BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nero zwany Szpryncem
Autor Wiadomość
nerosław 

Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 41
Skąd: warszawa
Wysłany: 2013-11-18, 15:43   

Witamy imiennika :-)
 
 
Anitanet 

Barfuje od: 20.09.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 47
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 453
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2013-11-26, 20:05   

Podziwiam Cię Szafirka, można sobie gadać, że wiek, wygląd i zdrowie nie mają znaczenia ale prawda jest taka, że zdecydowana większość ludzi nie weźmie psa starego i chorego. To fantastycznie, że dałaś mu dom i miłość (no i barfa ;-) ). Nero jest boski :-)
Ja raz odwiedziłam schron, potem wylądowałam na pogotowiu, gdzie ładowali we mnie zastrzyki uspakajające... A psa, którego chciałam wziąć mi nie dali bo miał nosówkę, powiedzieli, że go dostanę jak go wyleczą, inaczej nie mogą i nie udało im się... To było wiele lat temu, do dziś go pamiętam...
 
 
truee 

Barfuje od: 01.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączyła: 22 Lis 2013
Posty: 63
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-26, 22:25   

Witamy sie i my :kwiatek: uwielbiam takich staruszkow! :love: maja cos w sobie... ;-)
 
 
szafirka 


Barfuje od: 09.2013
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 103
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-11-27, 10:34   

Pobyt w schronisku pozostawia po sobie ślad. Gdy pierwszy raz pojechaliśmy tam po psa dla mojej mamy, zupełnie nieświadoma, co mogę tam ujrzeć, poszłam za wolontariuszką w głąb schronu.
Najpierw naszą rozmowę uniemożliwiał ogromny szczek, potem dotarł do mnie okrutny duszący smród, a potem było to najgorsze....Psy skaczące na klatki, przepychające się jeden przez drugiego,skaczące na budy by być bardziej zauważone i ten ich wzrok, błagalnie-uniżony, mówiący:Weź mnie, zobacz, jaki jestem ładny,fajny i sprawny.Wybierz mnie!
Wtedy zobaczyłam tę nędzę, którą ludzie gotują swoim braciom mniejszym. To całe nasze g...niane człowieczeństwo....
Sara, którą potem wzięliśmy, nie skakała do klatki, stała za całą sforą ze swojej kajuty, z tyłu przy budzie. Była zrezygnowana, smutna, zapomniana. Tak jakby straciła nadzieję,że ją jeszcze ktoś zechce. To ku niej skierował się mój wzrok. Jakimś cudem wolontariuszka przebiła się przez skaczące psy i wyciągnęła ja z klatki. Sara pojechała z nami i dziś jest najlepszą przyjaciółką mamy. Cudna psina. Jest też przewodniczką Nera, nauczyła go,że piłkę się aportuje, a na swoim posłaniu należy się położyć.

Wielki szacun dla wolontariuszy pracujących w schronach, wspaniali ludzie, poświęcający swój czas w świątek, piątek i niedzielę, za free, nawet nie za Dziękuję, którego nigdy nie usłyszą od dyrektorów przytułków.

Podczas kolejnego pobytu w schronie, gdy pojechaliśmy po Nera, nie odważyłam się wejść między klatki. Nera wypatrzyliśmy w necie, wolontariuszka wyprowadziła go i to był jego ostatni dzień w obozie na Paluchu. Powiedzieli, że ma może ok 5-6 lat. Guzik prawda, ma więcej, 9-10. Ale jakie to ma znaczenie....?
Jest fajoski, zabawny, mądry, karny. Bawi się jak szczeniak (sam bierze zabawki i wariuje), gania wiewiórki i podrywa panienki. Przed pójściem spać w nocy obowiązkowo obwącha wszystkich, czy skład się zgadza :-) Jest w nim jeszcze strach, by go nie zostawić, by się nie zgubił, strach przed głodem. Mam nadzieję,że jeszcze trochę i w końcu poczuje się zupełnie pewnie.
Chorowity jest, to fakt, ale ja nie muszę mieć nowej kiecki, butów czy czegokolwiek innego, ważne, by Nero był z nami.

Wzięcie tego psa do domu to była jedna z lepszych decyzji w moim życiu. To przyjaciel w najlepszym wydaniu, zawsze radosny, kochający i miły, nie oszukuje, nie zawodzi i zawsze czeka.
Czego chcieć więcej.....
 
 
truee 

Barfuje od: 01.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączyła: 22 Lis 2013
Posty: 63
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-27, 12:35   

I wielki szacun dla Was :kwiatek:
 
 
szafirka 


Barfuje od: 09.2013
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 103
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-11-27, 14:22   

Dzięki :-> ,ale nic wielkiego nie zrobiliśmy, wzięliśmy do rodziny 2 biedy, a zostało tam ich jeszcze w tym jednym miejscu blisko 2000 nieszczęść. :cry:
 
 
truee 

Barfuje od: 01.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączyła: 22 Lis 2013
Posty: 63
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-27, 14:38   

dlatego tak mnie denerwuje jak widzę gdzieś ogłoszenia ze szczeniakami... :-/ właśnie wczoraj się na takie natknęłam, dziewczyna pisze, że pilnie odda do 5 grudnia (a jak nie znajdą domów to co?) i zdjęcia psiaków i... rodziców... dwa kundelki, komentarze pod zdjęciami "a skąd wiesz kim był tatuś?" "a złapałam na gorącym uczynku hehehe". Krew mnie zalewa, napisałam komentarz, ale odpisano mi, że skoro nie znam sytuacji to mam się nie odzywać i nie pisać o świadomym rozmnażaniu psów. 8-) masakra. Sorry za OT :kwiatek:

no i prosimy o zdjęcia :hura:
 
 
szafirka 


Barfuje od: 09.2013
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 103
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-11-27, 15:32   

bardzo proszę :-)

na plaży jestem


super zabawa, potem tę piłkę pochłonęło morze


drzemka na słońcu


starczy już tego aportowania, ileż można

 
 
truee 

Barfuje od: 01.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączyła: 22 Lis 2013
Posty: 63
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-27, 15:55   

nie ma to jak wygrzać "kostyry" na słoneczku :mrgreen: piękny jest :love:
 
 
Anitanet 

Barfuje od: 20.09.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 47
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 453
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2014-02-08, 13:48   

A ja bym bardzo chętnie obejrzała Nera obecnie, poproszę o zdjęcia :kwiatek: I jak zdrówko?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne