedar (na etykiecie jest nazwa: kurczak zagrodowy z Podlasia, bez pasz genetycznie modyfikowanych, mam nadzieję, że widział choć kawałek zagrody ;-) ). Ostatnio dostawy bywają regularnie w środy (dzisiaj właśnie nabyłam), czasem udało mi się zakupić też w piątki. Zawsze jak widzę, że mają datę ważności 4 dni do przodu, to dostawa jest świeża.
W ofercie są dostępne całe kurczaki, uda z kurczaka ze skórą i z kością, podudzia, całe nogi, skrzydełka oraz piersi. Cenowo wygląda to mniej więcej tak: Uda, podudzia i nogi kosztują ok. 13.00PLN za kg, skrzydełka ok. 10.00PLN, a piersi ok. 22.50PLN/kg. Tacki mają gramaturę od 250-600gr. w zależności od części kurczaka.

Jakiś czas temu tego kurczaka zagrodowego włączył do oferty też Leclerc (przynajmniej ten na Ursynowie, a poszczególne sklepy Leclerca mają dużą autonomię, więc nie wiem czy pojawił się w innych supermarketach), tu odrobinę droższy (o ok. 1-3 zł na kg w zależności od części mięska). Widziałam kilka razy w piątki, ale nieregularnie się pojawia.

Mam nadzieję, że z tym kurczakiem zagrodowym firmy Sedar to nie jest jakaś ściema. Po raz pierwszy zetknęłam się z nim w warszawskim sklepie Befsztyk ( stacjonarny i internetowy – Befsztyk.pl), który jest prowadzony przez rodzinę weterynarzy, i z tego co słyszałam, oni dosyć starannie dobierają dostawców mięsa. Sklep jest fajnie zaopatrzony w mięsko dla ludzi, ale ceny ma wysokie. Jeżeli chodzi o wspomniane kurczaki zagrodowe, to o ok. 1/3 wyższe niż w sieciach.
 
 
Magdziol 

Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-31, 11:05   

Dzisiaj dotarłam na bazarek to jest budka 123
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-03-06, 13:06   

Bazarek przy ulicy Kondratowicza - korpusy kacze 3.80/kg. Są mrożone ale nie ma problemu bo jak tylko nieco odkamienieją mozna je łatwo przełamać na pół. Waga jednego to mniej więcej 0.6 - 0.8 kg a więc malutkie.
Ponadto chrząstki indycze - 4.50 - 4.90 /kg - miękka chrząstka chyba z uda ze sporym kawałkiem mięsa
Czasem do zdobycia także tłuszcz gęsi - mrożone sprasowane bloki do samodzielnego przetopienia. Zamówiłąm na koniec tygodnia i czekam na cenę ale ostatnio coś koło dychy za kg.
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-03-12, 11:25   

Dziewczyny, ceny mięsa w Warszawie (szczególnie wołowego) mnie załamują. Też bym tak chciała. Ale to co pisała Sandra i Bianka, te 8-11 zł za kg nawet tłuściejszego wołowego, to idę o zakład, że mięso jest z krowy (i to starej), a nie z młodego byka. Dowiedźcie się proszę, bo jeśli to z byka, to ja chętnie zamówię od razu z 50 kg. Sandro, Ty tam bywasz regularnie, czy jest szansa, żebyś wzięła dla mnie kontakt tel. do tego stoiska? Z góry dzięki.

Ostatnio kupiłam piękną polędwicę końską (z młodego ogiera) w cenie 50 zł/kg. Moje koty uwielbiają koninę.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-03-12, 11:37   

Sihaya, napisałam w jednym z postów"...Warszawo obudź się..."
Kod:
Budka Nr.114. Tel 506 837 318 . Certyfikat unijny do wglądu.
Zamówienia można składać. W środę rano odbiór.
Dzisiaj kupiłam 70 dkg jagnięcych podrobów po 5 zł za kg.(serce, płucka, tłuszczyk, 4szt nereczek _ wielkości maleńkiego kiwi). Wątroba oddzielnie za 16 zł /kg - po tyle kupuje cielęcą w Carefour.
Kupiłam również młode wołowe, typu gulaszowe tłuściejsze - po 20 zł/kg.


Nigdy nie kupiłam za 8-11 zł, te dane podała Magdziol.
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne