BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Karma dla szczeniaka
Autor Wiadomość
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-01-20, 15:28   

wypor, u takiego maleństwa rasy olbrzymiej miesiac to jest naprawdę sporo czasu i błędów nie da się czasami juz nadrobić.
 
 
 
wypor 


Dołączyła: 15 Sty 2014
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-05, 08:11   

jako ze nasz maly diabel juz dojechal, chcialabym odnowic watek karmy dla niego.
ostatecznie kupilam mu acane puppy large breed, poniewaz w dziale orijena jest taki komunikat http://www.krakvet.pl/ori...8kg-p-7426.html
juz i tak jest drogi dla mnie, a jakby sie okazalo ze jeszcze podrozeje no to trzeba by zmieniac karme

niestety Rico po tej acanie ma strasznie smierdzace i nie do konca zwarte kupy, a o jego wiatrach to nie wspomne nawet... ;-)
szukalam info w necie i ludzie na forach pisza ze po acanie czy orijenie kupa wlasnie tak wyglada, bo karma zawiera ziola i inne skladniki ktore oczyszczaja jelita ze zlogow i stad ten zapach. tylko jakie zlogi moze miec w jelitach 2,5 miesieczny szczeniak ? wczesniej jadl karme britt premium. ile czasu powinnam czekac na poprawe ? czy jednak zawsze to bedzie tak wygladac?
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-05, 08:56   

wypor zmieniłaś karmę z dnia na dzień, czy zachowałaś okres przejściowy ? 8-)
 
 
kelpie87 
BARFny Hodowca

Barfuje od: VIII 2010
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 257
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-02-05, 11:12   

Po Acanie niestety często są problemy z kupami. Jedno z moich "wnucząt" karmione Acaną od początku miało z czasem coraz luźniejsze kupy, aż właściciele musieli zmienić karmę.
Ja mam dobre doswiadczenia z łączeniem z barfem karm Wolfsblut (są 3 rózne wersje dla szczeniąt) i Markus Muhle (tez od niedawna jest wersja junior i maja małe worki).
I nie koniecznie musi być karma dla ras dużych ;-)
_________________
Ania & czarne ruskie
www.infiniventus.pl
 
 
wypor 


Dołączyła: 15 Sty 2014
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-05, 11:24   

niestety zmiana bez okresu przejsciowego, bo nie dostalam tak jak obiecali karmy do niego, i dopiero po paru dniach sie dowiedzialam co Rico jadl :/
bylam wlasnie u weta i zasugerowala pani doktor zeby mu zrobic badanie na pierwotniaki bo ostatnio mieli duzo szczeniat po pseudo hodowli i mialy wlasnie takie problemy
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-05, 11:46   

Poczekaj chwilę, czas dostosowywania do nowej karmy, wrzuconej z dnia na dzień, może trwać i ze 4 tygodnie. Zobaczysz jak będzie sytuacja wyglądała po tym czasie.
 
 
wypor 


Dołączyła: 15 Sty 2014
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-05, 12:39   

tak wlasnie sobie pomyslalam, ale dzis rano tez zwymiotowal, zdarzylo mu sie tez raz kiedys w nocy. martwie sie ze po porstu malo wchlania tej karmy i bedzie mial braki w diecie, a wiadomo ze szczeniak rosnie i potrzebuje skladnikow. takze nienajlepszy czas na czekanie az sie przystosuje :<
pojawil sie tez lupiez, ale to moze byc tez skutek ewentualnych pierwotniakow wlasnie
 
 
wypor 


Dołączyła: 15 Sty 2014
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-09, 19:08   

no niestety okazalo sie ze ma te pierwotniaki, dokladnie kokcydia. na szczescie po dwoch dawkach leku sytuacja sie normuje. dobrze ze wet tak szybko to wychwycila.
 
 
89ola 

Barfuje od: 05.02.2013
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2014-02-10, 10:28   

wypor napisał/a:
w dziale orijena jest taki komunikat http://www.krakvet.pl/ori...-p-7426.htmljuz i tak jest drogi dla mnie, a jakby sie okazalo ze jeszcze podrozeje no to trzeba by zmieniac karmeniestety


ja słyszałam od kilku sprzedawców a oni słyszeli od przedstawicieli acany iż powodem braku dostępności karmy jest jej mała sprzedaż (karma jest ponoć mało smaczna, wywołuje problem z brzuszkiem u czworonogów) i teraz producent będzie zmieniać diametralnie jej skład.
być może nie odbije się to na cenie karmy bo to jakaś alternatywa dla niemożności barfowania
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-10, 13:10   

to dobrze, że trochę się unormowało :)

kokcydia jak lamblie lubią się nawracać, to uparte badziewie jest. Zastanów się, czy nie przeleczyć młodego orzechem czarnym.
 
 
wypor 


Dołączyła: 15 Sty 2014
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-10, 14:12   

Dziękuję za te wszystkie informacje :kwiatek:
mam nadzieję, że aż tak diametralnie składu nie zmienią bo znowu będziemy znajdować niespodzianki w mieszkaniu :-P
po trzech dawkach leku, odpukać, już jest naprawdę ok. jeszcze jutro jedna przed nami. ale na pewno bede monitorować to dalej i doczytam o tym orzechu czarnym, bo pierwsze slysze :-P
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-10, 14:26   

Właśnie z tymi pierwotniakami tak jest...okresy ciszy przeplatane z nawracającymi objawami. A "zwykłe" środki u weta nie zawsze sobie radzą. Nie straszę, tylko zwracam na to uwagę. Powodzenia! :)
 
 
89ola 

Barfuje od: 05.02.2013
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2014-03-09, 22:51   

mam pytanie o karmy dla szczeniąt-bez znaczenia jakiej jest marki, wersje dla szczeniąt są bogatsze w mięso, białko i tłuszcze (jednocześnie mają mniej węglowodanów) w porównaniu do wersji adult. czy związku z tym można podawać dorosłemu psu karmę dla szczeniąt? jeżeli nie to zostają jeszcze wersje active-także bogate w białko i tłuszcze. z tym że mowa o psie dorosłym z bardzo małą dawką ruchu....

pytam bo znajomi przygarnęli psa z ulicy i szukają taniej, suchej karmy dla niego. pies wygląda mizernie (ok 4-6 letni kundelek waga ok 15kg, zdrowy)
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-03-09, 23:12   

W karmach kocich też jest więcej mięsa podobno. Ja bym uważała z karmieniem dorosłego karmą puppy czy nawet junior. Ona jest bardzo energetyczna.
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-03-10, 15:40   

Z tego co wiem, w karmach Puppy/Junior jest też inny stosunek wapnia do fosforu niż w karmach Adult.

Ja swojego psa w zeszłym roku karmiłam 2 miesiące karmą dla szczeniąt. Postanowiłam tak zrobić dlatego, że mając aktywnego psa, który potrzebował dużo białka, trochę nie było mnie stać na np Acanę Pacificę która ma chyba najwięcej białka. Ponieważ karmy dla szczeniąt też mają więcej białka plus są bardziej kaloryczne, to pomyślałam że zakupię w okresie letnim, gdzie pies ma naprawdę dużo ruchu, karmę dla szczeniąt (był to Brit Care Puppy).
Co ciekawe, pomimo tego że cały czas miał taką samą dawkę ruchu na tej karmie UTYŁ, a dokładnie, to dostał niesamowitego tłuszczu na żebrach. Brzuszek chudy, podkasany, ale na żebrach słonina. I wcale nie budowały mu się ładne mięśnie, choć na Acanie Pacifica właśnie zgubił tłuszcz z żeber, a dostał ładnej muskulatury.
Karmę dla szczeniąt dostawał tylko 2 miesiące, więc myślę że nic wielkiego się nie stało, ale żeby tak dorosłego psa karmić na stałe, bądź dłużej, kilka miesięcy? Myślę że to kiepski pomysł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne