BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ziele fiołka
Autor Wiadomość
Ana 

Dołączyła: 21 Sty 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-01-21, 22:29   Ziele fiołka

Witam, to mój pierwszy post na forum, więc chciałam się od razu przywitać... ;)
Zastanawiam się czy kotu, który niewiele sika można podawać niewielkie ilości naparu bratka? On jest moczopędny... tylko nie wiem, czy nie ma jakichś przeciwwskazań?

od razu przepraszam, jeśli było a nie zauważyłam lub jeśli to po prostu głupie pytanie :oops:
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-01-21, 23:36   

Nie wiele sika, ale ile pije?
Chcąc go zmotywować do większego odsikiwania, możesz spowodować odwodnienie jeśli podaż płynów będzie zbyt mała.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Ana 

Dołączyła: 21 Sty 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-01-22, 09:56   

pije tak do pół litra, raz mniej raz więcej (tylko, że w większości jest na suchym, bo mięso zje kilka razy w tygodniu, jak próbowałam by jadł częściej to urządzał całodzienną głodówkę). Ogólnie kot jest zdrowy, jednak z uwagi na to, że niewiele sika, wet twierdzi, że może mieć za jakiś czas kamienie (bo jest kastratem i nie wiele się rusza).
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2012-01-22, 11:55   

Ana napisał/a:
pije tak do pół litra

:shock:

Ana, jesteś pewna, że twój kot tyle wypija? Bo jeśli waży w granicach 4,5 - 5 kg, to wypija 2 razy więcej niż "standardowy" kot! Chyba, że twój kot jest ogromny i waży 9 - 10 kg (ale nie jest otyły), to taka ilość wypijanej wody jest prawidłowa.

Co do naparu bratka, to trzeba poczekać, aż Sihaya coś naskrobie.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Ana 

Dołączyła: 21 Sty 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-01-22, 12:57   

Waży prawie 7kg, ale jeśli to faktycznie tak dużo jak na kota, to możliwe, że część wody jest wylewana (bo on lubi wylewać wodę z misek, nie zawsze ja to sprzątam, więc może mi coś umknąć... przeważnie ma codziennie dolewaną wodę do misek, tak orientacyjnie mi się ponad 1,5 szklanki uzbiera, ale może przesadziłam :oops: )
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-02-25, 09:03   

Witaj Ano, nie znalazłam informacji o tym, że bratek byłby trujący dla kota, choć niektóre fiołkowate są. W weterynarii zwykło się stosować odwar z ziela jako skuteczny w leczeniu dychawicy oskrzelowej, kaszlu i przeziębieniu oraz do przemywania ran i odparzeń na skórze.
Ziele fiołka trójbarwnego poza działaniem wykrztuśnym, przeciwzapalnym i przyspieszającym gojenia, wykazuje także właściwości moczopędne i ogólnie wzmacniające. Dawek konkretnych niestety nie ustaliłam. Jeśli Ci bardzo zależy zaczęłabym od stosowania słabych odwarów z ziela (nie z kwiatów).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne