BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF + jedzenie "domowe"
Autor Wiadomość
eli 


Barfuje od: 2014
Dołączyła: 28 Gru 2013
Posty: 45
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-12-28, 09:14   BARF + jedzenie "domowe"

Witajcie, od jakiegoś czasu śledzę forum, mam pełno wątpliwości ale jednak przekonuje mnie ten sposób karmienia psa. Jedyne czego nie bardzo mogę zrobić to po 1 tak dokładnego żywienia psa jak w jadłospisach (papki warzywne, liczenie i ważenie) ponieważ jak większość w tym zabieganym świecie mam mało czasu (dziecko, praca, ciąza:) gotowanie, sprzątanie itd) i zastanawiam się czy mogłabym połączyć barf czyli podawanie psiakowi surowego mięska i kości, podrobów oraz np od czasu do czasu: ryżu z rybką, ziemniaków gotowanych z jajkiem, i tym podobnych pochodnych obiadowych - zjadalnych i nieszkodliwych dla psa. Szukam rozwiązania dobrego dla psa i dla mnie ponieważ finansowo wolałabym np brita ale jako że pies ma 5 miesięcy i raczej planujemy że pożyje kilkanaście lat chciałabym jednocześnie dać mu to co dobre. Więc pytam czy i jak mogę znależć rozwiązanie w mojej sytuacji? Najważniejsza to kwestia kasowa i czasochłonność/pracochłonność.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2013-12-28, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
endrjuck 

Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-28, 10:28   

Cześć :)
Jako jeszcze żółtodziub w tej kwestii mogę Cię zapewnić, że barfowanie nie jest takie starszne, jakie może się wydawać na początku, później sprowadza się tylko do wyjęcia porcji z zamrażarnika dwa razy dziennie :)
Na początku zgodze się, że jest to czarna magia i sporo wiedzy trzeba przyswoić ale wszystko wychodzi "w praniu". My w ważenie się nie bawimy, zachowujemy tylko proporcje i obserwujemy sunię - wygląd i kupy.

Co do gotowanego jedzenia...jakiś czas temu daliśmy psicę teściom na weekend, z rozpiską i wydzielonymi porcjami. Mimo to okazało się, że mają swoją wizję żywieniową i dostawała jedzenie "domowe" :mrgreen:
Skończyło się na dwudniowej sraczce, bąkach nie do wytrzymania i ogólnym złym samopoczuciu. Nie polecam ;-)
Warto poświęcić na początku trochę czasu żeby się wczytać i te pare godzin tygodniowo na obchód po lokalnych mięsnych, porcjowanie i mrożenie.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-28, 11:11   

eli napisał/a:
ryżu z rybką, ziemniaków gotowanych z jajkiem, i tym podobnych pochodnych obiadowych - zjadalnych i nieszkodliwych dla psa.
to psu nie jest potrzebne. Ułożenie jadłospisu dla psa jest prostsze niż dla kotów. Poczytaj dokładnie
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=333
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=330
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=372
zajrzyj do jadłospisów dla konkretnych psów (może Twój pod jeden z nich będzie pasować)
Lepiej nie karmić psa jedzeniem gotowanym (resztki ze stołu), bo są przyprawione dla ludzi nie dla psa.
Lepiej dać psu surowe jajko niż na twardo. Ryżu pies sam nie zbierze i nie ugotuje.
Najlepsze dla psa surowe mięso, mięsne kości do tego troszkę surowych (moja sunia wcina surowe warzywa i owoce, nie bawię się w ich gotowanie i tarcie - jak dla małego dziecka) warzyw i owoców. Dodać można odpowiednie suple http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=81 i tyle. Wierz mi, że z jedzeniem dla psa jest mniej zachodu niż z kocim (mam psa i trzy koty w domu).
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2013-12-28, 16:12   

endrjuck napisał/a:

Warto poświęcić na początku trochę czasu żeby się wczytać i te pare godzin tygodniowo na obchód po lokalnych mięsnych, porcjowanie i mrożenie.


Robiąc zakupy dla rodziny nie ma potrzeby robić specjalnych obchodów po sklepach. Parę godzin to się może uzbiera w skali miesiąca, ale nie tygodnia.

Najmniej czasu Ci zejdize, jak od razu po zakupach podzielisz sobie mięcho na porcje dwudniowe i zamrozisz. Wieczorem wyjmujesz porcję na następny dzień. Ja nawet niektóre rzeczy podaję w formie zamrożonej- to taka sztuczka do przekonania niechętnego do gryzienia psiaka. Wtedy już w ogóle mało roboty jest.
Papki warzywne na razie dobie odpuść. Jak raz w tygodniu dasz psiakowi jakieś warzywko z zupy, to i tak będize dobrze. Z czasem, jak się rozkręcisz, to będizesz robić miksy. Jak na mój gust teraz sobie daruj, a ogarnij rodzaje mięs, kości, podrobów i zamrażarkową logistykę ;-)
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-12-28, 17:08   

Psi Barf jest łatwy, szybki i przyjemny. Musisz tylko obczaić źródłą mięsa i sposoby na jego układanie tak żeby było ekonomicznie (w czeluściach zamrażarnika)
Tu nie ma potrzeby tak dokładnego wyliczania, porcjowania. Jednego dnia pies dostanie więcej - drugiego mniej.
Tak jak napisałą Zofijówka - warzywo z zupy, jabłko czy gruszka kupione na bazarze przy okazji swoich zakupów załatwiają sprawę.
Jedyny trudny punkt to miejsce do pzrechowywania - dobrze mieć go tyle, żeby choć na miesiąc starczyło
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-12-28, 17:15   

Dokładnie tak, jak mówią przedmówcy. Psi barf jest bardzo łatwy. Szczegółowe wyliczenia nie są potrzebne. Dużo więcej zachodu kosztuje przygotowywwanie gotowanego domowego jedzenia niż barfa - a jednoczesnie takie gotowane i z zapychaczem jest tez dużo mniej dla psa wartościowe. czyli pełen barf będzie zarówno lepszy dla psa jak i wygodnieszy, mniej absorbujący dla ciebie
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
eli 


Barfuje od: 2014
Dołączyła: 28 Gru 2013
Posty: 45
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-12-28, 22:22   

tak, wszystko zaczyna wyglądac zachecajaco:) ale ale ale:) w miescie mam dostepne tylko to co w sklepach, o dzis widziałam pluca wolowe za 3,90 za kg w sumie cena niezła ale nie kupiłam nie wiedziałam czy moge dac, no i nie dostane tez zwaczy wolowych wiec nie wiem jak przeskoczyc na te diete, oawiam sie tez ze beda u mnie przewazac podroby itp pochodne od kuraka ze wzgledow finansowych...
aha u was tez tak bylo ze pies przestał zjadac wszystko co napotkała na drodze?
ps dałam mu dzis jabłuszko, ani nawet nie spojrzał, wiec watpie ze chyci sie tych moich cudnych papek czy gruszki czy warzyw z zupy:(

aha a moj zamrazalnik ma pojemnosc 10 litrów:P
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-12-28, 22:59   

Uzupełnij w profilu skąd jesteś. Będzie łątwiej Cię naprowadzić na źródła mięsa.
Możesz dawać psu wszystko co tylko uda Ci sie zdobyć w rozsądnej cenie. Aczkolwiek płucami nie będzie zachwycony. I w żadnym wypadku nie mogą być one pełnoprawnym posiłkiem.
Pamiętaj, że serca czy ozory są podrobami w meniu ludzkim - w psim jet to mięso.
 
 
eli 


Barfuje od: 2014
Dołączyła: 28 Gru 2013
Posty: 45
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-12-28, 23:03   

no własnie nie wiem co zaliczyc do miesa??? a profil juz uzupełniam:)
 
 
choice 


Barfuje od: 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-28, 23:09   

Poszukaj na bazarkach w budkach mięsnych - czasem warto zaprzyjaźnić się ze sprzedawcą - odłozy dla ciebie co nieco, jakieś okrawki w przyzwoitej cenie.
A jaki duzy psiak?
_________________
Choice - BPP
 
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-12-28, 23:12   

Tutaj masz cały dział poświecony rodzajom miesa, podrobom... cała noc przed Tobą
http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=12

Tak jak napisała Choice - warto pogadać ze sprzedawcami - często mają jakieś starszawe mięso które dla psów jest doskonałe, za to taniej można je kupić. No i ochłapy - przyjazny ktoś zamówi Ci z hurtowni.
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2013-12-28, 23:14   

Eli, warzywko z zupy będize psu pachnieć i raczej zje. Ale te warzywa są najmniej ważne. Jak nie będize ich jeść, nic się nie stanie.
Odnośnie cen, to bez przesady. Pomyśl, karmę kupujesz za dobrych paręnaście złotych za kilogram. To nie żałuj na mięso dla psa. Raz kupisz mu mięsa po 5zł za kilo, innym razem po 15. Średnio wyjdize Ci i tak taniej niż za karmę.
Z płucami nie przesadzaj (są mało wartościowe), nie dawaj też świńskiego móżdżku. Psu kupuj wszystko, co Ci tylko przyjdzie do głowy, unikaj monotonii. Żwaczami się nie przejmuj. Nie musisz ich podawać, by pies był zdrowy i szczęśliwy.
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
eli 


Barfuje od: 2014
Dołączyła: 28 Gru 2013
Posty: 45
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-12-28, 23:15   

psiak cocer spaniel ang waga 11 kg płeć pies, 6 miesiecy, na ryneczek sie wybieram znalazłam tez jakies rady gdzie mozna w Rzeszowie dostac miesko w fajnej cenie;)
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-12-28, 23:20   

No i widzisz... jaki Barf staje się przyjazny. Zawsze cenę posiłków możesz zbijać korpusami kurczakowymi. Młody pies potrzebuje kości i wapnia. A takie cosio jest w sam raz dla spanielka.
Pokaż w powitalni słodziaka. Uwielbiam spaniele.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-12-28, 23:39   

Do tego są tez sklepy oferujące mieso dla psów. Można tym uzupełniać urozmaicenie diety. To, czego nie dostaniesz u siebie możesz kupić w internecie z dostawą do domu. I wcale nie za duże pieniążki
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne