BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jadlospis z mieszankami Primexu
Autor Wiadomość
szymegg 

Barfuje od: chce zaczac
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: belfr
Wysłany: 2014-05-29, 15:49   Jadlospis z mieszankami Primexu

Witam wszystkich,

wlasnie probuje ulozyc jadlospis dla psiaka i troche sie gubie.

Dotychczas uzywalem mies primexu (u mojego psa sie sprawdzaja, jest zadowolony, kupa ok i wyniki, niestety w moim miescie i okolicu to glownie drób i wolowina, choc znalazlem zrodlo koniny, wiec jak sie skonczy primex, to bede tez konine kupowal).

wczesniejsze mieszanki byly z koscia i bez - tzw lifetimy - w tej chwili chcialbym zaczac sam psu uklad diety i gubie sie jesli chodzi o kosci.

ale moze od poczatku.

psiak dorosly, waga psa 3.5 kg.
kastrowany

jadlospis robilem na tydzien

wychodzi mi, ze wszystkich miesnych rzeczy w jedgo dieiecie powinno byc 400 gram na tydzien. z czego :

1. 200 gram miesnia
2. 80 gram zoladków
3. 60 gram podrobów.
4. 60 gram kosci

i zaczynaja sie male schody.

mieszanki ktore mam - a raczej miesa:

BEZ KOSCI

1. Strus
2. Konina
3 Moge kupic krolika w sklepie i pokroic
4. To samo z wołowina.

Z KOSCIA

1. krolik ( w mieszance jest 70 % miesa 30 % kosci)
2. kaczka 70/30
3. Jeleń 70/30
5. Delikates Cielecy 50 % procent miesa 50% dorobnozmielonych kosci

6. Sledz z oscia.


-----------------------------------------------------


Posiadam równiez jeszcze dwie mieszanki Lifetime:

1. Konina bez kosci (potem w skladzie sa podroby pewno w odpowiedniej proporcji, warzywa i owoce)

2. baranina. J.w

-------------------------------------------------------

I wlasnie nie do konca wiem jak potraktowac to mieso z koscia i jak to rozpisac - jesli chodzi o logiczne myslenie to u mnie dosc ciezko :P

---------------------------------------------------------

PYTANIA:

1. z miesem bez kosci nie mam problemu, chcialbym roznorodnie mu podawac, wiec chyba nie ma problemu, zeby podawac naprzemiennie miesa lub chyba nawet je laczyc.

2. Co zrobic z tymi przekletymi koscmi?
wyszlo mi np tak - jesli przyjme zgodnie z etykieta ze 30 procent w kilogramowej paczce to kosci to wychodzi mi ze

200 gram takiej mieszanki to :
140 gram miesa i 60 gram kosci - czyli dokladnie tyle ile potrzebuje,
wobec tego mam deficyt 60 gram miesa - ktore moglbym podac bez kosci, czy dobrze mysle?

3. czy jesli podaje kosci, to suplementowac maczka kostna albo skorupkami? wydaje mi sie to bez sensu a oba produkty mam - jesli ktos chcialby maczke kostna, to mam duze pudlo, moge odsypac polowe i wyslac za koszt przesylki, bo i tak tego nie zuzyje :)

4. generalnie karmie psa raz dziennie i u mnie ten schemat sie sprawdzal - czy cos zlego sie stanie jesli wszystkie te produkty o ktorych mowilem, wsypalbym do jednego pojemnika i skarmil przez 7 dni?

5. w sklepie zielarskim widzialem spiruline bio, czy taka tez mozna podawac psu

6. czy produkty mrozone maja taka sama wage jak odmrozone? bo mieszanki bede robil z zamrozonych produktów :)

7. Jeszcze jedna sprawa - psiak mial robione badania przed kastracja z miesiac temu i wszystko wyszlo ok oprocz krwinek - lekarz mowil, ze nie ma anemii, ale jeszcze troche i mozna by sie zastanawiac, powiedzial rowniez ze to mogl byc blad badania, bo krew srednio leciala i bedzie to do powtorzenia (oczywiscie wytknal mi karmienie barfem, ale wpuscilem jednym uchem, wypuscilem drugim - on sam przyznaje ze ma wyprany mozg na studiach royalem :) ). Rozumiem, ze moze to byc niedobor zelaza - czy polecacie ten fortain? i widzialem ze jest ich tam pare...i nie do konca wiem ktory zamowic.

pozdrawiam i z gory dziekuje :)

[ Dodano: 2014-06-06, 18:13 ]
Podbijam jeszcze raz, moglby chociaz ktos powiedziec czy dobrze obliczylem z ta koscia i miesiem? :) pozdrawiam :)
 
 
Gunnila 

Barfuje od: 02.06.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2014
Posty: 151
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-06-07, 09:36   

Ja ekspertem nie jestem bo sama dopiero zaczynam, ale jeżeli chodzi o same cyferki to się zgadza. W jakim wieku jest twój pies? chyba młody, skoro teraz kastrowany. czy to nie jest za mała porcja dla niego?

Waga - ważyłam kilka porcji po zamrożeniu i waga mi się generalnie zgadzała, z tym, że u mnie błąd +/- 2 gr nie robi różnicy (mam wagę z taką dokładnością) bo mój pies wciąga dziennie dwa razy tyle co twój przez tydzień... Ale ja pakuję czyste mięso, po rozmrożeniu (ok 25 dag na posiłek) mam łyżkę-dwie soku.
 
 
szymegg 

Barfuje od: chce zaczac
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: belfr
Wysłany: 2014-06-07, 10:32   

dzieki bardzo :) a dobrze glowkuje, ze w takim razie nie musze dodawac maczki kostnej ani skorupek jaj? a maly ma 3 lata :) dla niego porcja dla 15 kilogramowgo psa byla by za mala :) mowia ze male psy sa wybredne a on wcinalby wszystko o_O
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne