BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Lepiej późno niż wcale?
Autor Wiadomość
rEni 


Barfuje od: wiosny 2013
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 48
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 247
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-20, 18:18   Lepiej późno niż wcale?

Moi drodzy,

wstępniak:

Korzystając ze świąt Wielkanocnych spełniam obietnicę, którą dałam sobie i nadrabiam zaległości powitalne. Cieszę się bardzo, że mogę tutaj przedstawić siebie i moje ukochane futra. Ponieważ jesteśmy na Forum już prawie okrągły rok mogę spokojnie wyrazić swoją miłość najczystszą do Was (przez rok nie idzie się nie zakochać) i zobowiązanie za edukację mojej głowy, za miejsce gdzie można wymieniać się, na niespotykanie wysokim poziomie merytorycznym doświadczeniem z obcowania z naszymi ukochanymi czworonogami w szczęściu i nieszczęściu. Dziękuję też za smakołyki których byśmy nie mieli okazji skosztować gdyby nie Forum, a co się z tym wiążę poświęcenie dziewczyn, które zamawiają, ważą, mierzą, liczą, pakują, wysyłają.

przedstawiamy się: rEni, Sonia, Bobrzyca, Sokrates i Bekele.

najpierw dziewczyny, czyli: rEni, Sonia łobuziara i Bobrzyca staruszka.

Reni: (wegetarianka z wieloma niedoborami)
Mojej fotografii nie dołączam, jestem piękna, ale nie chcę sobie szkodzić w zestawieniu z istotami, które przewyższają mnie gracją, zwinnością, urodą. No więc z wykształcenia - fizyk, ale to było tak dawno, że już prawie tego nie pamiętam. Humanistka, która na studiach fizycznych chciała się dowiedzieć jaka jest zasada działania świata :) Powinnam była wykształcić się w jakimś zawodzie medycznym, to pasjonowałoby mnie ogromnie. Zamiłowanie i pasja - koty, gotowanie i inne działania w kuchni, medycyna, a ściślej chęć dowiadywania się jak to się dzieje, że my i nasze zwierzęta działamy. Co więcej? Chyba trochę religia, a może to nazwać filozofią, czyli odwieczne łamanie sobie głowy przez filozofów, skąd przyszliśmy i gdzie idziemy ...

Z tego powodu moje koty od zawsze chciałam nazwać imionami filozofów, żeby pomogły mi wykombinować odpowiedź na to pytanie. Dla kocura nie było problemu, było tych filozofów chłopskich od groma, dla kotki nie było tak łatwo znaleźć imienia. Kocur został Sokratesem, a kotka Safoną. Kocura skrzywdziłam, bo od tego imienia został myślicielem. Jego inteligencja (bardzo wysoka od urodzenia) podskoczyła tak wysoko, że w kociej małej głowie się jej trudno zmieścić. Sokrates byłby na pewno szczęśliwszy gdybym go nazwała Pimpuś - żyłoby sobie kociątko spokojnie w beztroskiej zabawie zamiast dręczyć się budową Wszechświata, rozważaniami o życiu, śmierci, miłości i nienawiści. Kotka, która miała się nazywać Safona zbuntowała się przeciwko temu imieniu i nie reagowała na nie, och my kobiety jesteśmy sprytniejsze, ona wiedziała czym to pachnie. Została więc z konieczności przechrzczona na "Sonię". Mieszkamy teraz w Warszawie, ale oboje z mężem szukamy pracy i kto wie gdzie nas wywieje jeśli nie znajdziemy w krótkim czasie.

Sonia łobuziara (je tylko surowe mięso, suplementy są niefajne, trzeba kombinować) 9,5 roku, siostra Sokratesa: Sonia jest łobuzem i typową kobietką, gdy bawi się z silniejszymi od niej kocurami wrzeszczy najgłośniej, a z guzami na głowie z zabawy wychodzą kocury. Jest z nami od dziecka.





Bóbr - Bobrzyca staruszka (mięso surowe i trochę puszki), ok. 20 lat, przygarnięta kilka lat temu, kot o strasznym charakterze, bardziej wrednego nie znałam, nieobsługiwalna, aby jej podać tabletkę trzeba przejść ogromy trening mózgu, trzeba wymyślać nowoczesne metody, ostatni, niedawny jej rekord to tabletka podana za szóstym podejściem, idealne rozwiązania jak się człowiek spieszy.



Sokrates (grymaśnik dietetyczny), wiek 9,5 roku, brat Soni.[/i] Ogromnie inteligentny kot, gadatliwy, kontaktowy, można z nim grać w szachy, jest z nami od dziecka. Niestety nerkowiec i teraz problemy z zębami.





Bekele głuptasek (sucharojad ćpun glutenowy), przygarnięty kilka lat temu, najmłodszy z gromady, w jakiś sposób spokrewniony z Bobrzycą staruszką, ona jest jego ciotką po kisielu. Głuptasek ogromny, móżdżek malutki, zero problemów, prosta kocina. Łazi za Sokratesem i robi wszystko to co Sokrates, bo sam nie umie nic wymyślić.





SĄ OCZYWIŚCIE NAJPIĘKNIEJSZE NA ŚWIECIE :)
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-04-20, 18:47   

WOW! Miło poznać Twoje koty :-D w końcu :twisted:
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-04-20, 19:13   

Hej wesoła i BARFna gromadko :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
tonks 

Barfuje od: 04.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Lut 2014
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-20, 19:47   

Fajne futra, szczególnie Jegomość Sokrates z grymasem mi skradł serce. :love:
  Zaproszone osoby: 16
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-04-20, 20:16   Re: Lepiej późno niż wcale?

Cytat:
SĄ OCZYWIŚCIE NAJPIĘKNIEJSZE NA ŚWIECIE :)


Oczywiście :love: :kwiatek:
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-21, 20:35   

rEni napisał/a:
Bóbr - Bobrzyca staruszka (mięso surowe i trochę puszki), ok. 20 lat


Dwa razy przeczytałam ten fragment, aż dotarło do mnie, że to, o czym się czasem mówi, jest możliwe :love: Prawdziwie wiekowa dama na tym forum!
Ile miała lat, gdy ją przygarnęliście? Jak się zaaklimatyzowała w nowym domu? No i jak spędza dzień kot w tym wieku? :-D
 
 
rEni 


Barfuje od: wiosny 2013
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 48
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 247
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-21, 23:21   Re: Lepiej późno niż wcale?

Ale to się dziwnie edytuje :) zaraz będzie kontynuacja :)

[ Dodano: 2014-07-10, 02:39 ]
Komanko, odpowiadam już na Twoje pytanie. Nie mogłam od razu, a potem zapomniałam o wątku powitalnym. Przepraszam :kwiatek:

Staruszka Bobrzyca jest z nami od 4 lat i 4 miesięcy, od lutego 2010 już wtedy liczyliśmy, że ma ze 20 lat na oko, ale od tego czasu mój mąż jej odejmuje co roku jeden rok życia i robi z niej coraz młodszą, czyli 4 lata temu miała ze 20, a teraz ma 16 : )

Przygarnęliśmy ją, bo... chyba miała fuksa, tzn. w odpowiednim momencie wykonałam odpowiedni telefon do starszego pana, który mi powiedział, że on wybiera się do domu spokojnej starości, a 2 koty są umówione na zabieg uśpienia. To chyba jest niemożliwe, żeby lekarz wet. zgodził się taki zabieg wykonać, moim zdaniem niemożliwe, ale pan J. tak twierdził.

Ona się bardzo dobrze czuje, jest bardzo żywotna, biega, skacze, ściga swój ogon jak mały kociak, w nocy nam spać nie daje, łazi po nas, łazi to mało powiedziane, biega po nas jak na zawodach, liże nas jak swoje dzieci. Nie wie co to stres, kobitka niesamowita jest. Można z nią jeździć na wycieczki, drze się w przeraźliwie w transporterku, ale jak ją wypuścić, to czuje się w samochodzie jak u siebie w domu, gapi na auta, nawet na głośnej ekspresówce jest zainteresowana samochodami jadącymi szybko, biega po aucie, a jak się zmęczy leży na górnym oparciu z tyłu samochodu i ogląda świat. Gdy znajdzie się w nowym mieszkaniu po minucie traktuje je jak swój dom, zero stresu, żeby tylko była micha, kibelek, coś do kimania i najlepiej jak nie ma innych kotów.

Pomimo, że ma astmę, nie czuje się tym zdołowana, minutę po ataku kaszlu (niestety czasami jej się zdarza taki atak) potrafi sobie urządzać biegi po sofie i krzyki z radości. Trochę kuleje na jedną łapkę przednią, wygląda na zwyrodnienie starcze.

Taka to Bobrzyca. Bardzo głośno mruczy, jak stado dodających gazu motocykli i wydaje się, że nie ma na nią mocnych.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-07-10, 16:08   

Cudowna Bobrzyca :kiss:
Kotka z charrrakterem :-D Tak trzymać.
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne