BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Spacery z psami
Autor Wiadomość
Robertx 


Wiek: 31
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 37
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-11-13, 13:27   Re: Spacery

Temat nie obejmuje socjalizacji psów oraz trenowania.
A na to jest oddzielny watek http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=987
[/quote]


No to wychodzi na to, że ja z psem nie wychodzę w ogóle na spacery :(
No, może 5 minut na siku i kupkę...
_________________
Można żyć bez dobermana... Ale po co?
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-13, 13:36   

kelpie87 napisał/a:
Sorry nie mogłam się powstrzymać, ale wy dziewczyny po pracy nic nie robicie tylko spacerujecie z psem? Jak podliczyłam te godziny spacerów, pracę sen i czas na domowe obowiązki, żywienie siebie i zwierzyny, oraz niezbędne zajęcie sie higiena, ubraniem itp.,to mi nie zostało nic na posiedzenie z książką, przed tv albo kompem. No chyba ze śpicie 4 godziny :lol:


Ale na tym chyba polega wzięcie pod swój dach zwierzęcia, prawda? Każdy zdaje sobie sprawę (a przynajmniej powinien) ile czasu będzie musiał poświęcać zwierzakowi i to niestety rzadko bywa godzinka dziennie. Ja nie mam kotów wymagających wielogodzinnych spacerów, ale ich pielęgnacja i wychowanie i tak sprawiają, że książkę to sobie mogę poczytać co najwyżej "na tronie", a to i tak nie rekreacyjnie, bo są to książki poszerzające szeroko pojętą wiedzę o kotach ;-)
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
kelpie87 
BARFny Hodowca

Barfuje od: VIII 2010
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 257
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2013-11-13, 14:21   

No mi tego nie trzeba tłumaczyć, bo zwierzaki są w domu odkąd pamiętam. Teraz mam dwa psy rasy wymagającej w pielęgnacji i potrzebujących poświęcenia im sporo czasu i właściwie tylko ja w domu się nimi zajmuję. Do tego 3 koty ale prawie samoobsługowe.
Tylko mnie zastanawia jak to dziewczyny robią ze wyrabiaja z takimi długimi spacerami! Dla mnie to się wydaje niewykonalne, ale mnie nie można nazwać energiczną i ruchliwą osobą :lol:
_________________
Ania & czarne ruskie
www.infiniventus.pl
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2013-11-13, 14:37   

Dla mnie mierzenie spaceru w czasie mija się z celem.
Jedna osoba w danym czasie przejdzie z psem kilometr a druga zrobi 5km.
Na przykładzie. Mam małą trasę 'koło domu'. Zmierzyłam przed chwilą, ma 2,3km. Dla mnie to kwestia 30 minut - z czasem na psie sikanie 20 razy, na wąchanie. A moja sąsiadka ze swoim psem przeszła tą drogę w ponad godzinę i była z siebie dumna, że tak długo z psem spacerowała ;-)
 
 
danuta.katarzyn 

Barfuje od: roku
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 16 Lip 2013
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-13, 14:56   

Dwie suki husky -2x20 kg
w tygodniu
rano - 4,40-6,20 dynamiczny przeplatany z biegiem spacer
popołudniu - 17,20-20,00/21,00 spacer dojście do parku, pola, lasu przepięcie na 5-cio metrowe linki i szaleństwo.
weekend
rano - 4,40 -5,15 krótki spacer
popołudniu - 13,30 często do 22,00 spacer przeplatany z odwiedzinami u znajomych dla psów miejsce uzupełnienia płynów.

Idziemy takim planem spacerowym juz od 1,5 roku , ranny jest spacerem aż tak rannym ze względu na Hasię która jest sunią po przejściach ogromnie bojażliwą i nie socjalizowaną dziś jest o niebo lepiej.
_________________
danuta.katarzyna
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-11-13, 14:58   

kelpie87, to się nazywa umiejętność rozciagania doby do własnych potrzeb.
Oprócz zajęć z psem mam też czas poczytac książkę (głównie w autobusie w drodze do i z pracy), wieczorem usiąść przy kompie na chwilę, a oglądając film dziergać włóczkowe wyroby. Mam też czas się wyspać.
 
 
 
kelpie87 
BARFny Hodowca

Barfuje od: VIII 2010
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 257
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2013-11-13, 15:19   

Ja za to mam specyficzny talent: jak dużo czasu bym nie miała i tak się nie wyrabiam i wszystko robię na ostatnią chwilę :lol: Pozostaje mi tylko podziwiać ludzi którzy wyciskają czas na maksa.
_________________
Ania & czarne ruskie
www.infiniventus.pl
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-13, 18:26   

Ja mam na razie taki system:

od pn do pt

-rano kupa i siku i chwila niuchania po okolicy czyli około 20-30 min
-od 15-17 długi spacer zwykle około 4-8 km (wspólne zabawy, zabawy z innymi psami, szukanie smaczków w trawie, niuchanie po okolicy, sztuczki itd.) Zwykle młody "dzikuje" po zaoranych polach, co mi się nie bardzo podoba ze względu na jego stawy, ale cóż mu poradzić...
-W między czasie w razie potrzeby wyjścia na siku

weekendy

w zależności od pogody i humoru po 2 dwu lub jednogodzinne spacery, wyjazdy do parku, na wieś, do lasu itd.

Zaznaczam tylko, że Oz ma dopiero 6 miesięcy i szybko rośnie, dlatego nie przesadzam ze spacerami i sporo bawię się z nim umysłowo w domu. Już obmyślam gdzie my to nie pójdziemy jak urośnie i bynajmniej nie jest to koło domu :P
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-11-13, 18:34   

Z tym uważaniem też nie przesadzaj - stawy nie mogą być przeciążone czyli zero nagłych zrywów i hamowań ale potrzebują jednak pracy czyli swobodnego truchtania, biegania, marszu czyli ruchu jednostajnego. Jak teraz zadbasz o kondycję całego psa i stawów, a takze o psychikę (wybiegany pies = pies zrównowazony psychicznie) to potem masz z górki i życie usłane różami
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-11-13, 20:21   

Wyrabiac psu trzeba mięśnie zadu. Wtedy nawet jak mu się dypslazja bioder przytrafi to będzie mu dużo łatwiej i lepiej.
Iza ma rację, nie ma co przesadzać z tym oszczędzaniem. Byleby zrywów nie było. Niech on sam sobie ruch dawkuje.

kelpie87, ja szybko czytam a jeszcze szybciej dziergam. Natomiast w weekendy wstaję z zawsze tymi samymi wesołymi słowami do skierowanymi do suki: "Masz rację, k***a, wcale nie muszę spać!".
Część rzeczy nadrabiam w pracy, bo robotę jaką mam planowaną na 8 godzin robię 3.
 
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-13, 22:27   

Dziewczyny, wytłumaczcie Ozowi co to znaczy bez zrywów i hamowań, a was ozłocę :mrgreen: Oczywiście ruch jednostajny też jest, aczkolwiek młody ma głupawki i wtedy są bączki, zrywy, wyskoki, zakręty na jednym boku itp., a już jest mega szybki i zwinny. Nie do końca jeszcze panuje nad kończynami przez co zdarzają się różne upadki i fikołki, bo nogi ma długie i się plączą czasami :roll: . Podczas ostatniego takiego latania z kumplami z osiedla, niefortunnie się wywrócił i stłukł łokieć i przez tydzień go leczyliśmy. Generalnie w domu Oz to raczej kanapowa klucha i ma niski do średniego poziom aktywności, ale na dworze chłopak daje czadu na maksa szczególnie jak są inne psy (najlepiej 3 i więcej).

Oczywiście podczas spacerów obserwuję jak tam się chłopak trzyma i jakoś specjalnie go nie stopuję, czy coś w tym stylu i sam sobie decyduje, czy truchta, czy biega itd.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-11-13, 22:52   

koniczynka napisał/a:
Dziewczyny, wytłumaczcie Ozowi co to znaczy bez zrywów i hamowań, a was ozłocę
ja do tej pory własnej suce nie mogę wytłumczyć, że po schodach się schodzi do końca a nie zeskakuje z połowy, tak samo jak nie potrafię jej wytłumaczyć, że wychodząc na ogród nie bierze się rozbiegu i nie przeskakuje tarasu.
 
 
 
Robertx 


Wiek: 31
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 37
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-11-13, 23:49   

Tak czytam i czytam i się trochę przestraszyłem. Azis co prawda schody pokonuje dość niskie (z 10 stopni, mieszkam na parterze), a jedne schodek sięga mu nieco ponad kopytko (ma już `65 w kłębie) ale po lesie biega jak szalony czy to za piłeczką, frisbee czy szapakiem - a wtedy wiadomo, hamowanie bywa bardzo gwałtowne i nieraz wywinął koziołka jak się pośliznął itp - takie zabawy poważnie mogą mu zaszkodzić na stawy?
_________________
Można żyć bez dobermana... Ale po co?
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-11-13, 23:53   

Ja pamiętam jak miałam na studiach na 7:30, semestr zimowy i Diesel w wieku bodajże 4lat.....
4:30 hop na rower. Godzinka wybiegania i na uczelnie. Byłam wtedy mistrzem w jeździe z zamkniętymi oczami :P

Teraz Diesel jest kulawy, więc roweru niet ale spacery być muszą i kropka :)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
danuta.katarzyn 

Barfuje od: roku
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 16 Lip 2013
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-14, 06:39   

koniczynka napisał/a:
Dziewczyny, wytłumaczcie Ozowi co to znaczy bez zrywów i hamowań, a was ozłocę :mrgreen:


wiesz młodego tłumaczy wiek :kwiatek: a co powiesz na dwa "stare konie" (3 i prawie 2 lata), gdy zachowują się tak samo, i to jeszcze w centrum miasta . Jedna jak to tłumaczy jej zachowanie moja córka cyt." patrz ja latam" druga zaś " i tak cie dorwę" :lol: , ale uwierz to nic w porównaniu z mentalnością młodszej, jak coś jej nie pasuje na spacerach np. czekanie na przejściu dla pieszych, gdy druga się załatwia, bo trawa nie taka i długo by wymieniać, idzie lub stoi i bardzo głośno wyraża swoje niezadowolenie zawodząc i dosłownie zrzędząc. :twisted:
_________________
danuta.katarzyna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne