BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mleko dla kota
Autor Wiadomość
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2013-01-14, 21:00   

Można, ja (a raczej moje Kić i fretki) wolę kozie mleko, tańsze i zdrowsze od tych dziwactw w kartonikach.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
naczelny 

Wiek: 37
Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-20, 12:26   

Czołem, jestem szczęśliwym posiadaczem kotka, którego staram się odzwyczaić od picia mleka. Niestety kot nie chce i rzuca się na mleko przy każdej okazji. Chce przerzucić go na mięso, ale nie ma na nie apetytu, ledwo coś poskubie i mu się odechciewa. Jak mam odzwyczaić go od picia mleka?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2013-03-02, 21:32   

naczelny napisał/a:
Jak mam odzwyczaić go od picia mleka?

Po prostu mu nie dawaj :-P . Z pewnością sam nie zrezygnuje skoro mu je podajesz.
A jeśli chcesz by "odwyk" miał przebieg łagodniejszy, to zacznij rozcieńczać mleko wodą. Rozcienczaj z czasem coraz mocniej, aż dojdziesz do podawania samej wody.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Iga1 


Dołączyła: 22 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-28, 18:05   Dawanie mleka dorosłemu kotu

Szukałam informacji w sieci, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi.

Czy dorosłemu kotu można podawać mleko (takie dla kociaków) ?
Nie chodzi mi o podanie raz na jakiś czas jak większość osób podaje, a częściej aby też "dopoić", bo woda jakoś mu nie idzie.
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-28, 18:27   

Jeżeli jest pozbawione laktozy to nie widzę przeciwwskazań.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-11-28, 19:03   

Ja moim kotom daję produkty mleczne przefermentowane tj. zsiadłe mleko, jogurt, kefir ewentualnie twarożek, wymieszane pół na pół z wodą. Nie powinny one zawierać już laktozy.
Nic się nie dzieje, kupy są jak najbardziej O'K :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Iga1 


Dołączyła: 22 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-28, 19:19   

to mnie pocieszyłyście :-)

A czy dając codziennie małą miseczkę, powinno się uwzględnić to w kalkulatorze ? -na opakowaniu widnieje tylko % udział białka, tłuszczu, włókna, popiółu, wilgotność, więc raczej nie jest uzupełniane dodatkowo.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-11-28, 19:44   

Ja daję dziennie 7-8 łyżek jogurtu/kefiru/zsiadłego mleka na 2 koty o łącznej wadze 8,6 kg.
Do kalkulatora nie wliczam.
Niestety zdaniem moich kotów woda może co najwyżej służyć do chlapania w niej łapami :twisted:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-11-28, 19:51   

Słuchajcie - z punktu widzenia BARFA - nie nie można, a raczej nie powinno się. Ani mleka ani jego przetworów. Mleko, a już zwłaszcza mleko obcego gatunku to nie jest pokarm dorosłych ssaków. Od biedy jako przysmak, ale nie jako stały element diety
To tak z punktu widzenia BARFA i tego co jest polecane na naszym, barfnym forum.
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-28, 20:05   

Gdybyśmy wszyscy tak bardzo restrykcyjnie przestrzegali zasad BARFowania - tylko żywy pokarm wchodziłby w grę (bardziej świeży i przyswajalny biologicznie nie będzie). :-P Ale rozumiem Twój punkt widzenia, ciocia_mlotek. Nie powinno się stosować jako części diety, ale jako sporadyczny przysmak - czemu nie.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Iga1 


Dołączyła: 22 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-28, 20:08   

To teraz już nie wiem :niewiem:
Naturalnym pokarmem może nie być, a czy zaszkodzić może? Ktoś coś kiedyś słyszał na ten temat z jakiegoś wiarygodnego źródła?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-11-28, 20:10   

No niestety u mnie nie ma innej możliwości dopojenia kota :evil:
Mając do wyboru chore nerki a nieco jogurtu, po którym kotom nic nie jest, wolę jogurt.
Na temat szkodzenia przefermentowanych produktów mlecznych kotom to wiem tylko z autopsji, że jak napisałam - moje nie mają po nich żadnych problemów.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-11-28, 20:25   

Sojuz napisał/a:
Gdybyśmy wszyscy tak bardzo restrykcyjnie przestrzegali zasad BARFowania - tylko żywy pokarm wchodziłby w grę (bardziej świeży i przyswajalny biologicznie nie będzie). :-P Ale rozumiem Twój punkt widzenia, ciocia_mlotek. Nie powinno się stosować jako części diety, ale jako sporadyczny przysmak - czemu nie.


Wiesz, to już by było popadanie w skrajność :mrgreen: Zwierzę "na żywca" czy już "umarłe" nadal jest czymś co byłoby elementem diety kociej czy psiej. Psiej nawet na pewno bo to przecież również padlinożercy. Ale produkty mleczne już nie. Ewentualnie w bardzo mikroskopijnych ilościach z żołądków upolowanych niemowłąt lub gruczołów karmiącej samicy.
Z tym dopajaniem. Serio koty będące na barfie trzeba jeszcze dodatkowo dopajać? Ja rozumeim te na suchym, ale barfne koty dostają chyba sporo wody w mięsie lub mieszankach?
Jeśli istotnie jest taka potrzeba to ja bym jednak szukała czegoś bardziej odpowiedniego co koty by lubiły. Tak serio to z niekoniecznie barfnych rzeczy prędzej bym rosołek podawała niż mleko
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-11-28, 20:31   

Rosołek mają głęboko pod puszystymi ogonami :evil:
Poza tym Rico w rosołku przeznaczonym do wypicia niedawno próbował się wykąpać :twisted:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2013-11-28, 20:34   

Rosołek nie wszystkie piją. Magnolii nie da się dopoić niczym poza dolewaniem wody do mieszanki w ilościach większych niż 75%.

Co do mleka... Magnolia - podobnie jak poprzednie schroniskowe biedy - krótko po przyjeździe miała straszne ciągoty do białego sera produkcji mojej mamy oraz jogurtu. Jak trochę stanęła na nogi, to jej przeszło (podobnie jak poprzednikom). Pytałam wet o takie ciągoty - stwierdziła, że widocznie miały silny wybrak jakiegoś składnika, który akurat z tego jest łatwo przyswajalny (zresztą dużo odżywek dla kotów rekonwalescentów ma białka mleka, więc coś musi w tym być).

Teraz na sam zapach czy serka, czy nawet kociego mleka (które piła na początku) ma coś, co wygląda jak odruch wymiotny. Co do fermentowanych "źródeł pożytecznych bakterii" - jogurty, które można kupić, mają ich bardzo mało (jeśli chodzi o ludzi, to lepszy efekt probiotyczny dają kiszonki na surowo, szczególnie własnej produkcji - raz, że nie ma problemu z tolerancją laktozy, a dwa - bakterii więcej).

Taki jeden z moich ulubionych obrazków odnośnie kotów i mleka:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne