BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum - uwagi, propozycje zmian i ulepszeń
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-09-20, 12:21   Forum - uwagi, propozycje zmian i ulepszeń

Mimo tego, że chcemy aby BARFny Świat był forum idealnym, to zdajemy sobie sprawę, że do doskonałości nam wciąż daleko. Ponieważ osoby tworzące niniejszy portal są jedynie grupą hobbystów, zajmujących się szerzeniem idei BARFa w wolnym czasie, wiele istotnych spraw może nam umykać i możemy popełniać błędy. Dlatego chcielibyśmy, by te błędy nam pokazywać i, jeśli to możliwe, proponować lepsze, alternatywne rozwiązania po to, by wszystkim Użytkownikom ułatwić i uprzyjemnić korzystanie z BARFnego Świata.

Bardzo proszę o zamieszczanie w tym wątku krytycznych uwag dotyczących wszelkich aspektów działania Forum (poza technicznymi, gdyż do tego jest odrębny wątek), jednocześnie starając się unikać zwykłego krytykanctwa. Liczymy na konstruktywną krytykę, dzięki której będziemy w stanie coś poprawić :kwiatek: .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Nordstjerna 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-09-20, 15:05   

Pierwsza! ;-)

Właśnie zauważyłam coś, co może być bardzo mylące. Jeśli chcę pod swoim postem w danym temacie napisać kolejny, to on dodaje się do poprzedniego bez względu na to, jaka ilość czasu upłynęła od zamieszczenia poprzedniego posta. Jednocześnie w podglądzie tematów nadal wyświetla się brązowa łapka, mimo, że w temacie pojawił się de facto nowy post.

Użytkownik może odnieść mylne wrażenie, że nic się w temacie nie dzieje - a być może pojawiły się tam w międzyczasie jakieś ważne treści. To może też prowadzić do dublowania tematów, tylko po to, żeby te treści mogły zostać zauważone.

Edytowanie własnych postów jest dostępne przez dwie godziny - z tym akurat jestem w stanie się zgodzić, ale może niech po tych dwóch godzinach kolejny post danego użytkownika wyświetla się już jako nowy, z możliwością edycji, czyli - choćby nawet - poprawienia błędów i literówek? Przed chwilą chciałam napisać nowy post w temacie strategii dla mojego działu ( po prawie 24 godzinach od poprzedniego) i zrobił się bałagan: post wysłał się za wcześnie, z urwanym fragmentem jednego zdania, którego nie jestem już w stanie poprawić. Całe zdanie przez to straciło sens, a poprawić się nie da.
Dodatkowo pojawiły się tam pierwsze litery kolejnego zdania, które zaczęłam pisać i w tym momencie wysłało mi posta. Tego posta na razie nie będę kończyć, bo bez sensu kontynuować wypowiedź, której sens został utracony przez wycięcie fragmentu zdania.

Pal diabli, jeśli jest to literówka lub ort (boli tylko autora i czytających) - gorzej, jeśli wkradnie się błąd merytoryczny i będzie zaciemniał sytuację. I wtedy co? Tylko PW do moderatora działu, żeby poprawiał. Moim zdaniem trzeba to rozwiązać inaczej.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-09-20, 16:27   

Czy tej Pani należy się jakaś nagroda...? ;-)

To, o czym piszesz to takie zabezpieczenie w skrypcie przed nabijaniem sobie postów oraz sztucznym podbijaniem tematów w górę. Nie łączą się jedynie posty Moderatorów w działach, które moderują.

Nie zwróciłam wcześniej na to uwagi, ale faktycznie masz rację - takie działanie Forum może prowadzić do problemów, o których piszesz. Myślę, że na naszym Forum nie będą się zdarzały sytuacje, przeciwko którym to zabezpieczenie zostało skonstruowane i zaraz postaram się je wyłączyć.

Naprawię też twojego posta, bo faktycznie tak nie może zostać :-? .

Edycja: Już zrobione - posty nie będą się od teraz łączyć.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Geza 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 54
Skąd: Z Ptaszków
Wysłany: 2011-09-22, 08:00   

Byłabym bardzo szczęśliwa, gdyby pod każdym większym tematem (żywienie, zioła, homeopatia itd...) znajdowała się biblioteczka, do której na bieżąco dodawane byłyby ciekawe tytuły książek/artykułów do dalszego zgłębiania tematu; również tam odsyłani bylibyśmy do tych tekstów, które były wykorzystywane podczas pisania.
 
 
Nordstjerna 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-09-22, 08:42   

U mnie będzie na pewno, pisałam już o tym w "strategiach" - mam w planach oprócz suchej biblioteczki także wątek dyskusyjny na temat przeczytanych tekstów, jeśli oczywiście będą chętni do dzielenia się własnymi wrażeniami z lektury.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-09-22, 09:12   

Geza napisał/a:
Byłabym bardzo szczęśliwa, gdyby pod każdym większym tematem (żywienie, zioła, homeopatia itd...) znajdowała się biblioteczka, do której na bieżąco dodawane byłyby ciekawe tytuły książek/artykułów do dalszego zgłębiania tematu; również tam odsyłani bylibyśmy do tych tekstów, które były wykorzystywane podczas pisania.

W dziale o kocim BARFie utworzyłam podforum "Linkownia", w której będę umieszczała wszystkie linki z informacjami, publikacjami itp., z których korzystam, a także inne ciekawe miejsca, gdzie można co nieco poczytać. Do nich będę odsyłała w tekstach. Linki chciałam podzielić na kategorie, w zależności od tematu, którego dotyczą. Mogę w tym dziale zrobić też odrębny wątek z biblioteczką, czyli pozycjami książkowymi, które nie są dostępne do przeczytania w internecie. Chciałabym aby także inni Użytkownicy Forum zamieszczali w Linkowni swoje linki, które uważają za ciekawe, warte przedyskutowania itd. Jeszcze będę myśeć nad tematem, bo wszystko jest dość świeże i nie mam tego na razie poukładanego ani w głowie, ani na papierze jakoś ostatecznie.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Geza 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 54
Skąd: Z Ptaszków
Wysłany: 2011-09-22, 09:50   

Tak, widziałam "Linkownię", jednak myślę, że fajnym rozwiązaniem byłoby, gdyby bibliografia była od razu doczepiona do tematu - po przeczytaniu nie wszystkim chce się szukać dodatkowego działu w poszukiwaniu lektur, zwłaszcza że tam będą najróżniejsze tematy i tego "naszego" trzeba będzie szukać. Chodzi mi o to, że czas jest często decydującym czynnikiem i nie zawsze go mamy nawet, by klikać w odsyłający link do "biblioteki".

Ale ja na to wszystko patrzę przez pryzmat mola książkowego, który wszystkie informacje znalezione w internecie weryfikuje w "staromodny" - książkowy sposób ;-)
No i myślę, że silne podpieranie się bibliografią jest dla nas bardzo-bardzo ważne, dlatego tak się tego tematu czepiam.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-09-22, 10:24   

Spróbuję zatem zrobić "wersję dla moli książkowych" :lol: .
Ja i tak teraz muszę wszystkie swoje teksty przejrzeć, poprawić i uzupełnić gdzie trzeba, bo jak już je dawno temu napisałam, to potem nie było czasu na wprowadzanie nowości, które się pojawiały czy też zmian po poszerzeniu wiedzy itd. Będę je wklejała po kolei. Uzupełnianie o bibliografię na bieżąco w każdym tekście trochę wydłuży mi czas pracy, ale będę się starała :-) .

Moje teksty były pisane wcześniej w innej nieco formule, przede wszystkim nigdy nie zakładałam, że mają stać się jakimś kompendium wiedzy, raczej tak zwyczajnie i spontanicznie dzieliłam się na forum tym, co przeczytałam, dowiedziałam się, wykombinowałam i przemyślałam. Kierunek w jakim to wszystko poszło całkowicie mnie zaskoczył :oops: .
Wciąż nie myślę o swoich opracowaniach w kategorii czegoś na kształt "opracowań naukowych"...
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Geza 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 54
Skąd: Z Ptaszków
Wysłany: 2011-09-22, 10:40   

dagnes napisał/a:

Moje teksty były pisane wcześniej w innej nieco formule, przede wszystkim nigdy nie zakładałam, że mają stać się jakimś kompendium wiedzy, raczej tak zwyczajnie i spontanicznie dzieliłam się na forum tym, co przeczytałam, dowiedziałam się, wykombinowałam i przemyślałam. Kierunek w jakim to wszystko poszło całkowicie mnie zaskoczył :oops: .
Wciąż nie myślę o swoich opracowaniach w kategorii czegoś na kształt "opracowań naukowych"...


Tak się czepiam, bo wciąż zderzam się (chyba większość z nas się zderza) z lekarzami weterynarii i ich pytaniem "A skąd Pani o tym wie?" "No, z forum". I oni zazwyczaj przestają już pytać, a i mi entuzjazm opada do dalszej rozmowy, ponieważ czuję się niewiarygodna.

Nasze teksty nie muszą być opracowaniami naukowymi, ale ważne, by w trakcie rozmów ze specjalistami mieć w ręku dowód, w postaci właśnie takich opracowań.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-09-23, 09:39   

Zasoova napisał/a:
Z uwag innych: co sądzicie o tym, żeby zmienić "% barfowania" z przedziałów na wartości? Np. co 10%: 0, 10,20...90, 100% ? Ja chciałabym wpisać sobie 50% i pomijając już, że pasują mi 2 przedziały, to żaden tego nie oddaje, a przedział w jaki wpadam mając te 2 do wyboru jest ogrooomny ;)

Jeśli będzie zapotrzebowanie Użytkowników na rozdrobnienie zakresów udziału % BARFa, to zrobimy :-) .
Zakresy, które wprowadziłam do profilu miały dać w moim zamyśle tylko pewien obraz szacunkowy, tym bardziej że nie wydaje mi się możliwe, by tak dokładnie wyliczyć ten odsetek. Zwykle waha się on z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień i w dłuższym okresie, dając właśnie pewien przedział wartości. Ponadto, kto tak naprawdę, z kalkulatorem w ręku, dokonuje takich wyliczeń procentowych? ;-) Raczej oceniamy to "na oko", tak mi się wydaje. Jedynie karmiąc koty w 100% BARFem, bez najmniejszych dodatków i nawet chwili "odstępstwa" czy jednego chrupeczka "na smaka" :mrgreen: , można by napisać "udział BARFa 100%" bez żadnych przedziałów.
Ale jeśli będzie trzeba zrobić modyfikacje - to nie ma sprawy ;-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Sonya 

Barfuje od: kwie 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 164
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-04-02, 13:48   

Hej wszystkim :)

Mam taka sugestie... Weterynarze roznie podchodza do BARFa, krytykuja, polecaja zmiane diety, uwazaja, ze choroby to od tego, ze najlepsza jest karma X, ktora maja na stanie itd... Futra szpikuja antybiotykami wlasciwie z marnym rozpoznaniem itd...

Poniewaz jednak nie kazdy weterynarz taki jest, sa tez cudowni, to co sadzicie o dodaniu do forum dzialu o polecanych wetach? O tym co w danej lecznicy nam sie podobalo, a co nie? Gdzie mozna zrobic dobre badania... Wiem, ze takie dzialy sa juz m in. na forum miau, ale mimo wszystko?

A moze taki dzial juz jest ale nic o nim nie wiem?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-04-04, 07:34   

Sonya, nowy dział oczywiście można założyć, jeśli jest taka potrzeba, technicznie to żaden problem. W kwestii merytorycznej trzeba się jednak mocno zastanowić. Poddałam ten temat dyskusji w gronie Moderatorów, by ustalić, co zrobimy z twoją propozycją.
W międzyczasie dobrze by było, aby i inni Forumowicze wypowiedzieli się w tej sprawie, gdyż nie wiem jakie jest faktyczne zainteresowanie na Forum takim tematem. Być może wystarczyłoby stworzyć jakiś wątek?
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
kianne 


Barfuje od: 03.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-04, 12:05   

Wątek/temat o polecanych weterynarzach/lecznicach byłby super.

Zwłaszcza z informacjami, w którym mieście który weterynarz jest proBARF i nie spojrzy na Ciebie jak na kosmitę :)

Super pomysł :)
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-04-04, 18:50   

Tak przy okazji, zauważcie w jak naturalny sposób w dziale "Mięso i mięsne składniki diety" tworzy się jakby poddział dotyczący Miast i miejsc gdzie można kupić dobre mięso.
Może w tak naturalny sposób wyklaruje się sprawa z Vetami, a wątek będzie ewoluował lub pączkował kolejnymi miastami, i w tym przypadku zadziała podobna zasada.
Miasto-adres itd....
  Zaproszone osoby: 2
 
Sonya 

Barfuje od: kwie 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 164
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-04-04, 20:14   

Zgadzam sie, o cos takiego mi chodzilo :) oczywiscie opinie o wetach nalezaloby opatrzyc jakims regulaminem sensownym i moderowac posty ktore moglyby byc obrazliwe... w sumie to najbardziej obawialabym sie tej strony medalu- tzn ze ktos napisze troche za duzo lub troche zbyt intensywnie, to moze byc jakis problem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne