BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kryształki japońskie
Autor Wiadomość
tija 


Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: 2014-03-10, 14:10   Kryształki japońskie

Nie wiem czy ktoś słyszał o kryształkach japońskich stosowanych u ludzi, ale dostałam takie od mamy i się zastanawiam czy mogę podawać psom do picia? Zachęciło mnie głównie "Zapobiega i leczy alergie , AZS i astmę", a mój ma alergię na roztocza.

Japońskie kryształy (znane również jako algi, algi morskie, water kefir grains, water kefir crystals, seaweed, tibicos, tibi kernel, graines vivantes, grains de kéfir) - mikroorganizmy zdolne do fermentacji, będące koloniami bakterii (Lactobacillus, Streptococcus, a także Pediococcus i Leuconostoc) i drożdży (Saccharomyces, Candida, Kloeckera i prawdopodobnie jeszcze co najmniej dwa gatunki).
Ich pochodzenie nie jest znane - wiadomo jednak, że występują w Meksyku w niektórych gatunkach kaktusów, gdzie mają pod dostatkiem swego naturalnego pożywienia, czyli wody z cukrem. Ich nazwa w tamtym regionie to Tibi albo Tibicos. Aktualnie hodowane są na całym świecie, a skład mikrobiologiczny poszczególnych kolonii może znacznie się różnić. Wbrew niektórym nazwom ("algi" itp.) nie mają nic wspólnego z prawdziwymi algami.
Mają formę dość kruchych "kryształków" o znacznej przejrzystości, łatwo barwiących się w sokach bogatych w intensywne barwniki (np. sok z ciemnych winogron). Masa "kryształków", czyli kolonia bakteryjno-drożdżowa, jest zbudowana głównie z dekstranu - polisacharydu powstałego z cząsteczek glukozy. "Kryształki kefiru wodnego", w przeciwieństwie do tych, które wytwarzają kefir mleczny, nie syntetyzują kefiranu, który jest podobnie jak dekstran polisacharydem (zbudowany zarówno z glukozy, jak i galaktozy).

Kryształy japońskie - zastosowanie i właściwości:

- Łagodzi objawy nietolerancji laktozy
- Profilaktycznie przy zakażeniach przewodu pokarmowego (Helicobacter pylori)
- Wspomaga perystaltykę jelit
- Leczy zaburzenia przewodu pokarmowego (biegunki, zaparcia)
- Ochrania i stymuluje system immunologiczny
- Zapobiega i leczy alergie , AZS i astmę
- Prawdopodobnie zapobiega rozwojowi raka jelita grubego
- Wpływa korzystnie na szkliwo, zapobiega próchnicy
- Oczyszcza organizm i chroni przed toksycznym wpływem środowiska
- Stanowi bogactwo witamin (PP, biotyny, B6, kwasu foliowego)
- Wspomaga i łagodzi leczenie trądziku (tonik, woda do przemywania twarzy)
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-03-10, 20:54   

Kryształy uprawiasz podając im codziennie cukier i rodzynki do wody, i tę właśnie wodę pijesz.
Po mojemu- podawanie tego psu jest wysoce niewskazane.
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2014-03-11, 07:18   

opis brzmi fajnie
zwłaszcza ta alergia i astma mnie zainteresowała
ale nie wierze w takie cuda jakos

[ Dodano: 2014-03-11, 07:21 ]
http://artykuly.forumdiet..._Krysztaly.html
_________________
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-03-11, 18:02   

moja mama przytargała to kiedyś do domu. Byłam wtedy w... podstawówce :D czyli minimum 15lat minęło :D
Co mnie nadal fascynuje. Wszyscy się tym zachwycają ale nadal, żeby się dowiedzieć co w tym jest to trzeba by się nagooglować (mnie się nie chce)
Dziwne to to. Truć pewnie nie truje (toć alga żyjąca, nietoksyczna) ale pytanie czy coś tyle zachodu jest cokolwiek warte?

Już chyba wolę te sproszkowane paskudztwa :P
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
tija 


Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: 2014-03-11, 18:50   

tego cukru znowu nie jest tak dużo, max pół łyżeczki na psa by wychodziło, a rodzynek w litrze 4 sztuki :-P jeszcze przemyślę i poczekam na więcej opini, bo niby bakterie przydatne są, no ale właśnie ile w tym prawdy jest? Przetestuję najpierw na sobie o ile już mi nie zdechły te kryształki ;-)
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-03-11, 20:07   

Ja hodowałam te kryształy z dobre pół roku, sama piłam wodę spod nich, ale nie zauważyłam żadnej zmiany ani w samopoczuciu, ani w wyglądzie. Nie usiłowałam natomiast ich podawać zwierzakom.
W międzyczasie porozdawałam znajomym i rodzinie ale u każdego w końcu zostały zarzucone.
Nie traktuj tego jako argumentu, tylko doświadczenia z mojego poletka.
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne