BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kocie drapaki
Autor Wiadomość
Daga 

Barfuje od: 04.2011
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 46
Dołączyła: 26 Sty 2012
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-02-03, 23:37   

Uff...
Piękne są Wasze drapaki, też kiedyś taki zrobię moim niuniom. Na razie jestem na etapie przeprowadzek, wynajmowania klitek i szkoda gadać... Koty znoszą to dzielnie, staram się iść za ich przykładem więc nie będę narzekać, mam dwóch najlepszych terapełtów - Zuzię i Gabi...
Ale do rzeczy!
Jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji i nie może na chwilę obecną zapewnić super drapaka to polecam GRANATOWE WYCIERACZKI Z IKEI. Kosztują niespełna 2 zł. Mają strukturę wykładziny dywanowej. Można nimi owinąć dowolnu mebel (robiąc w wycieraczce dziurki i dodając sznurki), zwłaszcza taki mebel, który bąble próbują drapać. Ja wynajmuję 19 metrowe mieszkanie z umeblowaniem, więc robi mi to większą różnicę. Dziewczynki upodobały sobie boki wersalki, tak na wysokości ramion siedziącego człowieka. Owinęłam te boki wycieraczkami. Od pierwszego wejrzenia wiedziały do czego to ma służyć... Drapią z zaangażowaniem...
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-02-04, 12:48   

Daga napisał/a:
GRANATOWE WYCIERACZKI Z IKEI. Kosztują niespełna 2 zł. Mają strukturę wykładziny dywanowej.

To dobry i nie drogi pomysł. :idea:
Mam w domu newralgiczne punkty, które wymagają zabezpieczenia więc na pewno pomyslę o takich "drapakach".
Czy można je ciąć na różnej wielkości mniejsze formaty :?:
  Zaproszone osoby: 2
 
Daga 

Barfuje od: 04.2011
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 46
Dołączyła: 26 Sty 2012
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-02-05, 14:29   

Jasne, że można ciąć. Najlepiej wyrysowac to na spodniej stronie i potraktować nożem do tapet.
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-16, 14:02   

Ja co prawda nie mam własnoręcznie robionego drapaka, ale nabyliśmy takie o to cudo:

Lucyfer nie dał go nam do końca złożyć, a już wszystkie pale wypróbował, oglądał go z każdej strony, właził wszędzie. Jak go złożyliśmy to latał i cieszył się jak małe kociątko. Na dużej półce Lucyfer (5-6kg) rozwala się i ma jeszcze dużo miejsca.
 
 
aśka 

Barfuje od: roku
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 177
Skąd: śląskie
Wysłany: 2012-02-16, 16:13   

Ale wypasiony! :shock: Ma Lucyfer co testować oj ma. :-D
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-02-16, 17:40   

Koniczynka czy prawa są zastrzeżone do projektu ? Czy można trochę skopiować...?
Czy to made in RUFI ?
Jaka jest jego wysokość ?
  Zaproszone osoby: 2
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-16, 19:54   

Sandra napisał/a:
Koniczynka czy prawa są zastrzeżone do projektu ? Czy można trochę skopiować...?


Szczerze mówiąc nie wiem, jednak wykonuje je firma, więc być może tak.

Cytat:
Czy to made in RUFI ?


Nie. Wykonała go firma Stolplus.

Cytat:
Jaka jest jego wysokość ?


ok.160 cm
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-16, 21:03   

No proszę, a jak spojrzałam na zdjęcie, to głowę dałabym sobie uciąć, że to drapak Rufiego 8-)
U mnie czekają na skręcenie dwa drapaki Rufiego - w ten weekend przeprowadzka, a później skręcanie i mam nadzieję, że kociastym przypadną do gustu :mrgreen: Taki drapak był mim marzeniem od lat (mam nadzieję, że i kocim) :mrgreen:
 
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-02-17, 12:21   

Bianka 4 napisał/a:
U mnie czekają na skręcenie dwa drapaki Rufiego

Czy Rufiego kupowałaś przez internet czy na wystawach ?
Które modele - ja nie mogę się zdecydować, ale trzeba przyznać, że ten model ze Stolplusa jest rewelacyjnie przemyślany pod kątem dużego kota.
  Zaproszone osoby: 2
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-18, 00:06   

Z tego co się orientuję to na wystawach jest taniej niż w internecie. Ze znajomymi zamówiłyśmy na wystawie w Legionowie cztery drapaki i odebrałyśmy je dwa tygodnie później na wystawie w Legionowie. Ja kupiłam ten http://www.drapaki.pl/pl/dla-hodowli/75-h-2c.html i drugi, który będzie stał na balkonie http://www.drapaki.pl/pl/10-do-wolier
 
 
 
Geza 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 54
Skąd: Z Ptaszków
Wysłany: 2012-02-18, 11:24   

Dobrze jest zwracać uwagę na wysokość słupków - min. 50cm. Kot musi się wygodnie wyciągnąć-rozciągnąć. Nie wszystkie muszą mieć 1m słupka, ale im wyższy słupek, tym kot bardziej zadowolony.

Ja mam u siebie ten model --> http://www.drapaki.pl/pl/podstawowe/44-p-6.html

Lecz te dolne słupki na oryginalnym modelu są całkowicie nieużyteczne - na 30 centymetrach tylko koci desperaci się wyciągają :-)

Ale Rufi fajnie współpracuje, dlatego ja "poprawiłam" sobie słupki na 50 cm (choć 60 cm byłoby lepiej)(a górną półkę zastąpiłam legowiskiem z rozetą i zawsze jest walka o miejsce).

No i Rufi ma bardzo wysokiej jakości sizal, nie do rozgryzienia - a dobrej jakości sizal zawsze był u mnie problemem, bo po 2-3 miesiącach użytkowania jakiegoś mało porządnego drapaka koty urządzały sobie "rzyganko" skubiąc sizal i przeczyszczając kłaczki :-)
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-18, 12:11   

Geza napisał/a:
Dobrze jest zwracać uwagę na wysokość słupków - min. 50cm. Kot musi się wygodnie wyciągnąć-rozciągnąć. Nie wszystkie muszą mieć 1m słupka, ale im wyższy słupek, tym kot bardziej zadowolony.


U mnie wszystkie słupki (i te na dole i te na górze) mają właśnie ok 50 cm, więc idąc tym tropem stwierdzam, że Lucek jest zadowolony :D

Wcześniej mieliśmy taki drapak, że na dole miał słupki ok. 20 cm i Lucek się kładł aby je drapać. Aktualnie cały się rozciąga.

U nas wszystkie drapaki z budkami odpadały od razu, ponieważ Lucyfer nie lubi budek i we wcześniejszym drapaku nigdy z budki nie korzystał, więc wybrałam hamak i tubę. Tuba stała się hitem sezonu. Wbiega do niej, w środku obraca się na grzbiet i odpycha łapkami. Z hamakiem się jeszcze oswaja. Na razie w nim nie śpi, ale wrzuca do niego zabawki i poluje na nie od dołu lub siedzi sobie pod hamakiem.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-02-18, 12:42   

Och dziewczyny takiego narobiłyście mi smaku, że tylko rozbijać skarbonkę... :->
Sama kiedyś udziergałam owijkę sizalem na pieńkach od brzozy...moim kotom się nawet podobało, ale tak jak zapodaje Geza, skubanko nitek doprowadzało do rzyganka...
Jakość sizalu i stabilność to podstawa więc z okazji minionego dnia kota zakup będzie.
  Zaproszone osoby: 2
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-18, 14:07   

koniczynka napisał/a:
Geza napisał/a:
Dobrze jest zwracać uwagę na wysokość słupków - min. 50cm. Kot musi się wygodnie wyciągnąć-rozciągnąć. Nie wszystkie muszą mieć 1m słupka, ale im wyższy słupek, tym kot bardziej zadowolony.


U mnie wszystkie słupki (i te na dole i te na górze) mają właśnie ok 50 cm, więc idąc tym tropem stwierdzam, że Lucek jest zadowolony :D

Wcześniej mieliśmy taki drapak, że na dole miał słupki ok. 20 cm i Lucek się kładł aby je drapać. Aktualnie cały się rozciąga.

U nas wszystkie drapaki z budkami odpadały od razu, ponieważ Lucyfer nie lubi budek i we wcześniejszym drapaku nigdy z budki nie korzystał, więc wybrałam hamak i tubę. Tuba stała się hitem sezonu. Wbiega do niej, w środku obraca się na grzbiet i odpycha łapkami. Z hamakiem się jeszcze oswaja. Na razie w nim nie śpi, ale wrzuca do niego zabawki i poluje na nie od dołu lub siedzi sobie pod hamakiem.


Najdłuższy słupek u nas ma metr, najmniejszy kot sąsiadowy wyciąga się na nim na jakieś 80cm (tam się sizal kończy, bo się zsunął; ogólnie drapak do poprawki). Z drugiej strony, moja kota woli płaskie powierzchnie, czyli drapie półki. Budka też się nie przyjęła, bo zrobiliśmy za wysoką i za dużo kota się mieści ;-) Pewnie, gdyby miała wysokość 10-15cm, to byśmy musieli kota na siłę z niej wyciągać. Ale, jak już napisałam drapak do poprawki, więc i budkę się przerobi. Marzy mi się hamak i więcej półek. Na razie mamy dwie nogi, taki typowy wzór z budką i dwiema półkami, tyle, że samoróbka i się już niemiłosiernie chybocze, bo źle rozwiązaliśmy problem łączenia. Ech, chciałabym taki do sufitu, albo najlepiej cała ścianę zabudować półkami...
_________________
...inexplicable catness...
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-02-18, 19:02   

Iowa napisał/a:
Marzy mi się hamak i więcej półek............... Ech, chciałabym taki do sufitu, albo najlepiej cała ścianę zabudować półkami...


Jakby kto nie wiedział :?: ........ to dotyczy kotów....jesteśmy dokładnie zakręcone i ja dobrze się czuje w takim towarzystwie. :mrgreen:
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne