BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Z Ogrodu Lorien*PL
Autor Wiadomość
NinaWi 
BARFny Hodowca


Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-17, 17:39   Z Ogrodu Lorien*PL

Postanowiłam przenieść się z Powitalni tutaj, bo zaczynamy barfować na poważnie :-)

Dla przypomnienia ;-)

Kotał:

Bella:

Celesta:

Emma:

Axis:


Wczoraj zrobiłam próbną mieszankę z gęsiny, kurczaka i krewetek. Dodałam tran, taurynę i tokovit. Podrobów na razie specjalnie nie dodawałam, hemoglobiny i skorupek też nie.
Szału nie było. Kotał z Celestą troch podziubali, co uznaję za sukces. Bella niestety wzgardziła :-( Chyba będziemy musieli spróbować z innym mięsem, żeby księżnej podpasowało.
Za to przedwczoraj dostały po kawałku szyjki kaczej. Wszystkie trzy okazały zainteresowanie, więc dostrzegam potencjał. :-)
_________________

Hodowla Kotów Norweskich Leśnych Z Ogrodu Lorien*PL
Ostatnio zmieniony przez NinaWi 2014-12-14, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Amanita 

Barfuje od: 2011
Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-17, 19:34   

Może spróbuj z jednolitymi mieszankami. Wiesz, na śniadanie kurczak, na obiad gęś a na kolacje wolowina. W ten sposób szybciej dojdziesz co Twoim futrom pasuje a czego nie wezmą do paszczy ... bo nie:). Z drugiej strony, nie ma co się łudzić, że jak nasz kot najbardziej na świecie lubi np.,indyki, to możemy w tym błogim przeświadczeniu pozostać na zawsze :-D

U nas właśnie przerabiamy zmierzch "Ery Kaczki". A jeszcze 3 tygodnie temu wszystko co kacze znikało, a ja snułam wizje wykupienia stada kaczek w wiadomymcelu:).
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-17, 20:07   

.. za jakiś czas będzie świt "ery kaczek". To teraz im się na razie przejadło. Ja zauważyłam, że kiedyś coś było beee, ale po jakimś czasie (kilku miesięcy) jak wracam do tego smaku, to już takie beee nie jest.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-11-18, 11:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
NinaWi 
BARFny Hodowca


Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-17, 20:13   

Amanita napisał/a:
Może spróbuj z jednolitymi mieszankami. Wiesz, na śniadanie kurczak, na obiad gęś a na kolacje wolowina. W ten sposób szybciej dojdziesz co Twoim futrom pasuje a czego nie wezmą do paszczy ... bo nie:).


Właśnie tak zamierzam. Spróbujemy królika i kaczki na początek. Wołowiny Bella nie rusza. Kurczaków ze sklepu i indyków też nie. :evil: Może cielęcina jej podejdzie? Zbankrutuję najwyżej, co tam :lol:

Cytat:

Z drugiej strony, nie ma co się łudzić, że jak nasz kot najbardziej na świecie lubi np.,indyki, to możemy w tym błogim przeświadczeniu pozostać na zawsze :-D
U nas właśnie przerabiamy zmierzch "Ery Kaczki". A jeszcze 3 tygodnie temu wszystko co kacze znikało, a ja snułam wizje wykupienia stada kaczek w wiadomymcelu:).

Ech te koty :lol: Przejadło się towarzystwo kaczką, to wybrzydza :mrgreen:
_________________

Hodowla Kotów Norweskich Leśnych Z Ogrodu Lorien*PL
 
 
Baniusia 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Sie 2013
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-17, 20:27   

Ja w ogóle nie mam problemu z jedzeniem. Moje dwie labradorki wymiatają wszystko i za kazdym razem patrzą, dlaczego tak mało.
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-11-18, 11:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-17, 20:38   

moja sunia też je wszystko bez problemu, także jak moim kociastym zostaje coś z dziennej porcji mieszanki to pies dostaje. I nic się nie marnuje :mrgreen:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Amanita 

Barfuje od: 2011
Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-17, 21:05   

To mądra kicia jest jak nie rusza sklepowego :-> . Od kiedy za zooplusie zobaczyłam, ze saszetka z kurczakiem i rosołem ( w większości) kosztuje mnie w przeliczeniu 75 zł za kg, to,stwierdziłam, że mogę moim kociastym kupować wszystko Bo chyba nawet foie gras wyszło by taniej.
 
 
NinaWi 
BARFny Hodowca


Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-17, 21:22   

Tufitka napisał/a:
moja sunia też je wszystko bez problemu, także jak moim kociastym zostaje coś z dziennej porcji mieszanki to pies dostaje. I nic się nie marnuje :mrgreen:

Ja też mam to szczęście, że tę moją pierwszą mieszankę zjedzą Kotał i Celesta. A dla Belli będę indywidualnie coś kombinować.

Amanita napisał/a:
To mądra kicia jest jak nie rusza sklepowego

Może i mądra, ale okazuje tę mądrość tylko przy talerzu z mięsem :lol: , whiskasa albo coś w tym stylu chętnie by zjadła :twisted:
W przyszły weekend jadę na rynek bałucki upolować jakiegoś kuraka albo kaczkę od wiejskiej baby. Mam nadzieję, że uda mi się dorwać jakiegoś wybieganego ptaka.
_________________

Hodowla Kotów Norweskich Leśnych Z Ogrodu Lorien*PL
 
 
Amanita 

Barfuje od: 2011
Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-17, 21:41   

No chrupki u nas pozostają poza konkurencją. Pojęcia nie mam co tam dodają, ale kociaste błagają o nie regularnie. Nie daj Boże im ulec, bo wtedy generalny strajk i walenie o 5 rano zabawką do której wrzuca się chrupy dla rozrywek kociastych.

Na szczęście moje koty nawet w największej depresji nie rezygnują z jedzenia :)
 
 
NinaWi 
BARFny Hodowca


Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-22, 20:54   

Amanita napisał/a:
No chrupki u nas pozostają poza konkurencją.

A u nas zależy dla kogo 8-) Kotał bowiem pokochał moją pierwszą mieszankę z gęsiny, kuraka i krewetek. Prawie w ogóle nie je już chrupków, czeka na mięcho :love: Celesta próbuje mięska, smakuje jej, ale na razie ostrożnie do niego podchodzi. A Bella standardowo, mięcho fe, chrupki omnomnomnom. Ale! Zaczęła więcej jeść, więc czekam z niecierpliwością na jej różowe cyce, później USG i mam nadzieję, że zostanie oficjalną ciężarówką :kciuk:
_________________

Hodowla Kotów Norweskich Leśnych Z Ogrodu Lorien*PL
 
 
Jazgata 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-22, 21:46   

Trzymamy kciuki za ciezarowke :) !
 
 
Czarn(y)a 

Barfuje od: 10.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 41
Skąd: Ustronie/Łódź
Wysłany: 2013-11-22, 22:02   

jaka Bella jest bosssska :love: ehhh chętnie bym się stała posiadaczką kota w domu, ale chyba mój mąż by nie był szczęśliwy za to mamuty bardzo :twisted:
 
 
Jazgata 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-22, 22:09   

A masz jeszcze jakies zdjecie Celesty ? Intryguje mnie jej latarnia na pyszczku :)
 
 
NinaWi 
BARFny Hodowca


Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-22, 22:48   

Jazgata napisał/a:
Trzymamy kciuki za ciezarowke :) !


nie dziękuję :kwiatek:

Czarn(y)a napisał/a:
jaka Bella jest bosssska :love: ehhh chętnie bym się stała posiadaczką kota w domu, ale chyba mój mąż by nie był szczęśliwy za to mamuty bardzo :twisted:

Następny razem jak przyjedzie po mięcho, niech wejdzie poznać moje kociska. Może zmieni zdanie :twisted: Bella bardzo miło wita gości. Przybiega, wdzięczy się, od razu mruczy, udeptuje, łasi się i popisuje w stylu "spójrz jaka jestem słodka i głaskaj". Nie wiem tylko, czy to działa na mamuty :-P

Jazgata napisał/a:
A masz jeszcze jakies zdjecie Celesty ? Intryguje mnie jej latarnia na pyszczku :)

Pewnie - http://z-ogrodu-lorien.pl...sne-futrzakipl/ :-)
_________________

Hodowla Kotów Norweskich Leśnych Z Ogrodu Lorien*PL
 
 
Jazgata 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-23, 06:17   

Niesamowite sa :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne