BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamy :)
Autor Wiadomość
Gaja 

Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 10
Wysłany: 2013-11-16, 12:42   Witamy :)

Dzień dobry :)
Muszę się troszkę zorientować co i jak to jest, ale zanim, to chciałabym się przywitać.
Mieszkanie raczą dzielić ze mną trzy kocie miłości mojego życia:
Gaja - najstarsza moja, 9-letnia kocia dama, czarna dziewczyna z podwórka, trafiłyśmy na siebie, gdy miała ok. 5 tygodni :)
Morfeusz - 8-letnie, czekoladowe, wieczne dziecko burmskie. Jesteśmy ze sobą odkąd skończył 4 miesiące. Największy chorowitek z nas wszystkich.
Joachim - 6-letni kocur, najmłodszy i największy, też ciągle myśli, że jest małym kocięciem. Też dziecię podwórka. Ma nadwagę i ciągle próbuję go odchudzić, na razie z marnym skutkiem.
Moje koty są na karmie suchej, Morfeusz na RC urinary ze względu na wciąż nękające go struwity, a Gaja i Joachim są na Orijenie. Na forum miau dostałam adres tutaj, bo szukam sposobu, żeby moje koty wyzwolić od dolegliwości. Trochę się boję o Morfeusza, bo on ma i te struwity i wrażliwy przewód pokarmowy, tak więc eksperymenty żywieniowe różnie się u niego skończyć mogą. Poza tym nie są już najmłodsze i całe dotychczasowe życie na chrupkach. Morfeusz kocha kurczaka - ale tylko gotowanego. I tylko czyste mięso, cokolwiek chciałam przemycić - np dolać tranu lub żurawiny, już tego nie tknął. Nie znosi wszelkich past, pasztecików itp. W ogóle puszek moje koty nie bardzo lubią. Ostatnio jakoś wyjątkowo kupiłam na spróbowanie puszki Applawsa i je jedzą z chęcią, tak więc im czasem kupuję, przy czym Morfeusz dostaje tylko 1 raz w tygodniu, bo się boję że kryształy wylezą.
No, chyba się za bardzo rozpisałam, jak na powitanie, ale jeśli chodzi o koty to tak już mam - jak zacznę o nich, to ciężko skończyć :)
Tak więc kończę:)
Dorota i Kotki Trzy :)
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2013-11-16, 12:43   

Witaj - miło Cię tutaj widzieć ;)
A pokażesz nam swoje kotki na zdjęciach? Bo zapewne śliczne są :-)
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-11-16, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karakalek 


Udział BARFa: 90-100%
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-16, 13:24   

Cześć, miło Cię poznać :-)
Skoro myślisz o Barfie, to pierwszy krok za Tobą w kierunku poprawy zdrowia zwierzaków.Uda się :kciuk:
_________________
Kto mnie kocha, kocha mojego kota
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-11-16, 20:37   

Barfny Świat to najbardziej przyjazne miejsce w wirtualnej przestrzeni, a wiec doskonale trafiłaś, a Miau podziękujemy za skierowanie was tutaj :kwiatek:
Najważniejsze jest zdrowie futer, a co za tym idzie Twoje dobre samopoczucie.
Mamy nadzieje, ze dostaniesz wszystkie porady i pomoc.
Proszę poczuj sie jak u siebie i korzystaj z wszystkich dobrodziejstw stosownych działów.
Pomocny może byc link o wstawianiu zdjęć
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387
Gaja napisał/a:
Moje koty są na karmie suchej, Morfeusz na RC urinary ze względu na wciąż nękające go struwity, a Gaja i Joachim są na Orijenie.

Polecam na początek temat dosyc długi, ale mysle, że trzeba go przebrnąć pomimo tego, że liczy 25 stron. Ale po przeczytaniu go odpowiesz sobie na podstawowe pytania. :kwiatek:

BARF w chorobach dolnych dróg moczowych
SUK, struwity, szczawiany, idiopatyczne & bakteryjne zapalenia pęcherza
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=73
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-11-18, 11:36, w całości zmieniany 1 raz  
  Zaproszone osoby: 2
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2013-11-16, 21:24   

no cześć

czekamy na foty sierściuchów :kwiatek:
 
 
Gaja 

Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 10
Wysłany: 2013-11-16, 22:47   

Hej :) Dziękuję za miłe powitanie :)
Prawdę mówiąc, już wcześniej czytałam o BARFie, ale jakoś ilość suplementów mnie przerażała i nie działała przekonująco. Ostatnio często trafiałam na posty obecnej tu koleżanki, której argumenty zaczęły mnie zastanawiać i pomyślałam sobie, że jest w tym jakaś logika. Ilość suplementów nadal mnie przeraża, bo ja muszę łatwo i prosto wszystko mieć, ale już tu znalazłam przepisy na bardzo proste rzeczy z gotową mieszanką suplementową. Nie wiem, gdzie zadawać pytania dotyczące karmienia, jakoś chyba tu każdy zakłada swój wątek z pytaniami? W każdym razie na razie zostanę na suchej karmie, ale spróbuję codziennie podawać po prostu surowe kawałeczki mięsa, zobaczę, jak będą moje kociaste jeść. Kurczaka lubią, gorzej, że raczej gotowanego, wołowe tylko Gajeczka. Nie wiem, jak to będzie....
A to moje śliczności kochane:
Gaja:

Morfeusz:

Joachim:

Pozdrawiamy :)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-11-16, 23:14   

Witamy piękne towarzystwo :kwiatek:
 
 
Gaja 

Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 10
Wysłany: 2013-11-16, 23:54   

Dziękujemy bardzo :)
Sama nie wierzę własnym oczom! Zaczęłam szukać informacji w necie i znalazłam stronę "zdrowa miska". Osoby zajmują się BARFEM tak niedaleko ode mnie... Może mi pomogą, napisałam już do dziewczyny, chociaż na stronie jest tylko o psach, to może kotami też się zajmują? Bym miała pomoc tak blisko.... Bo ja sama to taka ciapa jestem...
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3007
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-17, 08:07   

E tam, zaraz ciapa. Nie można tak o sobie mówić i myśleć. Ja wierzę w Twoje możliwości poznawcze i wiem, że sama dasz radę ogarnąć to co potrzeba.
Poczytaj wszystko na spokojnie, wiedza się poukłada w głowie i sama dasz radę.
Jadłospis dla kota to zupełnie co innego niż dla psa.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3007
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-17, 08:59   

Gaja napisał/a:
Zaczęłam szukać informacji w necie i znalazłam stronę "zdrowa miska". Osoby zajmują się BARFEM tak niedaleko ode mnie...

Pytanie czy się tym samy co tutaj my zajmujemy, czy nazywają barf, ale zupełnie inaczej podchodzą.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-11-18, 11:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2013-11-17, 09:35   

Wystarczy zajrzeć (w google wpisałam podaną nazwę): ich strona; jak się wejdzie w info jak kupić, to na końcu jest o dystrubutorach w okolicy i link do barf.pl, która to jest kolejną (jedną z wielu) stroną PRIMEXu. Mówi Wam to coś? :twisted:


Jak chcesz gotowe mieszanki, Sihaja, to popróbuj tutaj poszukać w Barfnym Kramiku lub daj tam ogłoszenie, że kupisz mieszankę (wraz z podaniem, gdzie mieszkasz, tzn. województwo i miejscowość) - może znajdzie się ktoś z Twojej okolicy.

Poza tym jeśli zaczniesz od mięsa z Felini Complete, to będzie Ci bardzo łatwo samodzielnie coś przygotować. Tutaj jest nawet fotoinstruktaż.
 
 
Gaja 

Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 10
Wysłany: 2013-11-17, 10:12   

Mnie nic nie mówi Primex, ale z wypowiedzi rozumiem, że nie polecasz...
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2013-11-17, 10:48   

Tutaj masz temat o gotowym BARFie - warto poczytać. Mają "dla psów" - dla kotów jest tylko:
Cytat:

Mix podrobowy

Świeżo mielona wątroba, serce i nerka wołowa w proporcji 1/2 serce, ¼ wątroba i ¼ nerka

bez mięsa i suplementów. Lepiej kup mięso i Felini Complete ;-)
 
 
Gaja 

Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 10
Wysłany: 2013-11-18, 07:47   

Hej :) Mam nowy nick :) Mam nadzieję, że teraz będzie ok :)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-11-18, 11:53   

Ładny :kwiatek: :mrgreen:
Witamy serdecznie :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne