BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja wprowadzenia regulaminu...

Czy popierasz pomysł wprowadzenia "Regulaminu BARFnego Kramika"?
Tak
44%
 44%  [ 8 ]
Nie
55%
 55%  [ 10 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-18, 16:50   Propozycja wprowadzenia regulaminu...

Proponuję :idea: wprowadzenie zunifikowanych zasad korzystania z działu BARFnego Kramika za pomocą nowego regulaminu. Wstawiłem ankietę dla Użytkowników, żeby zebrać Waszą opinię, co ułatwi Administracji podjęcie decyzji w tej sprawie. :kwiatek: Propozycja powstała z powodu zaniedbań Użytkowników którzy założyli tam Tematy.

Regulamin BARFnego Kramika


§1
Definicje


1. Definicje: "Forum", "Użytkownik", "Moderator"/"Moderacja", "Administracja" zostały omówione w "Regulaminie Forum" i nie będą tu wyjaśniane.
3. Post - jedna wiadomość napisana przez Użytkownika Forum i umieszczona w Temacie.
4. Temat - rozmowa składająca się z przynajmniej jednego Postu. Tu: rozmowa dotycząca oferty.
5. Śmietnik - miejsce na Forum gdzie trafiają posty niechciane, zbędne lub naruszające jakikolwiek regulamin.
6. Interesant - osoba będąca zainteresowaną ofertą zamieszczoną w Temacie.
7. "Regulamin BARFnego Kramika" będzie zwany dalej "Regulaminem".
8. Subforum "BARFny Kramik" będzie zwany dalej "Działem".

§2
Postanowienia


1. Każdy Użytkownik Forum może założyć Temat w Dziale, o ile nie zostały mu odebrane prawa do przeglądania Tematów, edytowania i pisania Postów.
2. Tematyka Działu dotyczy ofert kupna/sprzedaży/zamiany/darowizny:
  1. towarów związanych z dietą BARF: suplementy, preparaty (premiksy), mięsa i podroby
  2. technikalii: drobne AGD i części, narzędza pomagające w przygotowywaniu BARFnych posiłków, pojemniki, wagi
  3. publikacji (książki, prasa) dotyczących behawioryzmu i naturalnego żywienia zwierząt domowych
  4. ziół, lekarstw

3. Użytkownik zakładając Temat zobowiązany jest, jak to tylko możliwe, szczegółowo opisać ofertę lub potrzebę: wygląd towarów, cenę, ilość, datę minimalnej trwałości, stan (np. używane, otwarte opakowanie, itp.).
4. Tytuł Tematu powinien zawierać rodzaj oferty oznaczony w następujący sposób:
  1. [Kupię] - oferty dotyczące kupna towarów
  2. [Sprzedam] - oferty dotyczące sprzedaży towarów
  3. [Zamienię] - oferty dotyczące wyłącznie wymiany towarów
  4. [Oddam] - oferty dotyczące chęci podarowania towaru za darmo lub za symboliczną kwotę (często zwrot kosztów wysyłki)
  5. [Przyjmę] - oferty dotyczące chęci przygarnięcia towaru za darmo lub za symboliczną kwotę (często zwrot kosztów wysyłki)

Powyższe znaczniki można składać w kombinacje, np.: [Kupię/Przyjmę]. Ponadto tytuł Tematu powinien być zwięzły i treściwy. Przykład nazwy Tematu: [Kupię] wapń z alg.
5. Użytkownik w odstępach minimum jednego miesiąca ma obowiązek aktualizowania Tematów które założył w tym Dziale. Maksymalny czas braku aktualizacji ("porzucenia") Tematu to 2 miesiące, liczony od daty ostatnio napisanego Postu. Po tym czasie Moderacja ma prawo bez zgody autora Tematu i podania przyczyny oznaczyć wątek jako zamknięty i/lub przenieść do Śmietnika.
6. Gdy tylko oferta stanie się nieaktualna, Użytkownik ma obowiązek poinformowania o tym Moderację Działu poprzez napisanie Postu w Temacie o treści jednoznacznie stwierdzającej zakończenie transakcji lub unieważnienia Tematu (np.: "Do zamknięcia", "Nieaktualne").
7. Każdy Interesant powinien zadawać zwięzłe pytania wyłącznie na temat oferty. Inne dyskusje będą usuwane lub wydzielane do odpowiednich działów przez Moderację, bez obowiązku poinformowania o tym Interesantów i autora Tematu.
8. Niestosowanie się do powyższych zasad skutkuje naganą/nałożeniem ostrzeżenia na autora Tematu/Interesanta przez Moderację/Administrację Forum. Decyzja o ukaraniu jest ostateczna i nie podlega apelacji.
9. Napisanie choćby jednego Tematu lub Postu w tym Dziale jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-18, 18:39   

Nie popieram.
Nie wydaje mi się, żeby każdy dział na forum wymagał regulacji osobnym regulaminem.
O ile jest to uzasadnione przy wspólnych zakupach, o tyle w Kramiku dogadują się 2 osoby...myślę, że są w stanie dogadać się bez odgórnych regulaminów.
Im więcej odgórnych regulacji, tym mniej przyjazne jawi się forum...tak myślę.
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-02-18, 18:57   

Myślę, że jak ogłoszenie stanie się nieaktualne - to trzeba o tym napisać :-o
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-18, 19:33   

Ale czy koniecznie trzeba to formalizować osobnym regulaminem?

Czy nie wystarczy, jeśli osoba zainteresowana tematem, samodzielnie zapyta o aktualność oferty?

Mnie to przypomina strzelanie z armaty do wróbla :)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-18, 19:47   

Sojuz napisał/a:
7. Każdy Interesant powinien zadawać zwięzłe pytania wyłącznie na temat oferty. Inne dyskusje będą usuwane lub wydzielane do odpowiednich działów przez Moderację, bez obowiązku poinformowania o tym Interesantów i autora Tematu.
8. Niestosowanie się do powyższych zasad skutkuje naganą/nałożeniem ostrzeżenia na autora Tematu/Interesanta przez Moderację/Administrację Forum. Decyzja o ukaraniu jest ostateczna i nie podlega apelacji.
9. Napisanie choćby jednego Tematu lub Postu w tym Dziale jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
to za bardzo rygorystyczne.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-02-18, 19:52   

Też wydaje mi sie, że tworzenie dość rozległego regulaminu do małego i niezbyt obleganego działu to za dużo.
Są tam proste krótke zasady a całość i tak podlega pod ogólny regulamin forum.
Jedyne co to może wyraźniej zaznaczyłabym prośbę o uaktualnianie statusu oferty i np usuwanie "porzuconych" wątków po pewnym czasie. WIęcej to już niepotrzebna komplikacja
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-02-18, 20:20   

Mam takie samo zdanie jak przedmóczynie. Większość osób informuje o zakończeniu tematu. Do tych którzy tego nie robią - wysyłąm pw z zapytaniem. Przy braku odpowiedzi i braku aktywności w temacie od wielu miesięcy po prostu usuwam.
Nie ma potrzeby wprowadzać kolejnego regulaminu
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-18, 20:21   

Zawsze można regulamin zamienić na prośbę, zalecenia. ;-)
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-02-18, 20:23   

I skrócić nieco (nawet duże nieco), bo przy takiej długości... aczkolwiek podpowiedź odnośnie tego jak pisać i obsługiwać niektórym chyba jest mocno potrzebna (pomimo, że wydaje się to intuicyjne).
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-02-18, 20:25   

Ogólne zasady dla kramiku są tu
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=259
i myślę, ze są wystarczające.
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-02-18, 22:09   

Do ludzi bardziej dociera w punktach ;-)
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-02-19, 11:45   

Dyskusja się toczy i jeśli nawet nie doprowadzi do zmian :-P w obecnych zasadach, to może nasi kochani użytkownicy Kramiku będą informować nas o możliwości sprzątnięcia ich ogłoszeń, co notabene już się dzieje...
Wszyscy do których wysłałam PW w tej sprawie, odpowiedzieli za co serdecznie dziękuję :kwiatek:
Mam nadzieję, że w przyszłości będą sami tego pilnować :-P
Gdyby jeszcze ktoś miał ochotę coś usunąć, to proszę o info do osób opiekujących się działem tzn. do Isabelle30 bądź do mnie.
W ostateczności do Dagnes - coby jej głowy nie zawracać.
  Zaproszone osoby: 2
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-03-04, 17:15   

Skoro różnica w wynikach głosowania jest niewielka, to wychodzi na to, że wystarczy zamieścić jakąś wypunktowaną informację o ogólnych zasadach Kramiku.

Chyba że wszystko ma być czarno-białe - wtedy nie będzie żadnych zmian.

Proponowana przeze mnie informacja:
Cytat:
1. Użytkownik zakładając Temat proszony jest o szczegółowe opisanie oferty lub potrzeby: wygląd towarów, cenę, ilość, datę minimalnej trwałości, stan (np. używane, otwarte opakowanie, itp.).
2. Tytuł Tematu powinien być zwięzły i treściwy.
3. Gdy tylko oferta stanie się nieaktualna, Użytkownik proszony jest o poinformowanie o tym Moderację Działu poprzez napisanie Postu w Temacie o treści jednoznacznie stwierdzającej zakończenie transakcji lub unieważnienia Tematu (np.: "Do zamknięcia", "Nieaktualne").
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-03-05, 07:55   

Dołożyłam zasady zamieszczania ogłoszeń w punktach:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=259

Mam nadzieję, że teraz będzie wszystko jasne i bardziej czytelne.
Temat ten wisi od dziś jako ważne ogłoszenie i chyba nie powinien już być "niewidzialny" ;-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne