BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kalkulator dla OpenOffice - uwagi, dyskusje
Autor Wiadomość
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-12-04, 16:55   Kalkulator dla OpenOffice - uwagi, dyskusje

Po długim i ciężkim porodzie w bólach dodałam do wątku, w którym można pobrać BARFny Kalkulator dla Excela, wersję Kalkulatora dla OpenOffice. Kalk był trochę testowany, ale mogą pojawić się jeszcze jakieś błędy. Autor prosi o wyrozumiałość ;)

Uwaga trochę inaczej wygląda i trochę inaczej dodaje się suplementy. O czym dokładniej napiszę później :]
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
uta 

Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 43
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-12-23, 01:45   

Hebe - wielkie dzięki :kwiatek:
Właśnie zaczynam testować, bo dopiero teraz znalazłam chwilę.

Co do tego jak wygląda, to nie wiem jak wygląda kalk pod excelem, nigdy nie widziałam, więc mi to bez różnicy. W używanej przeze mnie poprzedniej wersji, brutalnie dostosowanej do oo, też były fioletowe tabelki, ale nie było żółtych do dodawania składników mieszanki. Robiłam sobie kopiuj, wklej, transponuj z arkuszy szczegółowych pod główny arkusz ;-)

Co zauważyłam na szybko - nie dodaje mi tauryny, albo ja nie wiem jak to zrobić.
Zaznaczam okienko w żółtych tabelkach i nic. Inne suple wskakują elegancko do fioletowej tabelki, a tauryna nie. Woda i warzywa tak samo.

I bardzo proszę o info, jak dopisać nowy suplement - dodanie nowego wiersza w odpowiednim arkuszu nie wystarcza.

Albo, jeśli nie masz czasu, to podeślij mi na PW hasło do głównego arkusza. Siądziemy przy tym z mężem w święta, albo po świętach, jak znajdziemy chwilę i sami powalczymy. Po co ty masz się męczyć z oo, jak normalnie na nim nie pracujesz ;-) Oczywiście odesłałabym ci efekty.

Generalnie, to jeden taki stwierdził, że najlepiej byłoby to przepisać jako niezależny program, żeby nie było problemów z nowymi wersjami exceli, open officów itp. Pomysł świetny, ale ja, za to co mówią i robią programiści, a w szczególności za to na kiedy to ma być gotowe, to odpowiedzialności nie biorę ;-) Jakbyście stwierdziły, że warto spróbować, to mogę go najwyżej ładnie poprosić, niech "se pisze", a nuż coś z tego wyjdzie :lol:
_________________
...
 
 
uta 

Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 43
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-12-23, 01:54   

Zauważyłam co jeszcze jest inaczej, a może być ważne dla użytkowników kalka i liczydła jednocześnie.

W kalku pod oo są inne adresy komórek, z których należy spisać dane do liczydła.
Korzystając z wersji kalkulatora po oo, należy do liczydła wpisać wartości odpowiednio z komórek: L6, L7, L8, L9 zamiast z F6, F7, F8 i F9.
_________________
...
 
 
majra 


Barfuje od: 04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 130
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2013-04-01, 19:46   

nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale kto mi wskaże gdzie jest 'przycisk START' :-/

 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-04-02, 06:27   

W wersji OpenOffice nie ma dokladnie takiego samego kreatora jak w Excelu. Jak zdjedziesz kursorem niżej, to zobaczysz przycisk, o ile dobrze pamietam, "Dodaj" albo cos w tym stylu.

Przycisk do dodawania samych mies masz obok mies.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2013-04-03, 10:05   

Pojawiła się prośba o instrukcję obsługi Kalkulatora pod OO. Zamieszczam zatem pliczek. Jakby potrzebne były szczegóły, to dodam.

Instrukcja dotyczy Kalkulatora OpenOffice w wersji 1.3. Instrukcja jest w formacie PDF z uwagi na to, że Word swoje, a OO swoje i zrzuty się pięknie rozjeżdżają. :lol:

Instrukcja

Zauważyłam, że wersja dla Excela jest lepiej uzupełniona, ale w OO też można sobie dopisać (chyba) własne suplementy.

Woda, Tauryna i Warzywa - mają domyślnie ustawione TAK i nie mozna tego zmienić przy dodawaniu - wpisuje je automatycznie do tabeli i tam ewentualnie można zmienić ich ilość.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-04-03, 10:35   

Teraz to i ja będę wiedzieć jak się to robi w OO... :kwiatek:
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-04-03, 20:57   

Terhie, :kwiatek:

Teraz to nawet ja będę wiedzieć jak to się robi w OpenOffice :D
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2013-10-21, 15:38   

Terhie napisał/a:
Pojawiła się prośba o instrukcję obsługi Kalkulatora pod OO. Zamieszczam zatem pliczek. Jakby potrzebne były szczegóły, to dodam.

Instrukcja dotyczy Kalkulatora OpenOffice w wersji 1.3. Instrukcja jest w formacie PDF z uwagi na to, że Word swoje, a OO swoje i zrzuty się pięknie rozjeżdżają. :lol:

Instrukcja

Czy tylko mi ten link nie działa?
 
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2013-10-24, 13:18   link do instrukcji

Spróbuję go wieczorem odnaleźć na dyskach i przesłać do dagnes. Zmieniałam hosting, ale dość chaotycznie. W rezultacie gdzieś zaginął. Mea culpa.

EDIT:
Znalazłam! Wysyłam do dagnes.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2013-10-24, 17:54   

Instrukcja obsługi jest już na naszym serwerze. Teraz nie zginie ;-) .

Plik można pobrać w miejscu, z którego pobieracie pliki BARFnych Kalkulatorów dla kotów.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Sphynx 

Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 42
Skąd: UK
Wysłany: 2014-01-29, 10:36   

Wlasnie robie pierwsza mieszanke dla mojego Sfinksa,chce dodac hemoglobine ktorej nie moge znalezc w kalku w przeciwienstwie do krwi wolowej ktora jest.
Kalk mi wyliczyl ,ze przy mojej mieszance musze dodac 163 g krwi , w takim razie jak to przekonwertowac na suszona krew?Uzyc Fortain w kalku i dodac troche wiecej procentowo?
Czytalem wczesniej,ze nie ma ustalonej normy na hemoglobine, dobiera sie w zaleznosci od rodzaju miesa, czy z koscmi czy nie itd. To moze w takim razie przyjac jakas minimalna granice?

Mam wersje kalka dla OO , tam niestety jest tylko Fortain i Krew Wolowa.
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2014-01-30, 20:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2014-01-29, 11:01   

Jeżeli używasz kalka Open Office, to tam nie ma krwi wołowej suszonej, jest zwykła i Fortain. Możesz
1) poprosić kogoś z Excelem do przeliczenia krwi wołowej,
2) użyć w kalkulatorze Fortain i dać około 30% więcej (krwi wołowej suszonej) niż wskazuje kalkulator.
Imo pierwsza opcja będzie dokładniejsza :-)
 
 
 
Sphynx 

Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 42
Skąd: UK
Wysłany: 2014-01-29, 11:06   

Silvena, dzieki , to sie wyjasnilo :)
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-29, 11:16   

Dodam ta krew po poludniu na szybko do kalka OO i wrzuce na forum. Zobacze, bo juz nie pamietam, czy aby na pewno nie mozna samemu dodawac suplementow.

W tej chwili pracuje nad nowa wersja kalka pod OpenOffice, zeby byly na tym samym "poziomie" - Excel i Open Office. To sie tyczy zarowno wartosci mies/suplementow jak i funkcjonalnosci.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne