BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam cieplutko:)
Autor Wiadomość
Ka-ja 

Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 38
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 2012-01-10, 18:09   Witam cieplutko:)

Witam wszystkich serdecznie:) Strasznie się cieszę, że jest takie forum, i że na nie w końcu trafiłam :love: , choć muszę przyznać, że studiuję Wasze wątki dopiero od paru dni. Nie wiem, jak to się stało, że dopiero teraz trafiłam na barfa, za to jestem nim zachwycona! Czegoś takiego właśnie szukałam, nigdy nie chciało mi się wierzyć, że te wszystkie cudowne chrupki i puszki są najlepsze dla kota...
Ale może na początek przedstawię moje kochane futerka (rude, czarne i białe) w kolejności:
- super dachowiec Myszkin zwany Rudym - 9 lat, wielka powaga i niestety nadwaga wyhodowana przez lata "miłości" na super lightach:(
- devonek Aleks - 3,5 roku, przytulanka, lekka nadwaga, straszny traktor i straszna sierota, mam wrażenie, że w ciągłym stresie :cry: od kiedy do naszego domu przybył
- podobno devon - moim, i nie tylko, zdaniem jest to devon pomieszany z wilkiem lub dzikim psem dingo, a może też być że z koniem, bo kiedy tak galopuje po panelach to tylko rżenia brakuje:) Potrafi też ujeżdżać wierzchem swojego starszego kolegę Aleksa, bo z Rudym takie sztuczki nie przechodzą. Ale że ma niebieskie niewinne oczęta, to pańcia rozpieszcza tego biednego kotka jak może:( Więc ten stworek nazywa się Lokis (kto oglądał, ten wie o co chodzi;), ma obecnie 10 miesięcy i dopiero co za sobą ciężką operację z powodu pożarcia drucika owiniętego nicią. Do dziś nie wiem, skąd takie coś wytrzasnął i jak mógł to połknąć, ale najwyraźniej mógł. Daliśmy radę, teraz - po miesiącu - wszystko jest ok, a tym całym nieszczęściu tyle dobrego, że szukając diet dla rekonwalescenta trafiłam na barfa:)
Dziwne dla mnie tylko w tym wszystkim było to, że przez dobre parę dni nigdzie nie umiałam znaleźć prostej informacji, co to w ogóle jest i jak się to stosuje? W sensie, że np. barf to mieszanka surowego mięsa, podrobów i suplementów, wykonana na podstawie gotowego przepisu lub skomponowana samodzielnie za pomocą specjalnego kalkulatora, którą po zrobieniu zamrażamy dzieląc na dzienne porcje, a potem gotowe porcje codziennie rozmrażamy i podajemy szczęśliwym kotkom. I my również jesteśmy szczęśliwi, bo koty zdrowe, dużo roboty nie ma, i do tego taniej jest :-D Musiałam przetrząsnąć wiele stron, zanim udało mi się zrozumieć (mam nadzieję), o co w tym chodzi. Pożytek z tego za to taki, że przy okazji zdobyłam wiedzę nieco szerszą od powyższej:)
Futrzaki obecnie w fazie przygotowywań, na razie powolutku przemycamy to i owo, od jutra gromadzenie suplementów i niedługo pierwsza próba... A na początek jedno pytanie - rozumiem, że taką świeżo przygotowaną mieszankę możemy podać dopiero po trzech dniach mrożenia???
 
 
aśka 

Barfuje od: roku
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 177
Skąd: śląskie
Wysłany: 2012-01-10, 19:20   

Witam serdecznie na forum ciebie i kociaste.(Fotki wskazane) Dobrze ,że trafiłaś do tej skarbnicy wiedzy.Co do mrożonek to wyjmuję po 2 dniach jak bieda doskwiera.Miłej lektury! ;-)
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-01-10, 19:32   

Ka-ja,
Witam całe stadko.
Teraz masz z górki....tutaj przylatują Anioły
:kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
Ka-ja 

Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 38
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 2012-01-10, 20:05   

A no właśnie, Anioły! Teraz już wiem, czemu tak mi się tu spodobało...:)
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-01-10, 23:10   

Witaj Ka-ju, obiecujemy, że będzie Ci z nami dobrze :-D
Głaski dla Twoich futer i wytrwałości, pewnie jeszcze nie wiedzą, co je czeka :faja:
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-01-11, 10:10   

O widzisz Ka-ja, własnie jeden przyleciał......Sihaya to jeden z nich... :-D
  Zaproszone osoby: 2
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-01-11, 10:15   

Sandra napisał/a:
.....Sihaya to jeden z nich... :-D


:-D :oops:
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2012-01-11, 19:03   

Witaj Ka-ja na Forum :-)

Nie wiedziałam, że mamy tu Anioły....
Ale skoro są, to przepełniona radością jestem w Siódmym Niebie :-D .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Ka-ja 

Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 38
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 2012-01-11, 21:12   

Powiem więc szczerze i całkiem poważnie;) - czytając to forum jestem pod wielkim wrażeniem nie tylko wielkiej wiedzy wielu z Was, ale przede wszystkim odczuwalnej prawie namacalnie wielkiej miłości do zwierząt i nie tylko:) Wszędzie dookoła życzliwość, chęć pomocy i olbrzymie zaangażowanie:) Nic więc dziwnego, że poczułam się tu jak w Niebie....
Pozdrawiam wszystkie Aniołki serdecznie :kiss:
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-11, 23:18   

Prawda, że to forum różni się od innych? Witaj na "pokładzie" Ka-ja
 
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-12, 06:54   

Witaj :mrgreen:
 
 
Aisha 


Barfuje od: 01-2011
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 184
Skąd: Belgia
Wysłany: 2012-01-12, 15:28   

Ja tez witam serdecznie :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne