BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Żarówkowy biznes
Autor Wiadomość
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-17, 07:30   

To jeszcze o ołowiu może kilka zdań. Czy nim nie powinniśmy się i nim przejmować. Przez lata ( a i teraz też czasem spotyka się na ulicach stare samochody) spaliny zawierały ołów. I to się wdychało przez lata. Ołowica też nie jest fajna.
Ostatnio zmieniony przez Tufitka 2013-10-17, 08:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agal 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Wrz 2011
Posty: 296
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-17, 08:39   

Tufitka napisał/a:
Ołowica też nie jest fajna.


Nie jest, nie jest - znajomi mieszkający przy Trasie Łazienkowskiej mieli małe dziecko (działo się to ponad 20 lat temu), które zostawiali na dzień pod opieką babci (mamy któregoś z rodziców). Babcia, kiedy nie chciało jej się iść na spacer, wystawiała wózek z dzieckiem na balkon (bezpośrednio wychodzący właśnie na nieosłoniętą wtedy jeszcze ekranami trasę). Po kilkunastu miesiącach zaczęły się problemy rozwojowe, po szczegółowym wywiadzie lekarka zaleciła badanie z włosów na mikroelementy - wyszła wielokrotnie podwyższona ilość ołowiu. Nie pamiętam już, jak dziecko było leczone, ale wszystko dobrze się skończyło.

Ag.
  Zaproszone osoby: 1
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2013-10-17, 09:01   

Magnez jest odtrutką na ołów wg kilku źródeł (było tu niedawno zamówienie na chlorek magnezu jakości CDZS). A dlaczego mamy takie braki magnezu w organizmie i jak to na nas wpływa jest m.in. tutaj.

Co do świetlówek/żarówek z rtęcią: a bo to pierwszy przykład jak "ekologiczne" jest tak naprawdę bardzo niebezpieczne jeśli się dobrze przyjrzeć i popatrzeć też na utylizację itp.?
 
 
Pestka 


Wiek: 42
Dołączyła: 07 Cze 2013
Posty: 21
Skąd: Dublin
Wysłany: 2013-10-23, 18:24   

Byłam wczoraj u lekarza. Po pierwsze nie wiedział on w ogóle, ze w żarówkach energooszczędnych jest rtęć. Opowiedziałam mu cala sytuacje, ale w ogóle się nie przejął. Na moje pytanie czy mogę zbadać poziom rtęci w organizmie odpowiedział - NIE. I tu skoczyły się moje pytania, bo po co mam dalej pytać. Jak wszystko dobrze pójdzie to pojedziemy w tym roku na Święta Bożego Narodzenia do domu to pójdę i tam zrobię wyniki.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-10-23, 21:06   

No niestety, tak jak pisałam - ignorancja lekarzy połączona z lekceważeniem przez nich problemu :evil: .
Nie wiem jakie są tam u Ciebie warunki w tym względzie - ale nie dałoby się badań zrobić prywatnie?
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Pestka 


Wiek: 42
Dołączyła: 07 Cze 2013
Posty: 21
Skąd: Dublin
Wysłany: 2013-10-24, 10:26   

Ja chodzę prywatnie :mrgreen: . W Irlandii bezpłatna służba zdrowia istnieje w 2 przypadkach:
- kiedy przywiozą osobę karetka do szpitala – ale tylko do momentu kiedy osoba przebywa na A&E (Izba przyjęć) i może tam leżeć do czasu kiedy stan jest stabilny, później przenoszą osobę na wybrany oddział i za to się już płaci.
- kiedy nie pracuje się (kuroniówka) , ma bardzo niskie dochody , wielodzietność (przy niskich dochodach) lub jest się nie zdolnym do pracy z powodu trwałego urazu/choroby – wtedy otrzymuję się tzw. Kartę medyczna. Większość wizyt jest za darmo a lek w aptece jest odpłatny w wysokości 50 c – 1 euro.

Problem tu polega na tym, ze nie mogę iść do przychodni i powiedzieć pielęgniarce ze chciałabym zrobić testy krwi na to, to i to. Ona wtedy grzecznie odpowie mi, ze tak jak najbardziej, ale najpierw musze zarejestrować się do lekarza na wizytę i wtedy on mnie umówi z pielęgniarką. Acha i oczywiście za ta wizytę trzeba zapalać 50 – 65 euro. Za to aby powiedzieć, Panie Doktorze, chciałabym zrobić sama dla siebie badania krwi.

Pamiętam parę lat temu miałam pieprzyk który mnie niepokoił wiec przy wizycie z zasmarkanym nosem pokazałam ten pieprzyk lekarzowi i on na to ze jak najbardziej nadaje się on do usunięcia, ale on tego nierobi robi to pan Doktor X. Wiec idę do recepcji mowie, ze chcę się umówić z doktorem X na usuniecie pieprzyka, który często podrażniam i ze Doktor Y go widział i jak najbardziej zarekomendował usuniecie. Usłyszałam wtedy, ze i tak Dotor X musi go obejrzeć sam. Umówiono mnie wic na wizytę, która trawiła 30 sekund po czy doktor X umówił mnie na koleją wizytę aby już usunąć pieprzyk. Kasa kasa i tylko kasa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne